Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox или Opera?

Препоръчан отговор

Здравейте,тази тема я правя защото от както се помня използвам Mozilla Firefox но сега виждам че много се пише за Opera че била много барза и така на татак!

Та моля ви даите коментари и сравнете ако можете тези два браузъра кой е по надежден кой е по бърз и изобщо кой си заслужава повече защото се колебая дали да не мина на Opera?

Ако можете кажете какви са бъговете в единия или другия браузър какво ви харесва и какво не и изобщо всичко за което се сещате?

Благодаря ви предварително :bye:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Завоевателят

Опера е по-бърза, защото борави повече с кеш което е тъпо. Примерно в някои форуми (пробвах в два и в двата се получи така) влизам в акаунта си и след като ме редиректне пак не ми показва че съм логнат. Трябва да дам рефреш за да стане работата, иначе все ще ми показва неъпдейтната информацията. Просто борави повече с кеша, което според мен не е хубаво. Но пък е по-лекичка и по-гладко браузване, точно като IE. Други недостатъци на операта са лошото рендриране на някои страници, често бутони от някои форуми не са видими ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой от двата браузъра е по - добър. Това е въпрос на който много трудно може да се отговори.

Аз използвам Opera и съм много доволен, но има и недостатъци. Използвам и Mozilla Firefox, но Opera е по добра за мен като цяло. Има вграден mail и chat клиент и това е голямо удобство. Работи бързо. Струва си да опиташ и сам ще прецениш кое е по удобно за теб

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Opera    :)

<{POST_SNAPBACK}>

Добре де защо обосновавайте се пробвал ли си Mozilla Firefox какво не ти хареса в нея искам някакви отговори,а не само коментари от рода на аз сам за Opera аз сам за Mozilla Firefox!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета и момичета преди да давате мнение парво се убедете дали познавате достатачно добре продукта. Аз ползвам Mozilla Firefox от година и нешто и ощте откривам неща за които несам и подозирал. Незнам колко от вас са отваряли офицялната страница на Mozilla Firefox но там има за всекиго по нещо и толкова много екстри че незнам да има друг браузар с толкова много допалнения.

:) Има и вграден чат клиент и FTP и хиляди други неща. За туй моя глас е за Mozilla Firefox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

zarnaudov, докато не пробваш. няма как да се убедиш на истина коя от двете програми е по-добра. Все пак на един човек му харесва едно нещо, а на друг друго. Така че по-добре ги пробвай и си направи сам заключенията, защото всички ще те убеждават, че някоя от двете програми е по-добра, но това е в резултат от тяхните тестове над програмите. Поне аз като съм пред избор инсталирам и пробвам, дори понякога да преинсталирам Windows, заради многото инсталирани програми, но поне знам кое за мен е най-добро!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам и двата браузъра на различни компютри. Определено лично на мен Mozilla Firefox ми е по-удобен. Просто съм свикнал с него, а и с разширенията, които има си го правя така, че да ми е още по-удобен и компактен за работа. Разбира се и двата браузъра си имат своите предимства и недостатъци, писано е много за това и в този форум и на други места. Кой от двата? Ами въпрос на избор е, просто работи с единия, смени с другия, прецени си най-вече с кое ти е по-удобно да си сърфираш из мрежата. И двата са перфектни като алтернатива на IE и не само cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С разширението Fasterfox Mozilla Firefox става още по бърз и аз не виждам разлика в скоростта между него и OPERA.Всеки може да си ги инсталира и двата браузара и сам да направи сравнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гости Завоевателят

аз пък не виждам разлика със или без този екстенжън. Освен че увеличава кеша. Което може и да стане ръчно. Може и да проверява линкове, но пак не бих казал че е по-бързо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм ползвал и двата браузъра, но Опера ми е по-удобна. E-mail client, Ftp, Chat, Torrent. Всичко това е вградено, но аз лично не го ползвам, защото основната функция на един браузър е да "сърфираш" из нета по-удобно, а и си има програми, които са си само и точно за изброените по-горе функции. Опера ми харесва повече и като външен вид. Но както те посъветваха и други "по-добре пробвай сам" защото всеки който ти даде съвет няма да е безпристрастен (включително и аз) избери това, което ти върши по-добра работа и ти е по-удобно. Поздрави, rainov!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса няма конкретен отговор.Операта е по-лека и бърза от Мозилата която пък притежава неограничени възможности за персонализация.Сега съм с Лисицата защото с Опера така и не свикнах.Конкретен отговор няма да намериш,най-добре пробвай и двата и прецени сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://tntluoma.com/beyond30/2003/08/opera_vs_mozilla -Лични го препоръчвам

http://operawatch.blogspot.com/2004/11/ope...la-firefox.html

http://www.webmasterworld.com/forum21/3558.htm

Но определено OPERA IS THE GREATEST - гласувам с двете си ръце за нея.пробвал съм много browsers, но Opera определено понякога надминава очакванията ми.

:love: 10 години OPERA на върха. :)

Редактирано от nikola_yanev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има разбира се мнение,но лично аз харесах много повече възможностите които ми дава Firefox за персонализация.Преди мислех ,че Opera е върхът.Един глас за Firefox :love:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

за мен Firefox е с пъти по-добра от Opera! едно от най-важните неща са че времето за начално зареждане е по-бързо при лисицата, а също така за firefox има огромно количество допълнения които я правят едно много гъвкаво решение за ежедневното ни сърфиране!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

пробвал съм ги и двата, и пак съм и IE :P

<{POST_SNAPBACK}>

Почти всички вируси идват от IE. Брат ми си изтри IE и си кара без анти-вирусна само един път в месеца онлайн Kaspersky и от полвин година няма никакви проблеми - но има и хубава защитна стена( не се сещам точно коя беше)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване