Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, пиша в този форум, защото знам, че тук мога да намеря компетентен отговор на зададения от мен въпрос. Та въпроса ми е понеже дойде време да си сменям монитора на компютъра и мисля да отделя до 400лв. за нов. Спрял съм се на: Philips Blade 23" 234CL2SB LED - http://www.multirama.bg/product/10147/monitor-lcd-philips-23-234cl2sb-led.html . Според Вас това добър избор ли е и какво можете да ми предложите горе-долу на същата цена. Предпочитанията ми са монитора да е Full HD, Led display, време за реакция не повече от 5 секунди. Благодаря ви предварително. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам го същият модел, но ще изчакам шпецовете да се произнесат и тогава ще напиша своя коментар. P.S. Забравих да спомена! Аз никога през живота си не съм играл на игри и това не ме интересува!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам го същият модел, но ще изчакам шпецовете да се произнесат и тогава ще напиша своя коментар.

Интересувам се от вашето мнение, дори пропуснах да кажа, че ако някой притежава точно този монитор, бих желал да чуя неговото лично мнение, тъй като го е видял както се казва "отблизо".
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, искам да видя кой какво разбира от монитори, щото има много хора, които само пишат, без да знаят, че "нещото" съществува. Нека да почакаме!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, че излиза Blade 2 и това, че цените са нещо разтегливо. LZ4JW, бях пуснал преди около месец тема за монитор и никой не ми отговори. Наложи се сам да избирам и то Филипс. За какви специалисти ми говориш? Може и да нямам тоя монитор, но лично аз съм се насочил към blade 2, стига цените му да са в тоя порядък. В крайна сметка каквото купиш, това е. Примиряваш се с недостатъците и се радваш на предимствата. Ако тук имаше поне един специалист по монитори, непременно би хвърлил поглед на темата ми, не мислиш ли? Иначе по темата мога да кажа това, което съм чел за e-IPS матриците, но няма да го направя. Човек почва сам да търси решение на проблемите си, след като просто няма кой да му подскаже :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Освен това, че излиза Blade 2 и това, че цените са нещо разтегливо. LZ4JW, бях пуснал преди около месец тема за монитор и никой не ми отговори. Наложи се сам да избирам и то Филипс. За какви специалисти ми говориш? Може и да нямам тоя монитор, но лично аз съм се насочил към blade 2, стига цените му да са в тоя порядък. В крайна сметка каквото купиш, това е. Примиряваш се с недостатъците и се радваш на предимствата. Ако тук имаше поне един специалист по монитори, непременно би хвърлил поглед на темата ми, не мислиш ли? Иначе по темата мога да кажа това, което съм чел за e-IPS матриците, но няма да го направя. Човек почва сам да търси решение на проблемите си, след като просто няма кой да му подскаже :)

Виж какво и аз четох за новият Blade 2, но въобще не се надявай цената му да е от този порядък. И второ аз искам мнения за въпроса, а не дали ти си пускал такава тема преди :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж какво и аз четох за новият Blade 2, но въобще не се надявай цената му да е от този порядък. И второ аз искам мнения за въпроса, а не дали ти си пускал такава тема преди :)

Всъщност, говорех за тоя:

http://www.technopol...LIPS-237E3QPHSU

и за това, което чакам по магазините.

Що се отнася до времето за реакция, ето ти мнения:

http://pcworld.bg/19...onitor_za_vseki

Обърни внимание на коментара за Dell и времето за реакция от 8 ms. Само заради 5-те ms които написа, реших и аз да напиша нещо. Като не искаш мнения, лека нощ. Явно си си навил на масрафа да купуваш от мултидрама.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Освен това, че излиза Blade 2 и това, че цените са нещо разтегливо" Безмислено изречение в началото на поста ти. "LZ4JW, бях пуснал преди около месец тема за монитор и никой не ми отговори." Всеки, който разбира малко от монитори и е чел за този модел по сайтове и форуми в такъв случай е замълчал, по простата причина, че няма истински допир с модела, за да си изказва мнението.Аз също ти четох темата, но не съм отговарял. И защо смяташ, че във форума трябва непременно някой да ти отговори. Всичко тук е на доброволни начала. Ти като си толкова веш във темите за коли, можеш ли да ми кажеш добритре и лошите страни на Форда, който предстои да бъде пуснат от производство през 2015 година? Погледни какво е написано в линка ти: "Очаква се продажбите на новия монитор Philips Blade 2 (239C4QHSB) да започнат съвсем скоро (и първо в Азия), но конкретна дата и цена за нашата част от света засега не се споменават.Затова на заинтересованите от модела потребители се препоръчва да следят локализирания сайт на производителя за по-точна информация относно цените и наличността тук. " "Наложи се сам да избирам и то Филипс" Налага се поради причината, че Ти си заинтересованата личност за този модел и никой не е в състояние да промени мнението ти, защото ти ще го ползваш. Колегата пита за друг модел монитор и няма смисъл да го упрекваш. И между другото, той пита съвсем коректно дали някой има наблюдения за въпросният монитор.А това, че аз съм му отговорил значи че имам такъв монитор и от месец и половина имам някакви наблюдения за него.Докато ти си го виждал на картинка за да коментираш/ то между другото освем теб, друг не се е вкючил/ "За какви специалисти ми говориш?" За такива специалисти, които имат малко или много опит с мониторите, тествали са ги и са извършвали някаква ремонтна дейност, а не за такива, като теб. "Може и да нямам тоя монитор, но лично аз съм се насочил към blade 2, стига цените му да са в тоя порядък. В крайна сметка каквото купиш, това е." Смяташ ли, че цената на посоченият от теб и този, на колегата /333 лева - за толкова съм го купил аз/ ще бъдат едни и същи? "Ако тук имаше поне един специалист по монитори, непременно би хвърлил поглед на темата ми, не мислиш ли?" По темата ти много хора хвърлиха поглед, и го забелязах, но не са искали да пишат за монитор, който още не го познават достатъчно добре. Долу ниско вляво на всяка тема, във всяко едно време се виждат посещенията на хората за дадена тема! "Иначе по темата мога да кажа това, което съм чел за e-IPS матриците, но няма да го направя." Това всеки от нас може да го прочете из страниците на форумите и сайтовете, стига да иска. Ти си го направил. "Човек почва сам да търси решение на проблемите си, след като просто няма кой да му подскаже " Аз ти написах по горе. Ако знаех толкова, колкото инженерите конструктори на това изделие, бих ти написал и аз коментар, а не че не сме искали. Остава ти да го асимилираш. Както ти си помагал на много хора във форума със своите знания и опит, така и Те/потребителите/ биха ти помогнали на теб само при условие, че вече са запознати с посоченият от теб модел монитор. Ако искаш подробна информация за изделието - съпорта на "PHILIPS" и питаш. Други коментарии аз към теб - нямам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се колегата LZ4JW да ми позволи да коментирам, въпреки че не притежавам конкретният модел, а друг модел от серията "от екологични материали" Доволен съм много от моят монитор макар и по стар: Philips 222EL2SB/00. Моделите си приличат доста има разлики естествено примерно моят няма HDMI изход, а само DVI. Значи цена качество за мен лично по - добро в средният клас от Philips няма (някой сега веднага ще ме нападне, че си хваля моето но това е защото той няма Philips - порочен кръг :D). Но както много пъти колегите са казвали по темите ние може само да те ориентираме - трябва да отидеш на място и да погледнеш дали картината която дава монитора е "твоята" картина. Моят съвет е вземай без да се чудиш, но нека все пак и колегата LZ4JW си каже най - накрая мнението, а да не чака другите от засада, все пак той притежава точно този модел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо мислиш,че LZ4JW "чака от засада"?Тук сме да помагаме не да се солиме.Да наистина трябва да види автора с очите си монитора дали ще го възприемат и как неговите очи.Предимството на такива магазини като Мултирама е,че моделите са на рафта а не в кашони в склада и да не дават да се отварят.Доколкото знам Philips и LG ползват една матрица.От LG имам отлични впечатления.С времето за реакция се спекулира и това е ясно на всички.LED подсветката си е чисто маркетингово зарибяване.Лично да добавя не харесвам Мултирама да пазарувам оттам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се колегата LZ4JW да ми позволи да коментирам, въпреки че не притежавам конкретният модел, а друг модел от серията "от екологични материали" Доволен съм много от моят монитор макар и по стар: Philips 222EL2SB/00. Моделите си приличат доста има разлики естествено примерно моят няма HDMI изход, а само DVI. Значи цена качество за мен лично по - добро в средният клас от Philips няма (някой сега веднага ще ме нападне, че си хваля моето но това е защото той няма Philips - порочен кръг :D). Но както много пъти колегите са казвали по темите ние може само да те ориентираме - трябва да отидеш на място и да погледнеш дали картината която дава монитора е "твоята" картина. Моят съвет е вземай без да се чудиш, но нека все пак и колегата LZ4JW си каже най - накрая мнението, а да не чака другите от засада, все пак той притежава точно този модел.

Благодаря много за съвета, а за колегата LZ4JW, също чакам да сподели своето мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето професионално ревю http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/philips-brilliance-234cl2sb-p10652/test.html, като цяло според хората не струва. Поредното доказателство, че тези MS си ги пишат както им дойде. Аз лично не съм имал възможност да го видя, но не виждам причина да не им се вярва.

Според мен пак отиваме към Dell U2312HM за тези пари.

Ти разбира се ще отидеш да го видиш лично, пък може и да ти хареса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо мислиш,че LZ4JW "чака от засада"?...

Имам го същият модел, но ще изчакам шпецовете да се произнесат и тогава ще напиша своя коментар...

В интерес на истината, искам да видя кой какво разбира от монитори, щото има много хора, които само пишат, без да знаят, че "нещото" съществува. Нека да почакаме!

Ето защо така смятам :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И защо мислиш,че LZ4JW "чака от засада"?Тук сме да помагаме не да се солиме.Да наистина трябва да види автора с очите си монитора дали ще го възприемат и как неговите очи.Предимството на такива магазини като Мултирама е,че моделите са на рафта а не в кашони в склада и да не дават да се отварят.Доколкото знам Philips и LG ползват една матрица.От LG имам отлични впечатления.С времето за реакция се спекулира и това е ясно на всички.LED подсветката си е чисто маркетингово зарибяване.

Благодаря и за вашият съвет, наистина най-доброто което мога да направя е да отида до мултирама и да го видя с очите си и без това магазинът не е чак толкова далеч от мен. Все пак исках да видя мненията на потребители, защото могат да ми кажат някои неща, които в магазина, няма да споделят с клиента. :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мултирама е с лоша репутация.А относно предлагането на монитор еми не е същото като видеокарта.Ами ако купуващия не го погледне и вкъщи установи че цветопредаването не му пасва какво става?Освен за харесването на екрана трябва да се гледа и гаранцията.Аз моя като го купувах го тествахме с програма за пикселите.Те самите предложиха от магазина.Другаде не дават.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето професионално ревю http://www.digitalve...10652/test.html, като цяло според хората не струва. Поредното доказателство, че тези MS си ги пишат както им дойде. Аз лично не съм имал възможност да го видя, но не виждам причина да не им се вярва.

Според мен пак отиваме към Dell U2312HM за тези пари.

Ти разбира се ще отидеш да го видиш лично, пък може и да ти хареса.

Професионално ревю или тестове могат да се правят единствено и само в завода производител. Не съм чул досега някоя фирма да си е купила оборудване за тестване на монитори или друга такава професионална техника, ако разбира се се сещаш за какво говоря. Тук, по форумите всичко е субективно и се изхожда от това, на кого как му харесва. Нима смяташ, че "Мултирама" примерно разполага с нужната техника за тази цел?И друго! За толкова пари се прави такъв монитор с такива показатели. Аз не съм казал, че това е най доброто и Бога ми никога няма да го напиша след 42 годишен стаж в тази област.Но да ми цитирате някой сайт с изявления на някого, когото вобще не знаем в кой сектор на строителството работи - е смешно. То отстрани изглежда като в темата" да се похвалим със своя компютър" Купил за 5000 настолна машина, да си играел на игрички" Купил, защото баща му му я е купил. или...попитал.

Моето мнение!

За парите си, мониторът много ми допада. Нямам забележки. Ванко е написал за самите рекламни трикове за подсветката и за закъснението. Абе вие как ги измервате тези коефициенти, че аз не зная? Я ме светнете малко! Ако отворите рекламата му в "Техномаркет" примерно, няма да се очудя , че е написано че" NASA" изцяло е оборудвана с такива монитори.

И не забравяй да погледнеш, че под поста ти съм ти поставил "+" Това е , за да покаже, че и с твоето мнение съм съгласен, но донякъде!

В края на краищата, всеки си избира това, което на него много му допада и му харесва работата на изделието. Много малко са хората, които губят месеци наред, за да проучват пазара, кое ще ги удовлетвори. А хората, на които им е ясно това, те предварително са решили, че ще бъде примерно този модел , от "DELL" или друга фирма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На сайтът е описана методиката на тестване, който иска може да разрови и да чете. Има достатъчно професионалисти включително(специалистите от посочения сайт) и в България. Що се отнася до производителите те откровенно лъжат или премълчават за много неща.

Разбира се че всеки сам си избира за себе си.

http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/ghosting-time-test-tv-monitor-laptop-tablet-38-mobile-reviews-a1104.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ме светна. Някой беше казал. С някои хора трудно се спори а и не трябва. Щом инженерите от фабриката лъжат, то ти не си на последно място мисля.Сега съм уверен, че когато си купува твоя монитор, много внимателно си прочел какво са казали за него в сайта.Абе на приказки я докарвате често!

Това е най -правилното, което си написал:

"Разбира се че всеки сам си избира за себе си."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Спираме (поне аз), защото оспамихме на човека темата. И все пак, ако ми посочиш, какво са написали в сайта посочен по-горе от мен за препоръчания от мен модел Dell U2312HM, което не отговаря на критериите на автора на темата- ще се извиня на Теб - в тази тема. А на него се извинявам, че му оспамихме темата с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен не е никакъв проблем, че коментирате помежду си. Все пак всеки има право на мнение. Но искам само да ти кажа, че не харесвам Dell-a поради следните причини: Завъртането на екрана вертикално за мен е напълно ненужна функция; поради причината, че е с IPS матрица, скоростта на опресняване се увеличава до над 7 милисекунди; има ненужни за мен USB портове в самият монитор, които допълнително увеличават цената на продукта. Това са причините, поради които не ми допада този Dell. Отделил съм много време за проучването на "новото поколение" монитори. Най ми допада този, който съм ви показал а именно "Philips Blade 23" 234CL2SB LED - http://www.multirama...4cl2sb-led.html" Исках някой, който притежава монитора или по-скоро има наблюдения върху него. Но както съм написал в първия пост "очаквам да ми предложите и други монитори на тази цена", ти благодаря за предложението. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За парите си, мониторът много ми допада. Нямам забележки.

Е това е професионално мнение! :wors:

PS: Иначе авторът на темата да чете какво е написал spielberg. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е това е професионално мнение! :wors:

PS: Иначе авторът на темата да чете какво е написал spielberg. ;)

Без да се заяждаме все пак :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изпуснал съм доста от темата и не съм чел всички постове, но в два от тях ми направи впечатление препоръките, които давате - да се отиде на място. Ако сте имали желание и прочели един от линковете които дадох, щяхте да забележите какво пише там точно за заводските настройки на мониторите с TN матрици. Да, ама не. Най-лесно е да се каже - иди на място и гледай! Е какво да гледа аджаба, като почти никой монитор не е калиброван като хората? LZ4JW, ти си доста по-възрастен от мен и се сещаш, как по време на комунизма избирахме телевизориМайка ми е продавало точно телевизори дълги години и макар да бях дете, знам какво беше - снежинки, ненастроени цветове и прочие. Човек отива, гледа, пули се и тоя, дето му се стори с най-добра картина го взема. а дали е така наистина, след като се подаде добър сигнал и се настрои картината - цветове, контраст, осветеност ипрочие? Не всички може да притежаваме всички модели монитори и е рядкост да попаднеш на точния човек. Дори да има някой тук, който да се занимава с ремонти и продажби, не съм забелязал подобни специалисти да се включват в подобни теми. Затова си има и интернет. Аз се опитвам да помогна, като давам линкове към статии, които според мен са свързани с темата. Повече какво да кажа, освен, че и аз имам модел на Филипс с TN матрица. В друга тема го казах. Обърни внимание, кои хора правят тестове или ревюта на даден хардуер и защо! Когато си отговорите на тия въпроси, може да се доверявате сляпо на "специалиста".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за съветите. Не очаквах толкова хора да се включат в тази тема. И ако някой друг има други съвети или притежава този монитор и може да каже отзиви за него, моля нека да напише един пост. Пак ви благодаря! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване