Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Лекар наби жена в Спешна помощ във Враца

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Лекар нанесе побой на жена в Центъра за спешна медицинска помощ във Враца, съобщиха от Областната дирекция на МВР в града.

Пострадалата е подала жалба в РПУ-Враца, че вчера е посетила спешния център, където е избухнал скандал между нея и мъж, който се представил за лекар, предаде "Фокус".

В хода на разпрата на жената е бил нанесен побой. Криминалистите установили, че мъжът, пребил пациентката, е лекар от София, който е бил на смяна в Центъра за спешна помощ във Враца. Преписката ще бъде изпратена в Районна прокуратура-Враца с мнение за образуване на досъдебно производство.

През последните две години обаче зачестиха случаите на насилие срещу медицински специалисти при и по повод упражняване на професията им. В края на миналата година депутатът от ГЕРБ Станка Шейлекова и група народни представители от почти всички парламентарни групи внесоха искане за промени в Наказателния кодекс. С него се предлагаше по-високо наказание на извършител, който е нанесъл телесна повреда на медицински специалист. Депутатите обаче отхвърлиха предложението.

В началото на април т.г. двама братя от Пазарджик - на 39 и 43 години, пребиха лекар в хирургичното отделение на областната болница и изпочупиха имущество заради смъртта на 63-годишната им майка.

дир.бг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега да им отнемат всички привилегии за защита както им ги дадоха, така сега им ги отнемат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега да им отнемат всички привилегии за защита както им ги дадоха, така сега им ги отнемат.

Кое да отнемат ? :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое да отнемат ? :no-no:

Нали въведоха закон за защита на лекарите. Ако удариш лекар да има строго наказание. Сега да го махнат това. Естествено ще има и недоволни ако го направят (лекарите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Trichocephalus - империята отвръща на удара? :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали въведоха закон за защита на лекарите. Ако удариш лекар да има строго наказание. Сега да го махнат това. Естествено ще има и недоволни ако го направят (лекарите).

да бе, да - това искахме да се приеме, но депутатите отказаха

не виждаш ли, че няма и седмица в която да не пише за бит лекар някъде из страната ?

Това нормално ли е според теб ?

Trichocephalus - империята отвръща на удара? :lol6:

ами .... във Враца специално си имат поговорка : "Бий да те уважават" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата работа е тръгнала заради някаква караница, хората се карат когато не са доволни, а не са доволни когато:

( е, оная работа на жена си не съм ръсил де)

...как да са доволни жените когато собствените им мъж...лекари не ги...ръсят :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ръка на сърцето ще си призная, че за четири дена в Пирогов преди две седмици ми се прииска да пребия точно една сестна, един санитар гипсаджия и един анестезиолог. Може и да вършат работа, но просто отношението им е под всякаква критика. Единствената причина да не съм го направил е опасение да не се отрази върху работата им която трябваше да свършат с детето ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И лекарите са хора и на тях понякога не им издържат нервите, особено на врачаните :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ръка на сърцето ще си призная, че за четири дена в Пирогов преди две седмици ми се прииска да пребия точно една сестна, един санитар гипсаджия и един анестезиолог. Може и да вършат работа, но просто отношението им е под всякаква критика. Единствената причина да не съм го направил е опасение да не се отрази върху работата им която трябваше да свършат с детето ми.

В Пирогов...Ми що не ги наби след това? Ей това точно, ми е интересно. Има начин да си уредите нещата по законов път, или ако не харесвате начина на работа на определен екип, да използувате или друг екип, или да отидете в друго лечебно заведение...Ако моментната ситуация не го е позволявала, има как да се провери реда и вида на действията при провеждане на лечебните процедури и да се стигне до наказание, ако е имало разминаване със стандарта. Могат дори да се прекратят в удобен момент или почти по всяко време самите процедури, ако се прецени(от компетентна страна...примерно друг лекар или лекарска комисия ), че водят нанасянето на вреда на лекувания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа когато човек има здравословен проблем с детето си и в крайна сметка нещата приключат благополучно е склонен да преглътне някой неща и да не хаби нерви и време в излишни разправии. Все още незнам за наказан лекар за сериозни нарушения та какъв е смисъла да се занимава човек с проблем с отношението. Въпросните хора не бяха от един екип така че няма кака да го смениш остава смяна на болницата но единственната спешна детска помощ е в Пирогов така че това е положението. Пак казвам става въпрос за брутално грубо отношение и като се е случило на четири очи как се доказва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такааа когато човек има здравословен проблем с детето си и в крайна сметка нещата приключат благополучно е склонен да преглътне някой неща и да не хаби нерви и време в излишни разправии. Все още незнам за наказан лекар за сериозни нарушения та какъв е смисъла да се занимава човек с проблем с отношението.

Въпросните хора не бяха от един екип така че няма кака да го смениш остава смяна на болницата но единственната спешна детска помощ е в Пирогов така че това е положението.

Пак казвам става въпрос за брутално грубо отношение и като се е случило на четири очи как се доказва?

Ами викаш "Господари на ефира" и те карат въпросните типове да се червят пред публиката, даже може и някои от тях с по-слаби нерви да се изтърве нещо уличаващо.

В тоя Пирогов, най-после, няма ли вече камери. Във водещо заведение в столицата на страна от EU...

и в крайна сметка нещата приключат благополучно е склонен да преглътне някой неща

Тая склонност да не би да идва от осъзнаването, че все пак лекарите са свършили нужната работа, независимо че на теб да е изглеждало, че не правят най-доброто, най-малкото нещата не са изглеждали в развитие като на ТВ сапунките, от типа на "Спешно отделение" - нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не виждаш ли, че няма и седмица в която да не пише за бит лекар някъде из страната ?

Дори и да не се е приело при ударен или пребит лекар пак ще има сериозни наказания.

А при пребитата жена най-вероятно ще има само някакво дисциплинарно наказание, глоба или дори нищо под оправдание "Нямаме друг лекар който да заеме тази позиция" или нещо подобно. Лекари много, дори стотици с лопати да ги ринеш. Какво се правят, че нямало лекари. Университетите всяка година бълват по няколко тона лекари. Какво става с тази част от тях която остава да работи тук?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да не се е приело при ударен или пребит лекар пак ще има сериозни наказания.

А при пребитата жена най-вероятно ще има само някакво дисциплинарно наказание, глоба или дори нищо под оправдание "Нямаме друг лекар който да заеме тази позиция" или нещо подобно. Лекари много, дори стотици с лопати да ги ринеш. Какво се правят, че нямало лекари. Университетите всяка година бълват по няколко тона лекари. Какво става с тази част от тях която остава да работи тук?

Ееее чак пък с лопата да ги ринеш. А какво икономисти и продавач консултанти ли ни липсват?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами викаш "Господари на ефира" и те карат въпросните типове да се червят пред публиката, даже може и някои от тях с по-слаби нерви да се изтърве нещо уличаващо.

Тая склонност да не би да идва от осъзнаването, че все пак лекарите са свършили нужната работа, независимо че на теб да е изглеждало, че не правят най-доброто, най-малкото нещата не са изглеждали в развитие като на ТВ сапунките, от типа на "Спешно отделение" - нали?

Пич моето уважение, но летиш малко в облаците.

Опитвал ли си се да викаш господарите? Защото аз съм и отговор никакъв...... Да не говориме че в момента няма такова предаване ще има на есен по нова отново.

Да в интерес на истината самите лекари си свършиха работата но някакъв прост санитар и сестра бяха причината за душевният ми дискомфорт. А анестезиолога .......... майната му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич моето уважение, но летиш малко в облаците.

Опитвал ли си се да викаш господарите? Защото аз съм и отговор никакъв...... Да не говориме че в момента няма такова предаване ще има на есен по нова отново.

Да в интерес на истината самите лекари си свършиха работата но някакъв прост санитар и сестра бяха причината за душевният ми дискомфорт. А анестезиолога .......... майната му.

Ами никъде не е казано че докато се занимават с детето, ще трябва да отделят бавачка и за теб, за да те дондурка и да ти повишава душевният комфорт. Разбира се, само ти си знаеш подробностите около случая, но си мисля че си имал някакви твърде високи предварителни очаквания. Това, дали приемане по спешност или по клинична пътека, не е пълен All-inclusive оферта и не включва гъдел на кефа на родители и/или други придружаващи лица, освен ако вече няма някои търговски предложения и в тази насока...

За "Господари на ефира" споменах само щото са известни, което може спокойно да ги претрупва с работа и да се налага да игнорират или твърде много да отлагат...Има повече от достатъчно разследващи журналисти от най-различни видове медии. Не само български...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормлано е,когато поне половината ти колега са алкохолици и нехаещи за работата си същества ! На хората им писна да ги газят отвсякъде,но когато става дума за живота и/или здравето на близък,ситуацията мн бързо ескалира до ритници в тиквата.

Сега знам,че ще си защитиш колегите с оглед на лошите условия за упражняване на професията им,но като не си я харесват - да бягат в чужбина (ако са къдърни,ама надали..) или да си сменят работата.На хората им писна лекари да им крещят и да се отнасят с тях като с торби боклук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами никъде не е казано че докато се занимават с детето, ще трябва да отделят бавачка и за теб, за да те дондурка и да ти повишава душевният комфорт.

Нещо почваш да ми говориш на въпреки при положение, че не си наясно със случката. Просто изказах защо има много хора за пребиване по здравните заведения и ще е така в тая държава докато не е ясно кой какви пари ги взима и защо ги взима. От няколко дни по медиите вървят репортажи точно за това здравно заведение и е ясно, че е голям батак и всеки докопал се до малко власт там си придава необоснована важност.

.На хората им писна лекари да им крещят и да се отнасят с тях като с торби боклук.

Точно за това говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на Доктора!!!А всички вие които сте очудени-защо не търсите отговорност от депутатите че не приеха закона за инкриминиране на посегателствата на екипите на спешна помощ?Чашата прелива,омръзна ми да коментират хора които нямат представа какво е да те псуват и скачат на бой пияни цигани.Навремето думата учител,лекар беше на почит а сега ???Нервите са опънати до краен предел,така че си променете мисленето и поведението,Не може всекидневно да се псуват и бият екипи на спешната а те да не могат да се защитят.Точка :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ееее чак пък с лопата да ги ринеш. А какво икономисти и продавач консултанти ли ни липсват?

Липсват хора с акъл, не с знания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда краен материалист в изказването си (не съм такъв), за да ме разберете: Хипократовата клетва няма да им нахрани децата!!! Като почнем самите ние да ги уважаме и да ги накараме да се гордеят и да се стремят да са лекари тогава и ние ще сме доволни. Лафа не беше ли "Каквото посееш - това ще ожънеш"; "Каквото повикало такова се обадило"; "Първо дай после вземи" и т.н. Значи от една страна искаме перфектно обслужване, професионализъм и безпристрасност, а от друга какво даваме? 600 лв. заплата, бой, обиди и неуважение?! Хайде малко по - сериозно, един спор винаги има 2 страни и ако не се поставите и на двете страни на мястото няма как да си дадете безпристрастното мнение. Я да направим заплатата 2000лв. за лекарите и да гоним на минутата некадърните да видиш дали ще са пияници и дали ще са некадърни?! Някой колега се беше изказал ако има професионалисти те отиват на запад... Е с това мислене направо не зная какво да кажа, толкова погрешно че дори повече е невъзможно май... Има български лекари, които са тук и са реализирани и ги викат като гост-специалисти навсякъде по света и не стоят тук заради заплата, а защото това е тяхната държава и все още не са изгубили надежда, че нещата ще се оправят и помогат на сънародниците си, но ако видят повече коментари като на въпросният колега определено не биха стояли тук повече ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля спазвайте добрия тон и взаимното уважение! Всеки пост, който излезе от тези рамки ще донесе на автора си наказание!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последна информация по случая :

Пациентка: Лекар ме бие в Спешното, той отрича

Врачанската полиция приключи проверка по жалба на пациентка за побой от лекар с мнение да се образува досъдебно производство. Инцидентът в Центъра за спешна помощ станал на 19 май.

Тогава Нина Давидова придружавала свой близък болен и настояла да бъде прегледан веднага от специалисти, като на висок глас се оплаквала, че никой не им обръща внимание.

Когато жената се опитала да влезе на преглед заедно с болния, била спряна от лекар, който не й се представил. Според подадената същия ден жалба в полицията Давидова била бита от човека с бяла престилка.

Разследването установило, че мъжът е д-р Стефан Стоянов, ординатор в центъра, специалист по клинична токсикология.

Веднага след случая жената подала жалба в прокуратурата и до шефа на болницата Орлин Цветков.

Живеещият във Вършец д-р Стоянов не беше на работа след дежурство. По телефона сподели, че твърденията на Давидова са тенденциозни и целят уронване на престижа му. Според него жената първо налетяла срещу него, опитвайки се да го удари и той бил принуден да я изблъска от стаята.

Лекарят отрича да е удрял Давидова и вярва, че разследването ще установи истината по случая. Д-р Стоянов отказа подробности, но заяви, че има достатъчно свидетели на инцидента и се надява те да потвърдят неговата версия, ако се стигне до съд.

"24 часа"

Нещата май не са точно така, както бяха представени пръвоначално ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май мадамата е била в мозъчен мензис и си е заслужила адекватно отношение. Ако бях там на място, нищо че не съм лекар, щях да я зашамаря, поне веднъж1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно има доктори във форума и понеже се опитват да ме слагат наравно с пияните цигани ще си позволя да им кажа няколко лично мой мисли. Постоянно се появяват оттук оттам информация и ако не е изтекла от лекари няма от къде да дойде, че има лекари получаващи по 500лв заплата и 20-30-40 000лв допълнителни бонуси месечно към нея. Аз лично нямам идея кой каква заплата получава в тази сфера, а и не ми е работа, но след като вие сте там и дефакто вие позволявате едни да взимат 500 други 40 000 аз нямам какво да направя, вие си имате организации които да ви защитават интересите и всеки да получава толкова колкото заслужава. Нали до сега министрите се бяха лекари, уж наясно със ситуацията, уж с идеята как да я оправят е 23 години и ситуацията не е станала по-добра. Комисиите който проверяват лекарските грешки са пак от лекари и по тази причина до момента няма наказани лекари с отнети практики или права за допуснати лекарски грешки. Е питам вие като не желаете да посочите мършата във вашите редици а я оставяте да омирисва и останалите аз какво да направя? Та след като вие сте наясно и нямате желание или не успявате да подредите кочината си защо аз като потребител трябва да търпя брутално отношение и да трябва да си трая. То пък ако не си трая трябва да се обърна към ваши колеги който в най-добрия случай ще вземат да порицаят олигофрена ще го плеснат по гъза и ще го пратят да подкара следващия като мене в същия стил. Много се реве, че проблем в България е не ходенето на периодични прегледи и заболяванията се откриват в много късна фаза. За другите не знам, но ще ви кажа аз защо не ходя. Не ходя защото ми е неприятно отношението на персонала. Когато трябва да отида на лекар изпитвам усещането което имах по време на следването при изпит за който не съм учил. В корема ми се появява метална топка почва да ми се гади и краката с мъка ме слушат. Докато имам такова усещане ще се стремя всячески да не стъпвам в здравно заведение освен ако няма на къде. За мене е мит че хората ги е страх от зъболекар. Мене не ме е страх и въпреки болките който са неизбежни мога да кажа, че с желание ходя защото там се държат човешки с мене и предпочитам да ходя на зъболекар отколкото в друго здравно заведение. Наясно съм, че така ще умра по-рано. Вероятно е така, но държавата само ще спечели от това, че няма да доживея до пенсия и няма да я взимам. Ще страда семейството ми. То така или иначе ще страда когато и да умра. Освен държавата и аз ще спечеля до някъде че живея по този начин. Ще си спестя неприятните усещания от посещаването на здравно заведение. Господа и дами лекари докато вие нямате желание да извадите наяве нещата случващи с в здравните заведения ще има секретарки получаващи 53 000 бонус за година докато в същото заведение лекари получават по 4000 годишна заплата. Когато започнете да си раздавате баницата според заслуженото и когато има орган който да ви наблюдава и при грешки да ви бие шута така, че да не можете повече да сте лекар не само в България а и навън, чак тогава можете да се надявате да получите заслужено уважение иначе до тогава за мене ще сте такива както се държите вие с мене някой каза "торба с боклук", а някой друг каза "Каквото повикаш такова ще се обади".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...