ℒℴ♥e

Как се махат сенки под очите, от преумора и недоспиване ?

25 мнения в тази тема

в смисъл... вечно съм преуморен и недоспал (а съм на двайсе и нещо годинии и тежа 75кг 180см) !! не се интересувам от козметични съвети или хапчета! за спорт нямам време.. а цигарите нямам желание да ги откажа! все пак.. ако спя с парче от краставица в/у очите (през малкото време в което спя) дали ще има ефект ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

в смисъл... вечно съм преуморен и недоспал (а съм на двайсе и нещо годинии и тежа 75кг 180см) !!

не се интересувам от козметични съвети или хапчета!

за спорт нямам време.. а цигарите нямам желание да ги откажа!

все пак.. ако спя с парче от краставица в/у очите (през малкото време в което спя) дали ще има ефект ?

Спи. И искаш или не, цигарите състаряват кожата. Откажи ги.
    3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така е цигарите състаряват кожата! , Но аз също съм пушач и нямам този проблем, а и не спя много... така че намери оптималния си начин на здравословно хранене, спи колкото време имаш и съм сигурен че сенките ще изчезнат постепенно.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз не мога да си представя как се спи с краставици на очите

:ohmy:

6 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

в смисъл... вечно съм преуморен и недоспал (а съм на двайсе и нещо годинии и тежа 75кг 180см) !!

не се интересувам от козметични съвети или хапчета!

за спорт нямам време.. а цигарите нямам желание да ги откажа!

все пак.. ако спя с парче от краставица в/у очите (през малкото време в което спя) дали ще има ефект ?

Много фирми предлагат гелове за околоочния контур, които помагат, но когато тъмните сенки и подпухванията са инцидентни.

В твоя случай обаче едва ли ще имат ефект.

Единственият начин да се справиш с проблема е да водиш здравословен начин на живот - повече сън, разходки сред природата, правилно хранене и по-малко цигари.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

баща ми,от 20години спи по 2-3 часа в денонощието и няма твоя проблем.търси причината в храната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

баща ми,от 20години спи по 2-3 часа в денонощието и няма твоя проблем.търси причината в храната.

Aко баща ти спеше по 2-3 часа 20години, щеше да е съсипан от системно недоспиване.
    5 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Имам проблем, обаче нямам желание да направя нещо правилно, за да го разреша. Помагайте." Сам знаеш какво трябва да направиш. Няма особен смисъл да питаш във форума. Оставяш самозаблудата и извиненията настрана и започваш да водиш здравословен живот.

2 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

може би има начин, и за това да питам.. нали нямало невъзможни неща ? проблема е от прекомерното висене пред компютара, а преумората от ходенето на работа.. и това води до малкото сън и невъзможността да спортувам... аз нямам проблеми с очите и никога не съм носил очила ! няма ли някакви очила без диоптър, с които да не ти се изморяват очите, като си пред компа ?

Редактирано от Ѽ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

може би има начин, и за това да питам.. нали нямало невъзможни неща ?

проблема е от прекомерното висене пред компютара, а преумората от ходенето на работа..

и това води до малкото сън и невъзможността да спортувам...

аз нямам проблеми с очите и никога не съм носил очила !

няма ли някакви очила без диоптър, с които да не ти се изморяват очите, като си пред компа ?

като няма невъзможни неща що не е възможно да спреш цигарите? чувал ли си за бюргерова болест - причинява се от цигарите и засяга кръвоносните съдове (главно на долните крайници, но това пък не значи че само тях засяга...) като не искаш да ти се натоварват толкова очите разкарай CRT-то, аз съм стоял в продължение на месеци по 12-14 часа че и повече (когато бях безработен и нямах тоя проблем на 32"-вия телевизор от подписа ми - ползвам го за монитор от 2008 година) Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

като не искаш да ти се натоварват толкова очите разкарай CRT-то, аз съм стоял в продължение на месеци по 12-14 часа че и повече (когато бях безработен и нямах тоя проблем на 32"-вия телевизор от подписа ми - ползвам го за монитор от 2008 година)

е аз съм с 32" LED LCD PHILIPS и до него едно малко лсд 22"

като си седя удобно на дивана на 2 метра от тях !

ама не виждам, защо да ми товари по-малко очите

(всъщност докато пиша съм на 1 метър от тях)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ми значи не е от монитора... остават недоспиването и цигарите, и аз имам сенки под очите, ама не са от пушене и недоспиване, а вероятно от проблемът ми със щитовидната жлеза...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нека не преминаваме в другата крайност -- много сън.От много сън пак ще се получат сенки под очите.Мисля че бях чел , че не трябва да се употребяват газирани напитки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре де, ще го кажа в прав текст - за да си решиш проблема, започни да спазваш хранителен режим, пий поне по 2 литра зимата и 3 литра лятото вода на ден, откажи цигарите, спи поне по 8 часа на денонощие и спортувай редовно.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

аз видимо нямам други проблеми.. за да спазвам хранителен режим. и пия достатъчно много вода на ден! да се опитам да откажа цигарите - мога! но да спортувам и спя по 8 часа - не! логично мислиш... явно е факт, че ако искаш да прекарваш повече време пред компютъра, няма да имаш време за сън (пък камо ли за спорт).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки с приоритетите си....Явно за теб е по-важно да пушиш и седиш пред компа, отколкото малко да си поразмърдаш малко....онова под гърба. Щом е така- свикни с новия си външен вид и с миризмата на краставици.

3 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сенките се получават най-често от развален стомах и проблеми с напрежението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е необходимо да си болен, за да се храниш здравословно. Опитай се да редуцираш стоенето пред компютъра, ако не ти е толкова важно. Дори и да не откажеш цигарите, мисля, че все някак има начин да намериш поне час, час и половина в седмицата, за да поспортуваш. Ще се почувстваш по-добре, дори да не спал много. Искаш да махнеш следите от умората, но в същото време май не те е грижа за здравето ти.

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм със същия проблем. Преди време си купих едно скъпо кремче, сенките определено ги няма, но подпухването и бръчките си стоят. Още при покупката ми обясниха, че освен избелващ ефект, друго да не очаквам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки с приоритетите си....Явно за теб е по-важно да пушиш и седиш пред компа, отколкото малко да си поразмърдаш малко....онова под гърба. Щом е така- свикни с новия си външен вид и с миризмата на краставици.

ахаха... това с краставиците не съм го пробвал (гледъл съм някъде, че си слагат, ама не помня защо)

вчера играх баскетбол в даскалото ама това не промени факта, че през останалото време висях пред компа...и почти не спах

като ходя постоянно на работа, нямам сенки под очите.. (ама това е някоя дълга командировка 4-5 дена)

като работата ми не е свързана с това, да гледам-екрани (а ходя на живи! представления и спортни мероприятия, вече 3 години)

скоро съм се изледвал при личния лекар и нямам никакви здравословни проблеми! нито съм дебел или стар

имам (проблема със сенките) от седенето пред компа и малкото сън, а не от това, че не си размърдвам задника, изобщо от него!

ако бях жена.. щях да се гримирам (най-вероятно).. ама не съм и търся друго решение..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

...нямам никакви здравословни проблеми...

Продължавай в същия дух и ще имаш.

...ама не съм и търся друго решение..

Спи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ахаха... това с краставиците не съм го пробвал (гледъл съм някъде, че си слагат, ама не помня защо)

за маски се слагат ама не се нанка с тях

:cool:

http://www.kozmetika-bg.com/show/5407_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%86%D0%B0/

Публикувано изображение

1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хубаво, но без да си слагам грим, съм заприличал на Джак Спароу... ама той носи кърпа и пиратски дрехи, докато при мен е малко странно, да ходя така на вънка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем като студентка ... лекции, упражнения, купони, сесии, изпити ... и в резултат на желанието ти навсякъде да "огрееш " - сенки под очите. Спасението е в отвара от лайка, в която, още гореща, (изстинала няма ефект) потапяш топки от памук и ги раздърпваш, за да получиш тампони с диаметър от веждата ти до скулата, след това ги поставяш върху затворените ти очи, лягаш на дивана и стоиш така 15 минути. Ефектът е забележим още от първия път.

4 души харесват това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем като студентка ... лекции, упражнения, купони, сесии, изпити ... и в резултат на желанието ти навсякъде да "огрееш " - сенки под очите.

Без купони. Никой не те е задължил да учиш, никой не те е задължил да ходиш по купони :tongue2: :tongue2: :tongue2:

хубаво, но без да си слагам грим, съм заприличал на Джак Спароу...

ама той носи кърпа и пиратски дрехи, докато при мен е малко странно, да ходя така на вънка.

Tи не искаш решение - не искаш да спреш със съсипващият начин на живот. Не искаш да спиш, не искаш да спреш да пушиш, не искаш да се храниш здравословно, а какво искаш по-точно? Ей така да изчезнат сенките ли? Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход