Премини към съдържанието
hox

компютъра ми започва да сече, може би прегрява

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро имам проблем с компютъра при стартиране на игра Ultima Online, която е доста стара и преди си вървеше идеално и например vbox7 да върти някаква музика след известно време започва всичко да сече страшно играта сайта. Моля за съдействие какви мерки да предприема. Компютъра е AMD Athlon x64 Dual Core processor 5000+ 2.61 GHz, 2GB RAM, Geforce 8500GT 512Ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро имам проблем с компютъра при стартиране на игра Ultima Online, която е доста стара и преди си вървеше идеално и например vbox7 да върти някаква музика след известно време започва всичко да сече страшно играта сайта. Моля за съдействие какви мерки да предприема. Компютъра е AMD Athlon x64 Dual Core processor 5000+ 2.61 GHz, 2GB RAM, Geforce 8500GT 512Ram

Свали CPUID HWMonitorPro - и си виж темепературите на какъв хал са! :)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом подозираш, че прегрява: провери си температурите. Има програми, като казаната от колегата, има и Everest (новото ? име е AIDA64), има и безплатни алтернативи като Speccy 1.16.317. Избираш си някоя, инсталираш и ни казваш температурите в покой и в натоварено положение. Само така можем да кажем дали прегрява със сигурност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
post-326230-0-72745900-1340565296_thumb.post-326230-0-27791000-1340565300_thumb.post-326230-0-27791000-1340565300_thumb. това са температурите в покой и по време на големия сеч, мисля че не прегрява особено, значи проблема е някъде другаде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното ми се вижда много висока температурата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е възможно ли е на това да се дължи проблема? и какви мерки да предприема, вентилаторите на процесора и на видеото са нови, единствено захранването е малко old school, дайте някакви идей. Аз се замислих да не би причината да е в драйверите за видео картата, уш ги свалям от официалния сайт ама знае ли човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стрелям на сляпо. Имаш проблем с аероскина и браузера с хардуерно ускорение. Не само при теб се появяват подобни проблеми. Това е поне третата тема, която чета в рамките на 2-3 месеца. Аз също имам подобни проблеми, макар конфигурацията ми да е коренно различна. Обикновено нещата се оплескват след гледане на някакво видео в браузера. След това се налага рестарт, за да се съвземат драйверите. Ето, за последно вчера NFSC почна да ми сече с 8-10 fps (пускам винаги FRAPS). Идея си нямам как ще се оправи тоя проблем. Предполагам разработчиците на разни браузери като Google Chrome, Opera и лисицата ще трябва да поемат инициативата. Надявах се и NVIDIA да направят нещо по въпроса с последните си драйвери, но не съм забелязал подобна загриженост от тяхна страна. От вчера съм с бета драйверите на NVIDIA, но вече три пъти ми крашват и причината най-вероятно е браузера Opera в съчетание с аероскина. Определено целта е една - да зарежем седмицата и да минем на осмица. Да зарежем старите си монитори и видеокарти и да се впуснем в дербите на 3D и ускорителите за 1000 лева. Иначе, да. Температурата на дъното ти е нереално висока при положение, че отчитането е вярно. Може да провериш и чрез пипане с ръка. При температура 50 градуса радисторите парят, но не отлепят кожата. Все пак пръстомера за различните хора показва различно. Аз цял ден пипам горещи неща на работа и не ми прави впечатление, докато изнежените ръце на някоя девойка ще отлепят и при 40 градуса. Та за мен най-вероятна причина са драйверите или нещо друго, свързано с кодеците. Нека специалистите се произнесат. Между другото, досега не си бях инсталирал 3D и HD Audio драйверите на NVIDIA, но сега сложих всичко накуп, белким се оправят нещата. Да виdim.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На дъното ми се вижда много висока температурата!

Това е от тъпоъгълният чипсет на Нвидиа. Обаче процесора е натоварен на 100% на първият екран, от които Explorer.exe яде 28%, което е най-малкото странно. Препоръчвам проверка за вируси в съответната секция на раздел Софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди малко приключих със сканирането използвах Нод32, не намери вирус никъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от тъпоъгълният чипсет на Нвидиа. Обаче процесора е натоварен на 100% на първият екран, от които Explorer.exe яде 28%, което е най-малкото странно. Препоръчвам проверка за вируси в съответната секция на раздел Софтуер

Не е никак странно. Има пусната игра, а някои игри стандартно си товарят процесора до 100 % при излизането от тях с ctrl+alt+del.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да го занесеш го изчисти хубаво. После пробвай да добавиш някой вентилатор към кутията за да може въздуха да циркулира добре. Това засичане идва от това че процесора е натоварен и ти го товариш допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера цял ден са го изследвали на 3д незнам си какво но ми казаха, че нищо не се било показало, единственото на което мислят, че може да се дължи е захранването на Харда било почти измъкнато, на мен не ми се вярва ни най - малко да е от това. Посаветваха ме ако проблема продължи да сменя захранването защото било слабо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно становище. Не отиде ли при тях с обяснението, че температурите са високи и машината се товари на 100% каквото и да пуснеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми да, не съм го взел още, довечера ще го взема и ще го пробвам дано няма проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди малко приключих със сканирането използвах Нод32, не намери вирус никъде...

Кракната антивирусна... Тези не работят, пък и самият НОД е една антивирусна...

Мини през раздела, показан от колегата и смени с някоя безплатна антивирусна!

Следва проблема, който беше споменат с драйвърите. Забелязваш ли проблема да се появява след посочената причина (гледане на флаш клипче)?

Кажи какво е това захранване, че и ние да можем да взмем някакво становище де...

Пробвал ли си с друга операционна система (жив диск, например Ubuntu ) за да елеминираш операционната система, като фактор? Въобще софтуера като фактор за насичанията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

форматирах целия хард и качих наново windows без да качвам драйвери за видеото се появиха същите проблеми, възможно ли е проблема да се дължи на програма Teamspeak тъй като я ползвам, доколкото знам е лека програма, може би трябва да сменя захранването някаква куче марка е на 150 години...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудя се дали да не сменя направо захранването, възможно ли е от него да се дължи? но пък температурите са горе долу нормални...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера 2 чася бях в жар компютърс тъй като имам познат, пускаха тестове на харда на рамта на всичко и компютъра е ок, но засичането продължава, накрая ми казаха, че компютъра е слаб и за това има такива проблеми, наясно съм че трябва да го подобря малко, но как преди си работеше без проблем. Както и да е посаветваха ме да сложа xp и да пробвам с него, но за съжаление отново имам същия проблем. Моля Ви посаветвайте ме какво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вчера 2 чася бях в жар компютърс тъй като имам познат, пускаха тестове на харда на рамта на всичко и компютъра е ок, но засичането продължава, накрая ми казаха, че компютъра е слаб и за това има такива проблеми, наясно съм че трябва да го подобря малко, но как преди си работеше без проблем. Както и да е посаветваха ме да сложа xp и да пробвам с него, но за съжаление отново имам същия проблем. Моля Ви посаветвайте ме какво да направя?

За VBOX хич не е слабичък , На мен ми се струва че имаш някъде грешка....Защо ли:

1. разликата в температурите на ненатоварен и натоварен процесор са мнооого малки за този модел. причини:

- лошо регулиран вентилатор на проца - решение регулиране в биос

- неадекватни данни от програмата - проверка с друга - CORETEMP примерно

- температурата на процесора под товар е мерена много скоро след натоварване или в покой е мерена много скоро след края на натоварването и не е могъл да изстине

2. опитай с друга операционна система, може и LIVE OS

Най-лесно е така:

http://learnfree.eu/boot-usu-from-usb

http://learnfree.eu/mini/download

На български е обяснено ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам подозрение че не е регулиран вентилатора през биос защото това не е оригиналния вентилатор а е новия, на стария накрайника на захранването беше с 4 входа а този е с 3, ако може да ми обесните в БИОС какво да пипна ще съм благодарен, проблема не е само при VBOX, получава се и при отваряне на страници и само при играене, без допълнително натоварване... не искам с друга операционна система с windows до сега си е работел идеално, причината е някъде във вентилатора на процесора...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите имам проблем с компа  от 4 дни сам се реска а температурата на процесоре  е нормална от 45 до 50 градоса но като го натовара компа с някоиа игра и след 5 минути се рестартира проверил см ниама надути контезатори на дното и хардоера е в отли4но састоиание  но защо се реска ????????????????????  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

Редактирано от mazalobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.