Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

monahos1

проблем с грешка 0х0000007В

Препоръчан отговор

здравейте моля някой да ми пмогне да отстраня това чудо.мъча се да преинсталирам един лаптоп но като стигне до момента на инсталацията ми изписва за тази грешка.явно доста оплесках нещата защото инсталирах линукс за да мога да форматирам и да го инсталирам на чисто ама ударих на голям камък.и сега незнам какво да правя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш Win XP на машина която е със сата диск а нямаш вграден драйвер ! Има много изписано по въпроса по тая тема във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам такова хр но се получава същото и се извинявам но не можах да намеря нищо по темата и за това се реших да пиша става въпрос за лаптоп тошиба сателит L655 лаптопа е тошиба и моля ви ако има някой да ми помогне нека го направи ,ако не няма смисъл от критики.и без това си личи че съм любител

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Bios. Търси опция (ANCHI) и я смени на (IDE Mode).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам ти да инсталираш,windows 7.Машината ще върви повече от чудесно с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в BIOS (при стартиране F2) и погледни на SATA Mode коя опция е избрана: АHCI или IDE (Compatible). За да можеш да инсталираш XP трябва да е на IDE. Ако проблема пак не се оправи влизаш в някой торент сайт и си изтегляш Hirens Boot Cd, записваш го на CD, стартираш го и стартираш някоя от програмите за форматиране на харддиска и от там се оправяш сам... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също така да добавя, че диска с Windows-a е хубаво да е MSDN, защото ако е някоя самоделка също може да се наблюдава споменатия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах със уин7 но ми казва че няма драйвери за устройство ако имам външно да сложа диска там и да опитам пак.но се оказва че не разпознава устройството искам също да добавя че опцията ANCHI я няма и не пише SATA Mode a eSATA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си драйвърите от сайта на производителя, копираш ги на флашка или презаписваем диск и инсталираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flash,ni biosa i si gotov. az imax sa6tiq problem.

Ти имаш ли представа какво е флаш на биос и как се прави, че да даваш такива опасни съвети. Едно премигване на тока и резултата - заминал лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-принцип тази грешка я дава и при омазан MBR и BCD таблици на Vista/7. Обаче пък на лаптоп е рисковано да се поправя MBR-то, защото може да замине достъпа до Recovery Partition-a ако има такъв. В прочем няма ли опция да се бутне от него и да се направи factory reset?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.