Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,искам да направя ъпгрейд на 5 годишен компютър и съм се спрял на следния вариант:

Сегашната конфигурация е:

Процесор: AMD Sempron LE-1100, 1900 MHz (9.5 x 200)

Дънна платка:ASRock ALiveNF6G-VSTA (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 HDMR, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Памет:2 х 1gb (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 6150SE (128 MB)

Дисково устройство: ST380815AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Захранване: FORTRON FSP500-60APN, 500W

Искам да сменя следните компоненти:

Ново дъно: H61M-HVS, H61, DDR III 1333/1066, VGA ,HDMI, SATA, LAN, LGA 1155

Нов процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G630, 2.70GHz, 3M, BOX, LGA 1155

Нова памет: ADATA 4GB /2+2GB/ DDR III 1333

Бюджета е до 250лв и ще се ползва за мултитаскинг, гледане на HD филми и клипове и игри с по-скромни изисквания.

Удачен ли е този вариант към който съм се насочил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удачен е избора ти, но трябва да помислиш и за по-добра видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на първо време смятам да ползвам вградената в дъното,надявам се да няма особени проблеми.А по принцип занапред каква видеокарта до 100лв. да търся за тази конфигурация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето тази видео карта е одачен избор и машинката ще се заформи добре. Надявам се знаеш че сегашната конфигурация е с вградена видео карта. Но не се притеснявай защото избрания от теб процесор има вградено графично ядро и става като за първо ползване а по нататък може и по-яко видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро се замисли за нов хард преди да мислиш за игри. Сегашният ти е доста бавен и дори да не умре, ще бави системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти нещо с АМД и значително по-бърза вградена видеокарта. Ако в последствие се постави външна видеокарта от рода на HD6670, тя ще работи заедно с вградената в процесора HD6530D:

ASROCK A55M-HVS BULK - 1 бр. - 89.70 лв.

2GB DDR3 1600 A-DATA - 1 бр. - 22.06 лв.

AMD A6-3500 X3 /2.1GHZ/FM1/BOX - 1 бр. - 139.05 лв.

Обща стойност - 250.82 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да направя ъпгрейд на 5 годишен компютър и съм се спрял на следния вариант:

Сегашната конфигурация е:

Процесор: AMD Sempron LE-1100, 1900 MHz (9.5 x 200)

Дънна платка:ASRock ALiveNF6G-VSTA (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 1 HDMR, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Памет:2 х 1gb (DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 6150SE (128 MB)

Дисково устройство: ST380815AS (80 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Захранване: FORTRON FSP500-60APN, 500W

Искам да сменя следните компоненти:

Ново дъно: H61M-HVS, H61, DDR III 1333/1066, VGA ,HDMI, SATA, LAN, LGA 1155

Нов процесор: INTEL PENTIUM DUAL CORE G630, 2.70GHz, 3M, BOX, LGA 1155

Нова памет: ADATA 4GB /2+2GB/ DDR III 1333

Бюджета е до 250лв и ще се ползва за мултитаскинг, гледане на HD филми и клипове и игри с по-скромни изисквания.

Удачен ли е този вариант към който съм се насочил?

Посочете поне малко по-висок бюджет! Както и по-горе се спомена, ако желаете наистина приличен напредък спрямо настоящата машина, ще се наложи ъпгрейда да е по-сериозен от само тези три компонента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета засега е ограничен,затова искам частичен ъпгрейд до 250лв.Все още се колебая дали да премина на Интел или да си остана с АМД платформата.По-склонен съм да се ориентирам към предложението на tahumba за АМД.Но ако успея да докарам бюджета до 400лв,какво бихте сглобили?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

АМДто е също добър избор за цената си , но все пак ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета засега е ограничен,затова искам частичен ъпгрейд до 250лв.Все още се колебая дали да премина на Интел или да си остана с АМД платформата.По-склонен съм да се ориентирам към предложението на tahumba за АМД.Но ако успея да докарам бюджета до 400лв,какво бихте сглобили?

Бих прибавил нов твърд диск, към някое от наличните предложения и вместо една пръчка от 2ГБ оперативна памет бих взел една с обем 4ГБ, с намерението в последствие да прибавя втора такава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и един технически въпрос при смяната на дъно.Настоящето ми е с размери 27.6см на 26см, а това което смятам да сложа е 22.6см на 21.6см. Ще има ли разминаване в дупките на кутията,все пак различни дъна с различни размери са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам и един технически въпрос при смяната на дъно.Настоящето ми е с размери 27.6см на 26см, а това което смятам да сложа е 22.6см на 21.6см. Ще има ли разминаване в дупките на кутията,все пак различни дъна с различни размери са?

Би трябвало на кутията да има отвори за повечето размери дънни платки равни или по-малки от максималният, който е във възможностите й. Иначе казано ако кутията е среден размер, което предполага възможност за монтаж на нормалният АТХ размер дънни платки, няма проблем както с Мини, така и с Микро форматите, както и с някои междинни варианти. Впрочем може да напишете модела на кутията в Гугъл, да отидете на сайта на производителя и да проверите, или да напишете модела в коментара си и колегите да си изкажат мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H61M-S /H61/LGA1155 - 1 бр. - 80.76 лв.

G850 2.9GHZ/3MB/LGA1155/BOX - 1 бр. - 151.66 лв

4GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 37.69 лв.

PALIT GT630 2GB SD3 - 1 бр. - 122.05 лв.

.Обща стойност - 392.15 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Реших да взема това дъно http://sky.bg/Details.aspx?ID=20313 но гледам,че няма PS/2 порт за мишка,а само за клавиатурата.Има ли вариант да ползвам старата ps/2 мишка или трябва да се ползва USB безжична?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старата може и с преходник PS/2 to USB, а може и просто да си вземеш USB клавиатура (има и за около 10-тина лева). п.с. Не виждам смисъл въобще от безжична!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новите дъна са с един PS/2 порт, който става и за клавиатура и за мишка. Ти избираш какво устройство да включиш там. Другото трябва да е на USB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Може ли да ми кажете какви са разликите и кой от двата харда да избера,разликата между http://sky.bg/Details.aspx?ID=19436 и http://sky.bg/Details.aspx?ID=21118 е само 5$.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Реших да взема това дъно http://sky.bg/Details.aspx?ID=20313 но гледам,че няма PS/2 порт за мишка,а само за клавиатурата.Има ли вариант да ползвам старата ps/2 мишка или трябва да се ползва USB безжична?

Ако искаш безжична мишка ще трябва да им копуваш всеки месец батерия :D Имам такава на лаптопа и я изключвам като не я ползвам и за 25 дена батерията свършва а те са на дюрасел :no-no: и мишката е на Microsoft :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш безжична мишка ще трябва да им копуваш всеки месец батерия :D Имам такава на лаптопа и я изключвам като не я ползвам и за 25 дена батерията свършва а те са на дюрасел :no-no: и мишката е на Microsoft :D

Публикувано изображение

ето едно много полезно изобретение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

ето едно много полезно изобретение.

И това става :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз последно попитах за разликата между 2 харддиска,а проблема с мишката е отдавна решен... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.