Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

launcher

Проблем с инсталация на Ubuntu 12.04

Препоръчан отговор

Искам да инсталирам Ubuntu 12.04 на втори IDE хард, който е свързан към един кабел със CD-то, исползвайки буутваща флашка. Проблема е, че когато буутна от флашката инсталацията дори не започва. Смисъл дава ми логото на Ubuntu, след това стига до картинката на десктопа която е по подразбиране, но не ми дава самия прозорец за инсталацията. Идеи ? :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да инсталирам Ubuntu 12.04 на втори IDE хард, който е свързан към един кабел със CD-то, исползвайки буутваща флашка. Проблема е, че когато буутна от флашката инсталацията дори не започва. Смисъл дава ми логото на Ubuntu, след това стига до картинката на десктопа която е по подразбиране, но не ми дава самия прозорец за инсталацията. Идеи ? :eek:

А като имате СД защо не пробвате от там? Или трябва да пробвате първо по по-сложния път?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен като пробвах новото убунту 12.04 без значение дали от диск или флашка самото зареждане ставаше бавно до прозореца с въпрос дали да инсталирам или искам да пробвам.След това всичко работеше нормално дори и инсталацията мина бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени флашката!

Пробвай от ЦД!

Разкачи Цд/то ако караш само на флашка, винаги може да го закачиш отново след инсталация, ако някога ти потрябва!

Пробвай с друго дистро, Лубунту, Хубунту, Кубунту и т.н. !

Винаги може да си добави след това Юнити, ако ти харесва Юнити като визия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах препораките (освен таза със CD-то), но не се получава. Може ли примерно да буутна от главния хард и да инсталирам на другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с флашката пак но още в началото преди да ти покаже логото на убунту натисни който и да е бутон би трябвало да ти покаже менюто от което да избереш за лайв сесия или инстал и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с инсталацията на убунту 12.04. Така имах на лаптопа тъпата операциона система на майкрософт някаква си уиндоус 7.И въолще не карам на уиндоус и я затрих и си инсатнлирах убунту и го направих doble boot .И като искам да премахна някакъв си дял sustem reserved и после убунту хич не зарежда .И при инстанала ми изписва No root in this forlder

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах добре какъв е проблема. След като имаш само една операционна система, просто избираш автоматичното оразмеряване на дяловете. Не виждам къде може да се сбърка при инсталацията. GRUB трябва да е инсталирана върху MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме прощаваш за хейтърския коментар но ...

....а аз имам 8 години работа със UNIX/Linux

ако имаше толкова години опит едвали щеше да питаш как да си оразмериш хард-а...

Kолкото до проблема ако е стара машината пробвайте F4 в боот менюто и стартирайте safe graphics mode. Преди време на едно старо пц исках да сложа по-ново убунту и се получваха такива "замръзвания" на екрана след избора на лайв сесията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммм дааа. Софтуерът трябва да отговаря на хардуера. На лаптопа съм с 1.5 Celeron M и ядро след 3.2 изобщо не тръгва на него. Изглежда 12.04 с ядро 3.2 ще е последното Ubuntu, което ще върви на този лаптоп, но се съмнявам, че остарялата машина ще надживее дистрибуцията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.