Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Калдата /важи и за много сайтове и форуми/ е от доста време в упадък.Никакви идеи за развитие и с намаляващ брой потребители.

Защо не направят нещо за развитие което да увеличи интереса на хората.Не е ли възможно да се надгради сайта по подобие на http://mail.ru/ в различните подкатегории от рода на http://otvet.mail.ru/?fr=mailru

Преди да отговорите разгледайте го добре и сами си направете извода дали сегашния сайт има някакви перспективи в този си вид.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с какво един руски сайт, ориентиран САМО към руския пазар ще помогне на български сайт и форум? Или ще накарате руснаците да пишат на български? Когато давате идеи е хубаво преди това да мислите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намаляването на потребителите в форумите и сайтовете се дължи на така нареченото "насищане". Почти всичко се изписа по форумите и всеки който има някакъв проблем е достатъчно да пусне една търсачка и ще намери решение на проблема си описано в някой форум или сайт. Тук редовно чета постове от типа "Използвай търсачката" или подобни. Как очаквате да има повече влизания, новости и развитие ако всеки "ползва търсачката"?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те попитал дали си осмислил написаното.Написъл съм да е подобен на горепосочения сайт.Примерно.Не за руснаци а ЗА БЪЛГАРИ.Вместо да отговаряш първосигнално разгледай го добре и виж какво предлага сайта.Какъв е проблема калдата да стане нещо подобно но за българи. РР. За какви форуми ми говорите.За нещо от миналото.Сега всеки си прави собствен форум и мисли че е направил нещо.Горното е нещо като социална мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих те попитал дали си осмислил написаното.Написъл съм да е подобен на горепосочения сайт.Примерно.Не за руснаци а ЗА БЪЛГАРИ.Вместо да отговаряш първосигнално разгледай го добре и виж какво предлага сайта.Какъв е проблема калдата да стане нещо подобно но за българи.

Порталните и директорийни сървъри бяха на мода по времето когато яху беше Търсачката. И изграждането на подобен портал при прекалено наситения както споменаха по-горе български пазар едва ли би върнало инвестициите в обозрим срок

П.П. Признавам си че недогледах нещата, но може би причината беше и в това че идеята е поднесена много несмислено, трябва да я прочете човек няколко пъти за да разбере какво сте искал да кажете

РР. За какви форуми ми говорите.За нещо от миналото.Сега всеки си прави собствен форум и мисли че е направил нещо.Горното е нещо като социална мрежа.

Горното не е социална мрежа, а портал! Не се заблуждавайте по това че много социални мрежи взимат функции на портал, те не са

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме карай да те надвиквам.Не давай оценка без да го разгледаш.Не е портал а има опции всеки да си направи страница,галерия,музиkа,видео,да задава въпроси и да му отговарят.и има и дори място за запзнанства ,e-mail и всичко All in one Моля те само да го разгледаш и утре да напишеш отново мнението си. ПП. Не съм сигурен дали за кратко време ще разбереш всичките опции които предлага а и ще трябва да си регистриран за да имаш достъп до всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ме карай да те надвиквам.Не давай оценка без да го разгледаш.Не е портал а има опции всеки да си направи страница,галерия,музиkа,видео,да задава въпроси и да му отговарят.и има и дори мясо за запзнанства и всичко All in one

Моля те само да го разгледаш и утре да напишеш отново мнението си.

Тук има персонални блогове, галерии, линкове, сайтове за обяви, новини. Форума е мястото за писане на въпроси. Т.е. покрива почти всичко, което ви е споменахте.

А ако не знаете какво е портален сървър попрочетете малко. Ненапразно ви дадох примера с Яху

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега колега. 1. Сайта си е много добре. Не го казвам, само да се хваля или да се подмазвам на някой, но ти може да го разбираш по твое усмотрение. 2.Надграждането на един сайт не се прави за ден-два и не става с магическа пръчка, ако искаш нещо да се промени или надгради го напиши, а недей давай пример с други сайтове. 3. Мога да ти кажа, че българина става от зле по зле. Повечето от постващите дори го мързи да потърсят информация, чакат да и се предостави всичко наготово и въобще не знаят къде се намират. 4.В България културата запада. Не може да си представиш с какви дебили общувам денонощно. Човека гледа да се напие и напуши, него не го интересува да се образова. Надявам се да бъда разбран правилно, а не да бъда обявен за хейтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си прав Емо :) Хората сега гледат не да се образоват , а да се образуват ;) Без значение какво ще образуват :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си прав Емо :) Хората сега гледат не да се образоват , а да се образуват ;) Без значение какво ще образуват :D

Аз на тебе ти подарявам ВИП абонамент и се надявам да не се караме повече/образуваме нерви/. ;)

А автора да даде сравнение с български сайт с форум,без замунда,защото там е келепира и е ясен въпроса с посещаемостта.Мисла,че Калдата си е много добре и незнам откъде си вади заключения автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси Ванко ;) И аз се надявам същото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на кое му казвате добре.Това че вечер във форума има 40-50 потребители или че повечето от мненията са на няколко човека. Сайта е на съвсем други хора и за надграждането мога да дам лично мнение но нищо повече.За сведение на посочения сайт има минимум 10 000 потребители.За моя изненада има и много българи някои от които дори едва знаят езика но се спрвят сравнително добре.Споделят че вече не посещават нито един български сайт поради ред причини.Именно заради тях написах този пост.,А ако смятат че е излишен да го пратят в кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам на кое му казвате добре.Това че вечер във форума има 40-50 потребители или че повечето от мненията са на няколко човека. Сайта е на съвсем други хора и за надграждането мога да дам лично мнение но нищо повече.За сведение на посочения сайт има минимум 10 000 потребители.За моя изненада има и много българи някои от които дори едва знаят езика но се спрвят сравнително добре.Споделят че вече не посещават нито един български сайт поради ред причини.Именно заради тях написах този пост.,А ако смятат че е излишен да го пратят в кошчето.

Мога да ти гарантирам, че не знаеш ли един език няма как да се справиш добре никога и по никакъв начин. И отново нищо лично. Колкото до потребителите не може да сравняваш България която е 5 милиона с една Русия, която е 280 милиона. Като прибавим и причините, които ти изброих по-горе това е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност Русия е 140 млн.което е 20 пъти повече от България.Ако умножиш 40х20 пъти означава че там трябва да са около 800-1000 потребители а знам че са над 10 хил.минимум.Освен това в тия 140 млн човека влизат и хора които няма телевизия а да не говорим за интернет.Ако си чувал нещо за чукчите :)) Но както и да е.Става на въпрос да се направи нещо на български език и за българите.А който иска и сега ще отиде на руски,английски и прочее сайтове.И защо мислиш че руския е чужд език? Всички славянски езици се разбират и без да си ги учил никога.Както казваше една позната - Аз мислех че се омъжвам за чужденец а той се оказа българин :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност Русия е 140 млн.което е 20 пъти повече от България.Ако умножиш 40х20 пъти означава че там трябва да са около 800-1000 потребители а знам че са над 10 хил.минимум.Освен това в тия 140 млн човека влизат и хора които няма телевизия а да не говорим за интернет.Ако си чувал нещо за чукчите :))

Не си съвсем прав. Там само москвичи са повече от цяла България, много по-концентрирани, и доста по-богати, което не пречи да са тъпи и почти постоянно пияни и да посещават форуми, за да се осведомят какво е нужно да се направи за да си го преместят от десния в левия крачол, при това обяснението трябва да е подробно - като за първолак.

Разбира се, има и специализирани форуми, с посещения предимно на сравнително добре(само) образовани люде, но пък и тъкмо тези не са най-посещаваните поне от местните, но пък са доста посещавани от чужди гости поради своята известност Това обаче се е постигнало с влагането на средства, много средства, а не с малко пари и повече желание.

Черная кошка посочил си новинарски портал наблягащ и в политиката, ами естествено е да е посещаван. В Русия хората не ходят за гъби точно около изборите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти гарантирам, че не знаеш ли един език няма как да се справиш добре никога и по никакъв начин. И отново нищо лично. Колкото до потребителите не може да сравняваш България която е 5 милиона с една Русия, която е 280 милиона. Като прибавим и причините, които ти изброих по-горе това е положението.

На поправителен!

България наброява 7 364 570 човека население.

Русия - 143 млн, съставена от 200 националности.

В световен мащаб, рускоговорящите са над 300млн, докато родната картина мъчи да достигне 10 млн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност Русия е 140 млн.което е 20 пъти повече от България.Ако умножиш 40х20 пъти означава че там трябва да са около 800-1000 потребители а знам че са над 10 хил.минимум.Освен това в тия 140 млн човека влизат и хора които няма телевизия а да не говорим за интернет.Ако си чувал нещо за чукчите :))

Но както и да е.Става на въпрос да се направи нещо на български език и за българите.А който иска и сега ще отиде на руски,английски и прочее сайтове.И защо мислиш че руския е чужд език? Всички славянски езици се разбират и без да си ги учил никога.Както казваше една позната - Аз мислех че се омъжвам за чужденец а той се оказа българин :))

Пак се бъркаш и то много. Че руския език е славянски и е близък до Българския това е вярно. Че може да се разберат руснак и българин без да знаят езика това е вярно, но да търсиш литература или информация на руски език без да го знаеш това е просто убийство.

То си е за тяхна сметка. В този век на информация и с помощта на интернет може да се намери и научи всичко. Стига човек да има желание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черная кошка посочил си новинарски портал наблягащ и в политиката, ами естествено е да е посещаван. В Русия хората не ходят за гъби точно около изборите...

Никакъв новинарски портал не е.Те са за гарнитура.Повърхностен поглед не е достатъчен да разбереш за какво става дума.Разгледай и ще видиш че не е такъв какъвто изглежда сайта.

Пак се бъркаш и то много. Че руския език е славянски и е близък до Българския това е вярно. Че може да се разберат руснак и българин без да знаят езика това е вярно, но да търсиш литература или информация на руски език без да го знаеш това е просто убийство.

Ако беше пътувал малко повече щеше да си промениш мнението.Където и да отидеш в Русия,Украйна,Беларус,Молдова,Полша,Словакия,Чехия,Сърбия,Македония,България ще се разбереш с хората.По различно е ако искаш да четеш и пишеш но с малко усилие /казвам малко/ няма да е проблем да се оправиш с езика.

РР. Само че темата тук не е да карам хората да учат езици а разширяване възможностите на сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.