Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

horche

Монитор за 400-500 лева

Препоръчан отговор

Така значи един мой близък ме помоли да му предложа монитор за новата му система, реших да се обърна към вас и да видя и вашите мнения. Търсим монитор между 22" и 24", да е фулл ХД и да има малко време на реакция, общо взето най-доброто. Цена 400-500 лева с ДДС. Също така към коя марка да се обърне. Чувал съм че засега Самсунг са най-добрите, но не знам, затова питам вас. Дайте вашите предложения и ще стигнем до най-добрия продукт. Поздрави и благодаря предварително за вашите мнения. ПП. Картата на компютъра е Ати 6770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така значи един мой близък ме помоли да му предложа монитор за новата му система, реших да се обърна към вас и да видя и вашите мнения. Търсим монитор между 22" и 24", да е фулл ХД и да има малко време на реакция, общо взето най-доброто. Цена 400-500 лева с ДДС. Също така към коя марка да се обърне. Чувал съм че засега Самсунг са най-добрите, но не знам, затова питам вас. Дайте вашите предложения и ще стигнем до най-добрия продукт. Поздрави и благодаря предварително за вашите мнения.

ПП. Картата на компютъра е Ати 6770.

Не мисля, че има смисъл чак толкова да се харчи освен разбира се ако няма някакви па специални изисвания, примерно ако ще иска и да работи с него, което ще наложи модел с по-качествена матрица и макар и малко по-дълга време за реакция на пикселите. Ако изискването е само за използуване за игра и този модел е напълно достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо за ограмотяване( изисква регистрация): http://pcworld.bg/19152_full_hd_monitor_za_vseki Налага се поради времето за реакция. Според тестовете, при е-IPS матриците по-голямото време за реакция не оказва лошо влияние при игри поради някои причини, описани в статията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А толкова пари няма ли да стигнат дори за 3д или са по-скъпи. С тях не знам как вървят нещата. Иначе този мой познат се е спрял на http://www.technomar...h-ls24b350hs-en Какво мислите за него? Да мисля че на него ще играе и ще се гледат блу-рей филми, не съм чул да се занимава с нещо по-специално. Филми, музика и игри това му е заниманието пред компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да получа забележка ще кажа нещо. Не случайно дадох линк по-горе и то на български език. Предполагам всички говорим тоя език, щом пишем тук. Мислиш ли, че някой тук си е купил точно тоя монитор за да ти даде мнение? Дори да го е направил, дали играе и игри и дали изобщо има желание да го направи? Иначе, аз бих избрал монитор с IPS матрица или по-точно e-IPS, което е орязан вариант на IPS. Ето един по-евтин от същата бакалия: http://www.technomarket.bg/products/09107440/lg-ips236v-pn-aeu Нито съм го ползвал, нито имам намерение да го ползвам. Чисто и просто е на доста по-ниска цена и е с IPS матрица. Това означава истински цветове, по-добри ъгли на видимост. Ако си играл на TN монитор би трябвало да знаеш, как се изкривяват цветовете. Е, това е намалено при тоя тип матрици ( e-IPS) И една препоръка за избора, ако все пак се стигне до директен оглед. Това, на което може да се обърне внимание са ъглите на видимост. Другото се настройва. Дори да не ти харесват цветовете. Стига разбира се да разграничиш мониторите с TN матрица от тия с IPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да получа забележка ще кажа нещо. Не случайно дадох линк по-горе и то на български език. Предполагам всички говорим тоя език, щом пишем тук. Мислиш ли, че някой тук си е купил точно тоя монитор за да ти даде мнение? Дори да го е направил, дали играе и игри и дали изобщо има желание да го направи?

Иначе, аз бих избрал монитор с IPS матрица или по-точно e-IPS, което е орязан вариант на IPS. Ето един по-евтин от същата бакалия:

http://www.technomar...-ips236v-pn-aeu

Нито съм го ползвал, нито имам намерение да го ползвам. Чисто и просто е на доста по-ниска цена и е с IPS матрица. Това означава истински цветове, по-добри ъгли на видимост. Ако си играл на TN монитор би трябвало да знаеш, как се изкривяват цветовете. Е, това е намалено при тоя тип матрици ( e-IPS) И една препоръка за избора, ако все пак се стигне до директен оглед. Това, на което може да се обърне внимание са ъглите на видимост. Другото се настройва. Дори да не ти харесват цветовете. Стига разбира се да разграничиш мониторите с TN матрица от тия с IPS.

Еми нали затова пиша във форума. Целта е да получа мнения, не точни отговори. Никога няма да купя нещо или в случая да препоръчам нещо, защото някой ми е казал да го направя. Ще отида и на място ще видя мониторите и ще си избера. Затова и на момчето ще му кажа да си купи това което му е на сърце и му изглежда най-добре. Но все пак ако някой е доволен от даден продукт може да изкаже своето наблюдение или някой който е в час с работите. Затова ти и благодаря че ми изпрати линка и че даваш своето мнение. Това за матриците ще го споделя с купувача а пък после каквото той си реши :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С риск да получа забележка ще кажа нещо. Не случайно дадох линк по-горе и то на български език. Предполагам всички говорим тоя език, щом пишем тук. Мислиш ли, че някой тук си е купил точно тоя монитор за да ти даде мнение? Дори да го е направил, дали играе и игри и дали изобщо има желание да го направи?

Иначе, аз бих избрал монитор с IPS матрица или по-точно e-IPS, което е орязан вариант на IPS. Ето един по-евтин от същата бакалия:

http://www.technomar...-ips236v-pn-aeu

Нито съм го ползвал, нито имам намерение да го ползвам. Чисто и просто е на доста по-ниска цена и е с IPS матрица. Това означава истински цветове, по-добри ъгли на видимост. Ако си играл на TN монитор би трябвало да знаеш, как се изкривяват цветовете. Е, това е намалено при тоя тип матрици ( e-IPS) И една препоръка за избора, ако все пак се стигне до директен оглед. Това, на което може да се обърне внимание са ъглите на видимост. Другото се настройва. Дори да не ти харесват цветовете. Стига разбира се да разграничиш мониторите с TN матрица от тия с IPS.

Не са чак да се каже лоши цветовете, особено що се отнася да игра на обикновените TN матрици. Единствено при поглед от някакъв тъй или иначе безмислен при играене ъгъл, щото едва ли някой ще вземе да играе гредайки монитора странично от повече от 160-170о. Както по-горе споменах, ако е само за игра не е твърде удачно да се харчи за по-скъп монитор, но пък този който си намерил не е скъп, което навежда на мисълта, че вероятно е пестено доста от електроника, макар и да не е частта с разнообразието на интерфейси, или тези от Техн......- са почнали да продават на изненадващо добри цени...Хм, погледа на сайта на LG, дава картинката на само една година гаранция, при това лимитирана(1 Year Parts & Labor), дори не е споменато за гаранция за брой изгорели пиксели,..., без замяна на монитора, евентуално само за ремонт, ако е възможен...

Редакция: Уф, на печатните грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах при тези IPS матрици картината е най-добра, но тъй като са много скъпи (гледах някакви по 1000лв) тези от LG са започнали да произвеждат е-IPS. От тук следва, че е по-удачно да се закупи e-IPS матрица отколкото стандартната TN. По- добри цветове и по-голям ъгъл на виждане. А този Самсунг е с TN матрица и следователно не е толкова добър колкото e-IPS матрицата. Стигам до извода, че трябва да се търсят монитори с e-IPS матрици и тези монитори на ДЕЛЛ, споменати в линка, са най-разумни за купуване

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това казват, това и препоръчват на много места - Dell. Що се отнася до ъгъла за виждане при игри, мога да кажа следното. Точно при игри тоя ъгъл е важен, защото обикновено се играе близо зад монитора, а не се гледа филм от 2 метра да кажем. Затова и големият монитор има дефекти по краищата - цветовете са малко по-различни или тъмнее в рзличните части на екрана. Това е за TN. Направи ми впечатление, но аз играя с монитор почти в носа така, че ако някой играе с монитор на 60-70 см от него, вероятно нама да има толкова силно изразени дефекти, продиктувани от ъгъла на виждане. Макар да пишат 170 градуса, това за мен не е така. Дори да се виждат детайлите и под голям ъгъл, то те не са еднакви по цялата площ на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме за тези пари да намериш нещо по-добро от това: Dell U2412 . Достатъчно е да отидеш в някой магазин, и да сравниш картинката с другите супер-дупер 3D/4G/5F/LED/LCD/LSD и т.н. подобни съкращения. Да не те притеснява, че е 16:10, виж му разделителната способност ;) . Дай после още 20-ина лева за калибриране, няма да съжаляваш :) .

Не разбирай, че рекламирам месарията Жар, това е примерен линк. Купи го от мястото, където ти предложат най-ниска цена и най-добри гаранционни условия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си едно TV Full HD и си готов! Аз съм на LG 32" супер е и за игри и за филми. Вярно е че трябва да инвестираш малко повече, но инвестицията си заслужава ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това казват, това и препоръчват на много места - Dell. Що се отнася до ъгъла за виждане при игри, мога да кажа следното. Точно при игри тоя ъгъл е важен, защото обикновено се играе близо зад монитора, а не се гледа филм от 2 метра да кажем. Затова и големият монитор има дефекти по краищата - цветовете са малко по-различни или тъмнее в рзличните части на екрана. Това е за TN. Направи ми впечатление, но аз играя с монитор почти в носа така, че ако някой играе с монитор на 60-70 см от него, вероятно нама да има толкова силно изразени дефекти, продиктувани от ъгъла на виждане. Макар да пишат 170 градуса, това за мен не е така. Дори да се виждат детайлите и под голям ъгъл, то те не са еднакви по цялата площ на монитора.

Това дали и какви (д)ефекти ще се видят на монитора, зависи първо от качеството на матрицата(TN, също има с различни качества), но и от възможностите на електрониката, от типа и качеството на покритието(гланц или мате)...Също и както казваш от разтоянието на гледане...Скоро на офталмолог Публикувано изображениеходил ли си, моето момче?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си едно TV Full HD и си готов! Аз съм на LG 32" супер е и за игри и за филми. Вярно е че трябва да инвестираш малко повече, но инвестицията си заслужава ;)

Аз в момента у нас имам и фул ХД монитор и телевизор (същия като твоя LG 32" Full HD 3D) и мога да ти кажа, че на телевизор графиката като цяло е доста по-зле отколкото на монитор, където всичко е просто изписано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз в момента у нас имам и фул ХД монитор и телевизор (същия като твоя LG 32" Full HD 3D) и мога да ти кажа, че на телевизор графиката като цяло е доста по-зле отколкото на монитор, където всичко е просто изписано.

Аха, предполагам имате много кабелни или сателитни телевизии, на които сигнала е Full HD :whist: . Разбира се, пробвали Сте и със съответната резолюция високо качествено видео, от компютъра към телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата са относителни! Не можеш да сравняваш 22-24" с 32"! Всичко опира до резолюция ;)

Ако гледаш същата картина на 18" ще кажеш че е по-добре от 22-24 :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами съм играл еднаква игра на 1920х1080 с HDMI кабел на 32"вия и 24" и на монитора си е просто по-добре. С еднаква видео карта разбира се (ати ХД 5770)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво ще ти препоръчам аз, не може никой да ти казва дали да си вземеш IPS или TN матрица, защото имат наистина големи разлики. Предимството на IPS матрицата е че е по-светъл екрана, тоест има по-висок "brightness" и има по-реални цветове. Предимството обаче на TN матрицата е първо на IPS-а времето за реакция скача от 2ms на 8ms, второ консумацията на енергия на IPS-a (примерно на по-горе посочения делл) е 37w, докато на TN (примерно Samsung S24A350H) е 27w и трето (според мен) не знам точно колко по-реални са цветовете на IPS, но на TN матрицата са по-контрастни. Разликата е нещо между Retina дисплея на Iphone и Super Amoled на Samsung Galaxy S3. Retina-та на Iphone отговаря по-скоро на IPS матрицата, а Amoled-а на Samsung на TN матрицата. Това го казвам, просто ако си гледал разликата между екраните на двата телефона. Та това, което исках да кажа, че при TN матрицата цветовете са по-"живи", както ги наричат. Та моят краен съвет е, ако приятелят ти иска да играе игри и да гледа филми, му трябва по-малко време за реакция и по-контрастни цветове и по-малка консумация на енергия - тоест TN матрица. И другото нещо, което искам да кажа специално за Dell-а е, че има (поне за мен) много ненужни портове като Usb x 2-3, което допълнително увеличава цената на продукта. И накрая ако искаш да ти препоръчам монитор, изборът на приятелят ти за "Samsung S24B350H" е най-доброто, което мога да ти препоръчам и също така "Samsung S24A350H", който просто няма почти никаква разлика между двата модела освен, че "B" версията е малко по-нов модел. Надявам се да съм ти помогнал и да съм отговорил точно на зададения от теб въпрос. Очаквам да пишеш какво сте избрали накрая. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво ще ти препоръчам аз, не може никой да ти казва дали да си вземеш IPS или TN матрица, защото имат наистина големи разлики. Предимството на IPS матрицата е че е по-светъл екрана, тоест има по-висок "brightness" и има по-реални цветове. Предимството обаче на TN матрицата е първо на IPS-а времето за реакция скача от 2ms на 8ms, второ консумацията на енергия на IPS-a (примерно на по-горе посочения делл) е 37w, докато на TN (примерно Samsung S24A350H) е 27w и трето (според мен) не знам точно колко по-реални са цветовете на IPS, но на TN матрицата са по-контрастни. Разликата е нещо между Retina дисплея на Iphone и Super Amoled на Samsung Galaxy S3. Retina-та на Iphone отговаря по-скоро на IPS матрицата, а Amoled-а на Samsung на TN матрицата. Това го казвам, просто ако си гледал разликата между екраните на двата телефона. Та това, което исках да кажа, че при TN матрицата цветовете са по-"живи", както ги наричат. Та моят краен съвет е, ако приятелят ти иска да играе игри и да гледа филми, му трябва по-малко време за реакция и по-контрастни цветове и по-малка консумация на енергия - тоест TN матрица. И другото нещо, което искам да кажа специално за Dell-а е, че има (поне за мен) много ненужни портове като Usb x 2-3, което допълнително увеличава цената на продукта. И накрая ако искаш да ти препоръчам монитор, изборът на приятелят ти за "Samsung S24B350H" е най-доброто, което мога да ти препоръчам и също така "Samsung S24A350H", който просто няма почти никаква разлика между двата модела освен, че "B" версията е малко по-нов модел. Надявам се да съм ти помогнал и да съм отговорил точно на зададения от теб въпрос. Очаквам да пишеш какво сте избрали накрая. :)

Ето това е отговор :) мерси много. Сигурно ще изберем този монитор. Иначе картата му дали ще е добре да се играят игрите на макс на Фул резолюция. Доколкото знам 6770 е същата като 5770 и са еднакви по производителност. И последно има ли толкова голяма разлика между 60 и 120 херца при мониторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е отговор :) мерси много. Сигурно ще изберем този монитор. Иначе картата му дали ще е добре да се играят игрите на макс на Фул резолюция. Доколкото знам 6770 е същата като 5770 и са еднакви по производителност. И последно има ли толкова голяма разлика между 60 и 120 херца при мониторите.

Разликата между 60hz и 120hz по принцип е неосезаема за човешкото око, поне според мен. В интернет има картинки на разликите между двете, но там наистина преувеличават с това каква е разликата и моето лично мнение е, че излишно тази функция увеличава цената на продукта и общо взето е маркетингов трик. Ето да видиш за какво ти говоря: http://www.google.com/imgres?start=269&um=1&hl=bg&sa=N&gbv=2&biw=1280&bih=899&tbm=isch&tbnid=9U_Py3UB9-m5bM:&imgrefurl=http://www.hitechlegion.com/reviews/multimedia/14106-nvidia-3d-vision-2-with-lightboost-technology%3Fstart%3D1&docid=o4QXkVJtfCKbWM&imgurl=http://www.hitechlegion.com/images/stories/nv3dv2lb/120hz.jpg&w=800&h=600&ei=EXzpT9zZCM3ltQa91c2FDg&zoom=1&iact=hc&vpx=860&vpy=52&dur=132&hovh=194&hovw=259&tx=134&ty=73&sig=112985400128991121553&page=12&tbnh=161&tbnw=213&ndsp=25&ved=1t:429,r:13,s:269,i:289

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между 60hz и 120hz по принцип е неосезаема за човешкото око, поне според мен. В интернет има картинки на разликите между двете, но там наистина преувеличават с това каква е разликата и моето лично мнение е, че излишно тази функция увеличава цената на продукта и общо взето е маркетингов трик. Ето да видиш за какво ти говоря: http://www.google.co...:13,s:269,i:289

Има си разлика честно казано :D. Но мисля че всички монитори за по 60херца. Другите (120 херца) са 3Д или греша ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме за тези пари да намериш нещо по-добро от това: Dell U2412...

Това е единственият правилен избор в момента за 500 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разлика, човешкото око може да види и повече картинки в секунда в определени обстоятелства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е единственият правилен избор в момента за 500 лева.

Добре, защо преди да напишеш малоумния си коментар, не прочетеш предишните постове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, защо преди да напишеш малоумния си коментар, не прочетеш предишните постове?

Оти що, проблем ли има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали и какви (д)ефекти ще се видят на монитора, зависи първо от качеството на матрицата(TN, също има с различни качества), но и от възможностите на електрониката, от типа и качеството на покритието(гланц или мате)...Също и както казваш от разтоянието на гледане...Скоро на офталмолог Публикувано изображениеходил ли си, моето момче?

Не съм ходил, но вероятно трябва да отида. Не виждам какво общо има това с ъгъла на скиване. Когато се гледа отблизо голям монитор ( при мен 21.5 инча), единият край е по-различен от другия във вертикалната плоскост. Мониторът няма отблясъци. казах мнението си за евтина TN матрица с голям ъгъл на виждане според последните стандарти. Недостатъчен е тоя ъгъл за игри. Не знам обаче колегите как играят игрите и от какво разстояние гледат монитора, но ако е достатъчно далеч, не би трябвало проблемите да са толкова големи. И дума не може да става за сравнение с CRT, което си го гледаш както искаш. Интересно. Хората по разни тестове казват, че евтините деривати на IPS матриците са много по-добри от коя да е TN матрица, а тук се прокрадват мнения, че видиш ли, качеството зависело от нещо. От кое зависи? От това, че те лъжат с цветове и ти продават продукт със стойност 20 лева за 200?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.