Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Аз ли неправилно чувам, те ли неправилно говорят!? ... помогнете ми да разбера ... неразбираемото. Съобщиха ни, че турски разузнавателен самолет нахлул вчера в сирийски териториални води и бил свален на 1,5 км навътре в сирийската морска територия от сирийската противовъздушна охрана. Самолетът някак си случайно се отклонил от полета си (тренировъчен, нищо друго! :no-no: ) и някак си случайно и без да иска нарушил сирийското военновъздушно пространство точно по време на сериозно противопоставяне на световните завоалирани интереси срещу една независима страна и на заплашителното дрънкане на оръжия и заплахи за военна интервенция в Сирия. И какво мислите последва от тази неволна грешка на турския изтребител - извинение от турска страна ли!? - Нищо подобно - Турция обвини Сирия в заплашително и провокативно поведение, а след нея и ние не останахме по-назад. И не само Турция обвини Сирия в провокативно поведение (като че ли Сирия навлезе в чужди води!?), ами и Турция като член на НАТО веднага взе че свика НАТО на среща, защото видите ли, след като Турция е била заплашена от Сирия (???!!!), то това означава, че целия Алианс е заплашеният... и трябва да се защитава! Как?! ... естествено, като военно нападне Сирия. И ето ви войната е подпалена - чисто, просто и ясно! Винаги в човешката история войните са били подпалвани по някакви смешно незначителни поводи - някой човечец гръмнат на улицата ... и готово - Първата световна война и милиони животи затрити. Или някой Мустачко нахлупил шапка с козирка крещи "Хайл", щото му е платено да го прави - и хоп, и Втората световна война е подпалена! ... и голяма част от човечеството е унищожена! Ето и днес - във въздуха се носи вонята на войната! Поводът не е нужно да бъде сериозен, нито действителен - всяка провокация е използвана за манипулация. Важното е война да има. Защото войната отнема човешката енергия и волята на хората за себеосъзнаване и достоен живот в свобода и истина. Войната отклонява вниманието на хората от наболелите въпроси на човешкото ежедневие, на простичкия и затова безкрайно ценен обикновен човешки живот и човешки радости. И дава войната още по-непремерена власт на световните завоалирани интереси да подреждат света и световната карта по своя воля. Защото те, световните завоалирани интереси знаят как се управлява човечество: ето например Арабският свят - същите тези диктатори, послушни възпитаници на американски и английски военни школи, млади нахъсани офицери, издигнати на власт от Американското разузнаване през 50-60-те години на миналия век, днес чрез надлежно планирани революции - "арабски пролети" в кървави цветя разцъфнали, се заменят с къде по-ефикасните и убедителни за местното население ислямисти - политици. А арабските страни ще бъдат подобаващо впримчени в Арабски съюз - подобно на Европейския съюз. Защото къде по-ефикасно се управлява един народ, ако е подчинен на две нива на политическата власт - национално правителство и наднационален съюз! Така и икономическата власт на световните корпорации ще е гарантирана. А ако някой народ се опъва - като сирийския например, то този народ ще бъде подложен на заколение - първо му се изпращат "бунтовници" - платени наемници от съседните арабски страни. След това му устройват зрелищни заколения и издевателства на отделни групи от беззащитни хора. И ако много упорства сирийският народ и продължава да стои зад сегашния си нарочен за сменяне от световните сили президент ( защото този народ с право се страхува от ислямистите), то тогава ще има "военна интервенция". Поводът за нея не е проблем!

Редактирано от Aliya (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време следя постовете ти, и мисля, че само кожения ще те оправи! ;) Относно ситуацията в Сирия, каквото има да става, ще стане!!!

Редактирано от exhausted (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колежке, ти не разбра ли, че арабския свят винаги ще е повод за война поради една причина - НЕФТ и природни богатства. Арабите по принцип ги мързи (така са научени от доста време) и са фанатици и вярващи. Това се използва от Америка и Русия, за да се сеят раздори и размирици. Една гражданска война или интервенция или нападение е добре дошла за тези страни. Ще стрелят, ще им разрушат сградите и после ще дойдат като умиротворители да им ги построят. А така се печелят пари. После ще дойдат фирми да им вземат нефта и богатствата и готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време следя постовете ти, и мисля, че само кожения ще те оправи! ;)

Относно ситуацията в Сирия, каквото има да става, ще стане!!!

Благодаря ти за интереса към постовете ми!

Колежке, ти не разбра ли, че арабския свят винаги ще е повод за война поради една причина - НЕФТ и природни богатства. Арабите по принцип ги мързи (така са научени от доста време) и са фанатици и вярващи. Това се използва от Америка и Русия, за да се сеят раздори и размирици. Една гражданска война или интервенция или нападение е добре дошла за тези страни. Ще стрелят, ще им разрушат сградите и после ще дойдат като умиротворители да им ги построят. А така се печелят пари. После ще дойдат фирми да им вземат нефта и богатствата и готово.

И какво искаш да кажеш - да се радваме, че не сме интересни на когото трябва ли!? :ohmy:

И защо си толкова сигурен, че само арабите са интересните и само на тях има какво да се вземе!? - все пак и ти имаш кожа на гърба, нали!? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за интереса към постовете ми!

И какво искаш да кажеш - да се радваме, че не сме интересни на когото трябва ли!? :ohmy:

И защо си толкова сигурен, че само арабите са интересните и само на тях има какво да се вземе!? - все пак и ти имаш кожа на гърба, нали!? ;)

Да, радвай се че не сме интересни на който трябва. Не казвам че само арабите са под прицел, но сега там е златна мина.

Между другото има един филм с Никалъс Кейдж - Цар на войната. Гледай го и ще разбереш за какво говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде отмествате темата към киното? Тук говорим за една чиста провокация. Малко не съм съгласен, че това е провокация на НАТО. Сигурен съм, че това е самоинициатива на Турция, която към всички свои съседи се отнася по подобен начин, нарушавайки твърде често границите. В миналото и с България бе така. Все някакви причини. С Ирак беше кюрдската работническа партия. И досега си влизат на територията на Ирак когато си поискат. Голяма грешка на НАТО и в частност на Щатите ще е, ако почне да играе по гайдата на Турция. Вместо наистина Турция да се извини, тя се представя за жертва и обещава отмъщение! Ама че наглост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, радвай се че не сме интересни на който трябва. Не казвам че само арабите са под прицел, но сега там е златна мина.

Между другото има един филм с Никалъс Кейдж - Цар на войната. Гледай го и ще разбереш за какво говоря.

Няма нужда да влизаш в киносалони, за да разбереш това, което е пред очите ти - животът е по-силен от което и да е кино!

Златна мина е всеки глупак и слепец, който предпочита да не вижда това, което е пред очите му, а вместо това бяга и се крие в киносалоните, за да гледа нечии измислици... вместо да гледа и да Вижда как го ограбват - и него, и близките му, и децата му поколение след поколение.

И дори и в двора на съседа му пожар да е лумнал, да се успокоява, че пожарът разбира от огради и няма да ги прескача! :ph34r:

Къде отмествате темата към киното? Тук говорим за една чиста провокация. Малко не съм съгласен, че това е провокация на НАТО. Сигурен съм, че това е самоинициатива на Турция, която към всички свои съседи се отнася по подобен начин, нарушавайки твърде често границите. В миналото и с България бе така. Все някакви причини. С Ирак беше кюрдската работническа партия. И досега си влизат на територията на Ирак когато си поискат. Голяма грешка на НАТО и в частност на Щатите ще е, ако почне да играе по гайдата на Турция. Вместо наистина Турция да се извини, тя се представя за жертва и обещава отмъщение! Ама че наглост.

Не забравяй, че Турция е верен послушник на НАТО и САЩ и не проявява самоинициативи - още повече, че в конкретния случай Турция втвърди политическата си позиция впоследствие, а не непосредствено след "инцидента".

Политиката е опасна игра на думи, раздухвана от услужливите медии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да влизаш в киносалони, за да разбереш това, което е пред очите ти - животът е по-силен от което и да е кино!

Златна мина е всеки глупак и слепец, който предпочита да не вижда това, което е пред очите му, а вместо това бяга и се крие в киносалоните, за да гледа нечии измислици... вместо да гледа и да Вижда как го ограбват - и него, и близките му, и децата му поколение след поколение.

И дори и в двора на съседа му пожар да е лумнал, да се успокоява, че пожарът разбира от огради и няма да ги прескача! :ph34r:

Не забравяй, че Турция е верен послушник на НАТО и САЩ и не проявява самоинициативи - още повече, че в конкретния случай Турция втвърди политическата си позиция впоследствие, а не непосредствено след "инцидента".

Филма ти го дадох за пример. Ако искаш го гледай, ако искаш не. Естествено, че Турция е послушник на НАТО и това винаги ще е така. Човешкия живот не се цени и ако се наложи за нещо ценно и икономически изгодно да се погази се прави. Вярно не показно и очевадно, но начини има.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай ми, ако Турция не проявяваше самоинициатива, сега нямаше да имаме разделен Кипър, нямаше да имаме и кюрдски проблем, защото правата на това малцинство (или по-скоро равноправна етническа група, която никак не е малка) щяха да бъдат решени отдавна, а Турция щеше да е член на ЕС много преди нас. Да, но не. Турция проявява голяма самоинициатива и едва ли някой може да отрече това. Какви са отношенията със щатите...ами всички знаем, че от десетки години Турция реално е единствената държава в Близкия Изток, от чиято територия може да се атакува коя да е размирна държава в региона. Изключвам Израел, защото заради него стават всички патаклами и заради него някои ислямисти са толкова агресивни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай ми, ако Турция не проявяваше самоинициатива, сега нямаше да имаме разделен Кипър, нямаше да имаме и кюрдски проблем, защото правата на това малцинство (или по-скоро равноправна етническа група, която никак не е малка) щяха да бъдат решени отдавна, а Турция щеше да е член на ЕС много преди нас. Да, но не. Турция проявява голяма самоинициатива и едва ли някой може да отрече това. Какви са отношенията със щатите...ами всички знаем, че от десетки години Турция реално е единствената държава в Близкия Изток, от чиято територия може да се атакува коя да е размирна държава в региона. Изключвам Израел, защото заради него стават всички патаклами и заради него някои ислямисти са толкова агресивни.

Ето, сам показваш очевидното - Турция е държава изцяло на разположение на Щатите - и като територия, и като военна сила. И като се има предвид, че зад океана се планира световната карта, би трябвало да ти е ясно, че Турция винаги е имала гърба на САЩ при всички свои уж "самоинициативи".

И това е факт, който трябва много, ама много да ни вади очите.

Защото ако кривнем от "правия" път, кой мислиш ще изпратят "Господарите" на света да ни "вразуми"!?

Нека не забравяме, че Садам, Садат, Кадафи, Хафез Ал-Асад и синът му Башар Ал-Асад са възпитаници на САЩ и Англия и са завършили техни военни школи. И че бяха издигнати на власт от ЦРУ при тогавашната подредба на Арабската карта.

Само че момчетата преядоха с власт и престанаха да бъдат толкова послушни, колкото бяха обещали. Задокеанските стратези на световната политика са наясно с този феномен - затова са и майстори в изнасянето на революции срещу нарочените за "диктатори" непослушници.

Този феномен си има своята предистория - още от времето на Великата френска революция, или по-късно Великата октомврийска революция. Когато непослушните монарси бяха обезглавени от докараното си до истерия с умело издигане на лозунги население - тълпа.

Великата френска революция например е изцяло подготвена от Джеферсън и като награда го правят президент на Щатите.

Народът винаги е лесен за манипулиране - понеже е държан в подтисничество и експлоатация. И не му трябва много, за да побеснее - някой красив лозунг на демагогията - "Братство, равенство, свобода", например. Или "светлото бъдеще". И разбира се - медии, защото те са чудесните манипулатори на човешкия ум чрез насаждани повторения на лъжи безчет.

Както е и в момента със Сирия.

Планирано е Арабският свят да бъде управляван от религиозни фанатици - ислямисти, защото те насаждат по-успешно страх и послушание. Още през 80-те години на 20ти век се зароди движението на Мюсюлмански братя с пари отвън. И се разрасна, втълпявайки в умовете на хората нагласата за религиозно подчинение на нарочените за "религиозни' политици.

Стратезите на света никога не са подценявали ролята на официалните религии в налагането на власт и подчинение.

Ако не могат да те подчинят с красиви лозунги за равенство, винаги могат да те подчинят, разпалвайки страха ти пред Бога и неговите "наместници"!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАТО няма да направи нищо!!! Просто САЩ провериха как Сирия би реагирала на незаконно навлизане във въздушното и простронство! Засега Русия стои зад Сирия и докато това е така забравете за война!!! А и дори след време Русия да премахне протекцията над Сирия, то тя ще се отбранява със зъби и нокти. Както видяхме имат добра ПВО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НАТО няма да направи нищо!!! Просто САЩ провериха как Сирия би реагирала на незаконно навлизане във въздушното и простронство! Засега Русия стои зад Сирия и докато това е така забравете за война!!! А и дори след време Русия да премахне протекцията над Сирия, то тя ще се отбранява със зъби и нокти. Както видяхме имат добра ПВО.

Аз не бих била толкова сигурна за НАТО! :wink12: За подпалвачите на войни поводът никога не е бил проблем - я ще те нарочат, че си диктатор, я че имаш ядрено оръжие, я пък друго нещо... достатъчно е бегъл поглед към наскоро подпалените войни в региона.

А и за всеки военен е ясно, как би реагирала не само Сирия, а и която и да е военна машина, която провокираш с навлизане в територията й.

Относно подкрепата на Русия, тя винаги може да бъде изтъргувана в някоя лична среща между Путин и Обама.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Руснаците няма да допуснат на власт да дойдат американски подложги на власт, твърде близо са до Русия, а това нарушава нейната национална сигурност! А и да не забравяме, че режимът в Сирия е светски, а "бунтовниците"(т.е терористите) са ислямисти подкрепяни от САЩ. Директно война със Сирия е невъзможна, най-вероятно ще е индиректна между САЩ(бунтовниците) и Русия(управляващите), който спечели гражданската война, той ще контролира държавата!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турция е верен послушник на НАТО и САЩ и не проявява самоинициативи

Турция отказа на Щатите за войната срещу Ирак. Много е възможно това да не е първия разузнавателен полет на турците. В Сирия, както и в другите страни от бившата Османска империя те си имат свои собствени интереси, не винаги съвпадащи с тези на другите страни от НАТО.

Едно от малкото безспорни неща в този инцидент е нарушаването на сирийското въздушно пространство. Така че Сирия е в пълното си право да свали нарушителя. Всички приказки "ама той е бил невъоръжен" са за наивници. Много страни, включително и България, е сваляла дори граждански самолети летящи не където трябва.

Редактирано от m75 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече се изяснява целта на Турция. Ние естествено подкрепяме с две ръце, още преди други да са се произнесли по въпроса. Много ме хвана яд преди малко, когато споменаха по новините това. Интересно. Държави, които никога не са били опасни за останалия свят, вече се управляват от потенциално опасни ислямисти - Египет, Либия, Мароко. Сега и Сирия я чака подобна участ. Не го разбирам това или по-точно го разбирам. Ако погледнем миналото на Обама виждаме, че той 4 години е живял в Индонезия. А това е много голяма ислямска държава. След 3 години приема протестантството. Дали? Какво е общото между Обама и ислямските революции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Турция няма и не може да направи нищо по никакъв начин в Близкия изток. Цялата политила се диктува от САЩ и НАТО и целите са няколко:

1.Етническото напрежение се поддържа изкустсвено, защото така се продава оръжие на всички, независимо от човешките жертви.

2. В тези страни има нефт, полезни изкопаеми, които не са използвани.

3. Разделения остров Кипър също се поддържа така, не мога да кажа какви са причините, явно и там има доста интереси и далавери, но не е от това, че Турция е непреклонна или че се мрази с Гърция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега. Никой нищо не знае. Обаче на мен ми се набиват в очи факти. Обама приема християнството след като е живял 4 години в Индонезия. Нещо май не се връзват нещата. Защо ще приемаш християнството? Логично е причина да е кариерата. Така и става. Обама прави политическа кариера. Но кой го вкарва там? Защо стои 4 години в Индонезия и след това приема християнството? Защо докато е на власт вече в 3 ислямски държави твърдите ислямисти завзеха властта? Нали уж всичко се ръководи от щатите? Ако наистина се ръководи от там, значи няма нищо случайно в това, че Обама е на власт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Soviet Soldier
      Владимир Волфович Жириновски, краен руски националист и лидер на политическа партия ЛДПР, заяви в свое предизборно изказване, че Русия в момента технологически превъзхожда НАТО с 10 години и е готов да нанесе превантивен удар по САЩ и Европа, ако бъде избран за президент.

• от maneken
      Здравейте, 
      следващата седмица трябва да отидем с половинката ми до Истанбул, ще сме там 3-4 дена и ме интересуват някокло неща. 
      Като за начало без да се размазваме от атракции и музей, да хапваме нормално и без пазаруване на дрехи, колко е обикновено бюджета на ден там в турски лири Нормален живот без разхищение!
      Ще пътуваме с автомобил и ме интересува за таксите по магистралата. Четох за техните стикери, но ми казват, че веднага след границата лъжели, че няма стикер за под 60 турски лири, а действителност имало за 35. Откъде купувате стикери и как става с две думи това приключение? ( Много от хората даже карали без такива стикери, защото бариерите били вдигнати или се вдигали някак си, но нещо не ми се рискува )
      Другото, което ме интересува, как седят нещата с храната. Не сме излишно претенциозни, хапваме всичко, а не само сьонга хахаха  Какви са цените ?
      Паркинги за няколко дена около Такзим ? Цена и местонахождение ? Смятаме да се движим с градския им транспорт.
      На границата какво е разрешено за внос към България ? Цигари няма да взимаме, но пък тютюн за наргиле бих се възползвам. Алкохол също не ни трябва! Подправки, чай, допускат ли се ? Локуми и такива неща ?

Ще отседнем в близост до парк Такзим. ( хотел Taksim Elite residence )
      С две думи каквото се сетите казвайте, ще съм Ви благодарен!

• от ostavime
      Браво на тия пичове бе, някакъв лъч надежда в опорочената Европа. Просто ми е писнало от всички бежанци, турци, цигани... толерантност към всякаква паплач и т.н. Не искам да съм краен, но просто не ме кефят. Гадни са ми, простичко е. 
      А сега гледам (защото не ми остава много време да следя постоянно), че са върнали обратно в Германия и друг министър, който е дошъл на протеста. Много добре, много им се кефя. 
      Лошото обаче е, че ясно се вижда каква турска и като цяло мюсюлманска маса хора има в ЕС. 
    • от ined
      В Анкара се чува стрелба, прелитат бойни самолети
      Турският премиер заяви, че част от военните са направили опит за преврат
      Стрелба се чува тази вечер в турската столица Анкара, над града прелитат бойни самолети и хеликоптери, съобщи Ройтерс, като се позовава на очевидец. 
      Турският премиер Бинали Йълдъръм заяви, че част от военните са направили опит за преврат.
      Полицията затвори за движение два моста през Босфора в Истанбул, съобщи телевизия "Хабертюрк", цитирана от ТАСС.
      Затворени са Босфорският мост и мостът "Фатих Султан Мехмед", които свързват европейската с азиатската част на Истанбул.
      Не се съобщават причините, поради които са взети тези мерки, нито докога ще бъдат затворени мостовете. Не е ясно дали двете събития са свързани. 
      http://www.dnes.bg/blizak-iztok/2016/07/15/v-ankara-se-chuva-strelba-prelitat-boini-samoleti.309160 
      http://www.investor.bg/nachalo/0/a/opit-za-prevrat-v-turciia-220934/
      http://www.telegraph.co.uk/news/2016/07/15/turkey-low-flying-jets-and-gunfire-heard-in-ankara1/
    • от Мальчик Бананан
      Не видях подобна тема. Ако има, слейте поста ми с нея. Нека тук обсъжаме това, което се случва и това, което може да се случи на света от избора на някой от двамата.
      Американските избори чукат на вратата. Вече е ясно какви са алтернативите - Хилари "Killary" Клинтън и човекът със странната шапка Доналд Тръмп. Изглеждаше невъзможно Бърни Сандърс да се пребори и това можеше да промени всичко. Сега нещата може да станат наистина страшни, особено ако и.д. Държавен секретар на САЩ стане президент. Така мисля, но май не само аз: "Путин предупреждава военните си командири: "Ако е Клинтън, значи ще има война" http://www.whatdoesitmean.com/index2039.htm"Hillary Clinton: “If I’m President, We Will Attack Iran… We would be Able to Totally Obliterate Them.”
      http://www.globalresearch.ca/hillary-clinton-if-im-president-we-will-attack-iran/5460484 "Killary" е свързана с военния комплекс и саудитите http://www.ibtimes.com/clinton-foundation-donors-got-weapons-deals-hillary-clintons-state-department-1934187, разследвана е във връзка с атаката в Бенгази от 2012г., нарича Путин "новия Хитлер"и без съмнение ще провокира конфликт, който ще има потенциала да се превърне в световен.
      Пол Крейг Робъртс, бивш заместник-секретар по икономическата политика към Хазната на САЩ при администрацията на Рейгън:
      "Арогантната самоувереност на Хилари е вероятно да доведе до крайност, която да свърши с конфликт между НАТО
      и Русия. Вземайки предвид невероятната разрушителна мощ на ядрените оръжия, Хилари за президент може да
      означава край на живота на Земята" http://www.strategic-culture.org/news/2016/04/13/president-killary-would-the-world-survive-president-hillary.html
      A тук и интервю с автора на книгата "Кралицата на хаоса"
      http://www.counterpunch.org/2016/03/10/hillary-clinton-the-queen-of-chaos-and-the-threat-of-world-war-iii/

Тръмп
      Какво мислите за Тръмп. Мнението ми е, че за света, той е далеч по-надеждния вариант. Знам, че милиардер глупак не става.И повечето неща, които чуваме за него и гледаме е просто някаква негова клоунада. Така мисля... Той има много добра, но опасна  - за големите корпорации идея - да ги върне в САЩ и да дават работа на американци, а не на тайванци, китайци, българи и сие. Това няма кой да му го позволи. И нищо чудно да последва съдбата на другите американски политици, дръзнали да се изправят срещу ИСТИНСКИТЕ господари на Белия дом. Подобни новини ще зачестяват...
      http://www.bbc.com/news/election-us-2016-36582770

И разбира се малко за Сандърс: Негова реч от преди дни: http://www.politico.com/story/2016/06/transcript-bernie-sanders-speech-in-burlington-vermont-224465
      и външната политика: https://berniesanders.com/issues/war-and-peace/ 
      и тук https://www.washingtonpost.com/news/monkey-cage/wp/2016/04/27/yes-bernie-sanders-has-a-foreign-policy-vision-here-are-its-three-central-ideas/
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.