Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Madonna

Обрязването като обет с Бога.Нужно ли е или не ?

Препоръчан отговор

свободата на хората да избират собствения си живот, и да възпитават децата си както те смятат че е правилно поне докато те почнат сами да го правят.....

Рязането като възпитателен акт ли го предприемате? Какво точно имаш предвид под това те, т.е. децата сами да го правят? Да повтарят грешките на родителите си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В не малко мюсюлмански държави мисленето и отношенията в семейството, са още като от преди средновековието.

То това е ясно. За това и говорим за Германия, а не за визираните от теб страни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То това е ясно. За това и говорим за Германия, а не за визираните от теб страни.

Е, момиче, говорим, обаче както и нейде по-нагоре вече беше писано там има доста гастербайтери, които са си "занесли", средновековието заедно с тях. Като се има предвид че повечето са турци и като Турция уж се води светска държава, какво да мислим за полузатворените страни от персийския регион, тези на арабския полуостров и някои на територията на Африка? Фройд действа в пълна сила...макар че не става на въпрос точно или поне само за сексуалната част на проблема, но понеже неговите изводи важат за повечето, ако не и всички, поведенчески девиации...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, момиче, говорим, обаче както и нейде по-нагоре вече беше писано там има доста гастербайтери, които са си "занесли", средновековието заедно с тях. Като се има предвид че повечето са турци и като Турция уж се води светска държава, какво да мислим за полузатворените страни от персийския регион, тези на арабския полуостров и някои на територията на Африка? Фройд действа в пълна сила...макар че не става на въпрос точно или поне само за сексуалната част на проблема, но понеже неговите изводи важат за повечето, ако не и всички, поведенчески девиации...

А, не... вече отиваме в съвсем друга посока. Според мен няма абсолютно никакво значение кой, от къде, защо, кога и с какви мотиви е избрал страната, в която да живее. Щом живее там, следва да приеме и спазва закони, правила и норми на поведение на тази държава. Останалото са свободни разсъждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, не... вече отиваме в съвсем друга посока. Според мен няма абсолютно никакво значение кой, от къде, защо, кога и с какви мотиви е избрал страната, в която да живее. Щом живее там, следва да приеме и спазва закони, правила и норми на поведение на тази държава. Останалото са свободни разсъждения.

Дали наистина "живеят" там? Човек живее в главата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами добре. Тъкмо, като го вкарат в затвора за неспазване на законите, ще продължи да си живее на свободно в главата си.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина мотивите са повече от интересни, тъй като това автоматично означава, че е кръщенето на децата също трябва да се обяви за незаконно, не ли ?

Аз и за друго нещо се замислих -ако това се беше случило в БЪлгария лекарят, причинил всъщност целия казус щеше да бъде разпънат на кръст с викове по форумите "мафиот", "осакатил детето" и т.н. и т.н ;)

При кръщението няма увреждащи тялото операции, или ти смяташ че има психически травми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кръщението няма увреждащи тялото операции, или ти смяташ че има психически травми?

Обрязването също не се води за увреждаща операция, а за пластична такава по-скоро ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обрязването също не се води за увреждаща операция, а за пластична такава по-скоро ....

За мен някои пластични са си направо увреждащи :D Но пък е факт, че обрязването променя коренно живота на човек. Ама направо из основи. Дали е за добро, или лошо, няма значение. Има значение, че родителите се намесват грубо в живота на детето си още от ранна възраст. Все едно да си родят роботче и да си го програмират...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе, малко е пресилено това с роботчето, но факт е, че детето ако каже, че си иска обратно неговото си краекожие - няма как да му го върнат и това е достатъчна мотивировка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че не може, но се чудя, кое дете след като е пораснало му се е приискало да си върне това така наречено и излишно ( според поне 1/4 от жителите на земята ) краекожие :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да му стане любопитно какво би било с кожичка. Е да, ама...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е че не може, но се чудя, кое дете след като е пораснало му се е приискало да си върне това така наречено и излишно ( според поне 1/4 от жителите на земята ) краекожие :D

Ми Trichocephalus каза, че такива операции има отдавна, така че все някой е искал :)

Пък ти що не идеш да ти махнат апандисита? Той е също излишен...

Може би тия дето настояват за обрязване ги е страх, че като порастнат децата им няма да искат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

To в моралното робство - религията няма не искам, няма недей. Цялото племе се събира и се правят ритуалите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, то ако беше излишно, щяха ли момчаците да се раждат с него, че и да си остава на мястото до края на дните? М? Адам (да се свети името му) не се е оплакал от наличието му, както и 3/4 от населението на Земята (ако трябва да се вярва на статистиката ти).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badsector каза че това коренно променяло живота...Доста пресилено :D .Обрязването си има и плюсове и минуси,от медицинска гледна точка е по-добре с него.Води се козметична операция,която е лека като боцване с игла.Всичко опира до личен избор на човек(ако е зрял) и на родителите.Не е голямо преимущество,но не е и нещо лошо.И не знам защо по дяволите го свързвате с тъпите религий.Обрязването е съществувало много преди появата на исляма,и всякви подобни глупости.Вместено е в някой религий заради преимуществата от него.Питайте някой пластичен хирург колко хора в момента минават през него,или колегите му.Бройката не е малка,защото сега е "на мода".А тези дето ги режат в техните си църкви,повече от половината от тях дори нямат разрешителни,и заради това има толкова случай с усложнения...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като са хванали да режат, що само до кожата опират. Да глобяват до корен. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.................

И защо от медицинска точка е по-добре с него? А и с какво друго да го свързваме, когато основно обрязването се извършва по религиозни причини? Медицинските показания не са толкова много или чести, дори и при фимоза или парафимоза невинаги се налага оперативно лечение. Относно това дали е "модно"- никой пластичен хирург няма да ти каже каквото и да е, освен ако не е някой, за когото медицинската тайна е нещо несериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел ме покани на обрязване на сина му в Дубай и аз малко се зачудих как така на обрязване и той ми обясни ,че това е нещо като кръщене обаче ми изникват няколко въпроса? Като за начало ми казаха ,че трябва да нося някакъв подарък не знам дали това е вярно ,но и ако е така то какъв трябва да бъде за 5 годишно момченце? Също така ми е много интересно какво представлява целия процес ,защото като ида там искам да бъда запознат. Благодаря!

Редактирано от :)Андрей (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, един приятел ме покани на обрязване на сина му в Дубай и аз малко се зачудих как така на обрязване и той ми обясни ,че това е нещо като кръщене обаче ми изникват няколко въпроса? Като за начало ми казаха ,че трябва да нося някакъв подарък не знам дали това е вярно ,но и ако е така то какъв трябва да бъде за 5 годишно момченце? Също така ми е много интересно какво представлява целия процес ,защото като ида там искам да бъда запознат. Благодаря!

Ето бе Андрейчо.  https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=8u2WVaStFsez8weA2ZjgCw&gws_rd=ssl#q=%D1%81%D1%8E%D0%BD%D0%B5%D1%82+%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE

Ако искаш, можеш да опиташ и ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш, можеш да опиташ и ти.

Викаш да подкарат и гостите на поточна линия.

Всъщност аз споменавал ли съм че в началото на 2008 отрязах калашника. Малко съм със смесени чувства за или против ама като че ли по скоро за. Не мога да кажа че съжалявам. Тогава уролога каза трябва да го режим, разбирай трябват ми пари в директен превод. И така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Викаш да подкарат и гостите на поточна линия.

Всъщност аз споменавал ли съм че в началото на 2008 отрязах калашника. Малко съм със смесени чувства за или против ама като че ли по скоро за. Не мога да кажа че съжалявам. Тогава уролога каза трябва да го режим, разбирай трябват ми пари в директен превод. И така ...

Според мен, няма нищо лошо. Важното е, женичките да са доволни. Аз съм присъствал на такъв обичай като бях на 10 години. Накрая съм запомнил, че ме черпиха с много хубаво турско кафе. И от тогава до ден днешен обичам кафето...и жените. Децата поплакаха малко, "майстора "ги посоли с нещо като "червен пипер" и след 10-тина минути се успокоиха, увити с чаршафи или одеала беше - не си спомням вече.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, няма нищо лошо. Важното е, женичките да са доволни. Аз съм присъствал на такъв обичай като бях на 10 години. Накрая съм запомнил, че ме черпиха с много хубаво турско кафе. И от тогава до ден днешен обичам кафето...и жените. Децата поплакаха малко, "майстора "ги посоли с нещо като "червен пипер" и след 10-тина минути се успокоиха, увити с чаршафи или одеала беше - не си спомням вече.

Е аз на обичаи по тая част не съм присъствал. Но ми се струва че разликата е голяма кога е при деца и при мъже. Второто си е баш хирургична интервенция със над 15 шева по спомени. И със забрана да заглеждаш жени един месец. Аз с моя късмет и дебела глава 2 месеца след това ходех по мъките. При обичайте с децата явно минава за дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да те поканят на такъв празник е признак на изключително уважение.Отказа  може да бъде изтълкуван като пренебрежение и оскърбление.

Самият празник е по-скоро семеен и личен, в някаква степен  наподобява кръщене.

Подаръка разбира се е важен, бъди сигурен, че родителите са запознати с твоето положение и не биха имали свръхочаквания в тази посока, но жеста ще се оцени подобаващо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да те поканят на такъв празник е признак на изключително уважение.Отказа  може да бъде изтълкуван като пренебрежение и оскърбление.

Самият празник е по-скоро семеен и личен, в някаква степен  наподобява кръщене.

Подаръка разбира се е важен, бъди сигурен, че родителите са запознати с твоето положение и не биха имали свръхочаквания в тази посока, но жеста ще се оцени подобаващо.

Бард!

Аз тогава съм бил малък и не съм знаел за подарък, но хората (голямо турско семейство с три деца) са ни комшии на село. През улицата и в тях. После през целият ни живот сме били много близки с това семейство, докато преди две години го напуснах и не сме се виждали. Големият им син е инженер в моя град - много кадърен, другият работи от 3 години в Белгия и отново с висше образование. Най- малкия, за нещастие почина преди 10-тина години. Мога да кажа че родителите ни много си помагаха в ежедневната работа на село. Често, от сутрин до вечер.Покрай моята бивша селска къща всички ги обичахме и приемахме като свои. Реално трудно би забелязал разлика във външният вид и общуването помежду ни.Е, тези три момчета, бяха техните деца, с които сме израснали заедно докато влезем в казармата.Следващият месец ще отида на помен на майка ми и те ще са заедно с мен. Защото от моя род останах сам, без никого.Заинтригува ме твоя пост, затова се отплеснах от същността на темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...