Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

DOS

Въпрос за CPANEL

Препоръчан отговор

Здравейте, регистрирах се в няколко безплатни хостинга: 000WEBHOST.COM, Byethost11.com, Host1free.com, X10hosting.com и във EU5.ORG Въпроса ми е следният: един приятел има регистрация в някакъв платен хостинг ( забравих му името ) и когато си влезе в CPANEL там си има специален панел за управление и манипулации, с много лесен интерфейс, от който си пуска новите оферти в сайта му без да е необходимо да има умения по програмиране с HTML и PHP, и веднага автоматично офертите му излизат на индекса. Предполагам че това е от самия хостинг понеже е платен, а аз съм на безплатни хостинги и в нито един от тях нямам такъв панел, и трябва ръчно да вкарвам оферти в индекса, а моя сайт ще се обновява постоянно с нови оферти и артикули. За това искам да попитам как да се улесня като моя приятел ? Има ли някакъв начин да се напише някакъв скрипт в индекса, и да се появи подобен панел за вкарване на оферти без да се налага да се пишат кодове с PHP и други усложнения, да стане като на моя приятел - в неговия CPANEL се виждат бутони "Добави нова оферта", "Редактирай оферта", "Изтрий оферта", "Добави снимки към офертата", "Добави описание"... Освен това не му се налага той ръчно да си прави база данни, просто си влиза в този панел и си вкарва офертите и те му излизат на индекса, и не само там, ами и на следващите страници се появяват автоматично. Тези неща искам и аз да ги имам, но ги нямам в нито един от хостингите, за това ако има начин да се напише код в самия индекс, да излизат подобни панели но само срещу парола на този който държи правата. Нека който разбира да помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Най-вероятно е някаква система свързана към „cPanel“ - програмата за редактиране на настройките на мрежовият домакин, с която може да се манипулира съдържанието на мрежовото място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Минавай на платен хостинг, струва 3-4лв. на месец, до десет сайтове можеш да хостваш :) От опит знам какъв зор е с тези безплатни хостинги, не си заслужават нервите, след като за няколко лв. месечно имаш и поддръжка, и всичко както трябва да си е. Бих препоръчала ICN, от няколко години работя само с тях - като мисля, че ако още сега им пишеш за проблема си, ще ти обяснят кое как да направиш. Cpanel не е безплатен софтуер и затова на безплатните хостинги го няма или е орязан. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами попитах го днес момчето, и ми каза че нищо не е инсталирал в хостинга си - нито Joomla, нито Wordpress нито нищо, просто още като са му дали права за контролния панел след като е платил хостинга, просто като се е логнал, е видял този готов панел за управление на сайта. Той няма познание нито по HTML, нито по PHP нито по каквото и да било свързано с уеб-дизайна. Каза че просто го заварва вграден интерфейса след като му дават паролата да си ъпдейтва сайта. Само с няколко клика на мишката офертите му се показват на страниците, и то на страниците които той посочи, до като аз се блъскам да пиша кодове ръчно... Всъщност ако инсталирам Joomla или Wordpress, или там някакъв CMS дали ще се появи подобен панел за управление на страниците ми, с такива бутони за добавяне и редактиране на оферти, да се местят позициите на самите оферти ? Казаха ми че с Wordpress и Joomla не ми трябва да правя таблици база данни, и можело и аз да имам подобен панел за управление на сайта ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ами попитах го днес момчето, и ми каза че нищо не е инсталирал в хостинга си - нито Joomla, нито Wordpress нито нищо, просто още като са му дали права за контролния панел след като е платил хостинга, просто като се е логнал, е видял този готов панел за управление на сайта. Той няма познание нито по HTML, нито по PHP нито по каквото и да било свързано с уеб-дизайна. Каза че просто го заварва вграден интерфейса след като му дават паролата да си ъпдейтва сайта. Само с няколко клика на мишката офертите му се показват на страниците, и то на страниците които той посочи, до като аз се блъскам да пиша кодове ръчно...

Всъщност ако инсталирам Joomla или Wordpress, или там някакъв CMS дали ще се появи подобен панел за управление на страниците ми, с такива бутони за добавяне и редактиране на оферти, да се местят позициите на самите оферти ? Казаха ми че с Wordpress и Joomla не ми трябва да правя таблици база данни, и можело и аз да имам подобен панел за управление на сайта ми.

Джумла има собствен административен панел, чрез който управляваш садържанието. Достъпва се през името на сайта/administrator, и чрез името и паролата, която си избрал при инсталацията. Подобно е и с Уърдпрес, но Джумла е това, което ти трябва. Редактирано от eysan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не повдигам нова тема.

имам следния проблем. поръчах си хостинг от host.bg от тук:

https://host.bg/bg/order/step2/9&view=1

избрах си име на домейн (примерно tralalata) и сложих отметка пред .eu, и отметка на 1 година персонален хостинг, след плащането получавам мейл в който е описано, че получавам административен панел за tralalata.eu и още един мейл че съм си купил домейн tralalat.eu как е възможно това да се получи с 1 поръчка? и какво мога да направя (без да купувам tralalata.eu)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...