Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мойра

Младите започват да употребяват дрога още на 12-13-годишна възраст

Препоръчан отговор

Младите започват да употребяват дрога още на 12-13-годишна възраст

Това каза в интервю за Агенция "Фокус" доц. Соня Тотева – директор на Държавна психиатрична болница за лечение на наркомании и алкохолизъм

Публикувано изображение

"Основните фактори, които показват зависимост, са промяна в поведение, ако е ученик, започва да бяга от училище, понижава си успеха, изчезва от къщи, изчезват ценни вещи, пари от семейството, освен това детето или подрастващият се връща със зачервени очи, ако е пушил марихуана или е взимал амфетамини, става много изнервен, получава се инверсия на съня, през нощта слуша силна музика или стои на компютъра. Това са едни тревожни симптоми, при които родителите трябва да обърнат внимание", обясни тя.

Ако близките забележат някои от тези признаци, трябва да потърсят помощ. "Трябва да се обърнат към специалист и най-добре е да се обърнат към държавни заведения, които макар и малко съществуват. В София, нашата болница е единствената, в която се предлага такъв вид помощ. Нека хората не се страхуват и не крият проблема, а да се обръщат за консултации и за лечение към специалисти, защото може да се помогне, това са лечими неща", каза още доц. Тотева.

Лечението в Държавна психиатрична болница за лечение на наркомании и алкохолизъм е напълно безплатно. "Не се иска пациентът да има осигуровки към Здравната каса, което е много важно. Обикновено хората се обръщат към платени служби, които не са най-добрите и помощта, която се предлага от тях е доста съмнителна", допълни тя.

Редактор: Петър Проданов

http://healthy.actua...ews_392688.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тази статия и аз съм наркоман :O

получава се инверсия на съня, през нощта слуша силна музика или стои на компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тази статия и аз съм наркоман :O

Ти едва ли си 12-13 годишен.

Посочените симптоми могат да се дължат и на други неща, но са обезпокоителни и би следвало родителите да направят консултация с лекар.

Дали детето е наркоман или не, се доказва в медицинско заведение.

Знаци и симптоми на дрога употребата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, дете да стане зависим от наркотични вещества на тази възраст ще се дължи на много лоша семейна среда. Другата част от тази "статистика" е поета от децата от малцинствата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, дете да стане зависим от наркотични вещества на тази възраст ще се дължи на много лоша семейна среда.

Децата на тази възраст започват да вземат наркотици и все още не може да се говори за зависимост, което прави проблема напълно решим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е излишна и не знам защо, хората се чудят. Последната година, когато бях учител в единия ми клас имаше наркоман. Знаеха затова директора, класната и родителите му. До 3 час въпросния ученик е напушен като "невестулка" и не знае къде се намира. Нали се сещате какви учебни часове може да се водят. По времето на учителската си кариера (ако мога така да кажа) работех като барман в едно билярд кафе. Няма да коментирам как съм намирал игли или как са идвали надрусани и напушени деца. Нито полицията се занимаваше с тях, нито цолиалните - Просто никой. Този който беше пласьора и го снабдяваше го познаваха всички и никой не го пипваше с пръст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По този начин се правят на /важни/... дечорлигата ми и мен много ме дразнят гледаш млади здрави хубави дечица и опп цигарка в уста питам ги деца що пушите бе а те ми отговарят-ми защото другите го правят. Значи не е по тяхно желание а е за да не останат по-назад от връстниците си или по-голямите от тях! Понякога и семейната среда оказва огромно влияние върху тях,но според мен не е това начина да се спасиш от проблемите а да се изправиш срещу тях или ако не можеш сам потърси помощ!Не е ли по-голяма г*зария да НЕ пушиш да НЕ пиеш да НЕ се друсаш и да живееш повече и по-добре ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има родители, които се интересуват от всичко което е свързано с децата им, както е и редно. Една моя позната се беше усъмнила, че дъщеря и приема наркотици. След като и направи домашен тест, я заведе в Пирогов, където също не откриха нищо нередно. Мисля, че така трябва да постъпва всеки родител, който има някакви съмнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия тестове ? Може ли да открия дали дете е употребявало наркотици чрез тези тестове от преди месеци или си трябва специализиран техника .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви кажа, тия тестове са та*ак работа. Пробвал съм такъв за домашни условия веднага след като дръпнах един джойнт, нищо не отчете. Като бях малък, баща ми ме хвана с цигара.. та ме накара пред него да изпуша 2-3 кутии като ги паля една от друга. Така се отказват разни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са тия тестове ? Може ли да открия дали дете е употребявало наркотици чрез тези тестове от преди месеци или си трябва специализиран техника .

Тестове

Има ги по аптеките, но не знам доколко са сигурни.

Да ви кажа, тия тестове са та*ак работа. Пробвал съм такъв за домашни условия веднага след като дръпнах един джойнт, нищо не отчете. Като бях малък, баща ми ме хвана с цигара.. та ме накара пред него да изпуша 2-3 кутии като ги паля една от друга. Така се отказват разни неща.

Разни неща да, но не и наркотици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че трябва да е в лаборатория ако е този за косата. Там резултатите са от ако е ползвало (от нея дата) до 3-6 месеца след това ще му излезе положителен. Мисля че само този за в урината може да се направи в домашни условия но той е до месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Този който беше пласьора и го снабдяваше го познаваха всички и никой не го пипваше с пръст.

Нормално - дилърите се отчитат на местните мафиоти, те се отчитат на регионалните, а регионалните на Тиквата. Друго щеше да е, ако такива неща се продаваха само на лицензирани места, както алкохола и цигарите. Тогава непълнолетните щяха да имат силно орязан достъп, нямаше да пушат трева, смесена със синтетични наркотици, предизвикващи пристрастяване и лесно можеха да се налагат глоби на обектите, продаващи на непълнолетни. Че и данъци ще плащат... Нямаше да е както сега, децата да имат лесен достъп до хероин и друга синтетика и местните дилъри да ги зарибяват по всевъзможни начини да им стават абонати. Това е ефектът от забраната в цял свят. Не е да сме открили топлата вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето този използвам най-често ;

http://apteka.framar.bg/30006733/тест-за-наркотици-doa-6-показателя-лента-clear

хваща 6 показателя -хероин, метадон, амфетамин, метамфетамин, марихуана и кокаин и е идеален за домашни условия.

Просто от време на време караш отрочето да се изпишка ;)

от "преди месеци" няма никаква апартура, която да "хване" - преосто от 24 до 48 часа организмът се "изчиства" сам от чуждото вещество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално - дилърите се отчитат на местните мафиоти, те се отчитат на регионалните, а регионалните на Тиквата

А преди Тиквата на кого се отчитаха? А лицензирани места за продажба няма да видим никога.Никой няма да изпусне бизнес за милиарди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Мисля че трябва да е в лаборатория ако е този за косата. Там резултатите са от ако е ползвало (от нея дата) до 3-6 месеца след това ще му излезе положителен. Мисля че само този за в урината може да се направи в домашни условия но той е до месец.

при тест от косъм се установя наличието на метаболит до 90 назад, но не може да се установи по рано от 60 дни.

Тоест - ако изследваш косъм в момента и излезе половителен резултат може да се каже, че е употребяван наркотик преди 2 месеца, без да се знае конкретиката.

Тестът обаче е много скъп и не знам дали се прави в БЪлгария някъде.

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А преди Тиквата на кого се отчитаха? А лицензирани места за продажба няма да видим никога.Никой няма да изпусне бизнес за милиарди.

Преди тиквата си беше хаос и всеки се бореше за парче от баницата. Като стана главен секретар, изтрепа показно който беше против него и му взе бизнеса. Сега дърпа всички конци. Лицензирани места наистина трудно могат да се очакват тука. Дори и нацията да си отвори очите, пак трудно ще успее да постигне цивилизовано решение. Но все пак има надежда. Виж как в латинска америка се заговори за легализация. В САЩ също от време навреме изскочи някой щат, който да легализира медицинска употреба и дори си имат университет за отглеждане на трева. Гърци покрай кризата също повдигнаха въпроса като решение за приходи в бюджета, но там е същата мафия като тука, затова не очаквам кой знае какво за момента. Но едно е ясно, все някога ще падне забраната в цял свят. Това е естественият и логичен път.

п.п. впрочем много голям интерес от това да има наркомани, имат и фармацевтичните компании, които произвеждат метадон.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има родители, които се интересуват от всичко което е свързано с децата им, както е и редно.

Една моя позната се беше усъмнила, че дъщеря и приема наркотици.

След като и направи домашен тест, я заведе в Пирогов, където също не откриха нищо нередно.

Мисля, че така трябва да постъпва всеки родител, който има някакви съмнения.

За съжаление това са дота малък процент родители. В повечето случаи, родителите не обръщат внимание на децата си по следните причини:

- и двамата родители работят и са доста заети

- не се интересуват от децата си защото семейното положение е зле. Няма пари, бащата или майката пият и т.н

- повечето родители не ЗНАЯТ как се гледат деца, не разговарят с тях, не събеседват.

Вероятно има и още неща, които мога да изброя

За наркотиците се знае много малко. Сега има много нови видове, а и децата се прикриват по един или друг начин. Въпреки това нещата се усещат.

Нормално - дилърите се отчитат на местните мафиоти, те се отчитат на регионалните, а регионалните на Тиквата. Друго щеше да е, ако такива неща се продаваха само на лицензирани места, както алкохола и цигарите. Тогава непълнолетните щяха да имат силно орязан достъп, нямаше да пушат трева, смесена със синтетични наркотици, предизвикващи пристрастяване и лесно можеха да се налагат глоби на обектите, продаващи на непълнолетни. Че и данъци ще плащат... Нямаше да е както сега, децата да имат лесен достъп до хероин и друга синтетика и местните дилъри да ги зарибяват по всевъзможни начини да им стават абонати. Това е ефектът от забраната в цял свят. Не е да сме открили топлата вода.

Може да не ти се вярва колега, но беше точно така. Един път за малко да стане конфликт, вдигнаха се телефоните и след 30 мин дойдоха 5 годили. Шефа се скри и стоя аз и колегата, с който сме на смяна. Ако бяха решили, щяха да ни погребат. На полицията няма как да се оплачеш, поради друга причина и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
някой зададе ли си въпроса от къде пари в някакъв келеш за всичко това а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

някой зададе ли си въпроса от къде пари в някакъв келеш за всичко това а

Или родителите дават повече пари отколкото е нужно, или продава вещи от вкъщи, или краде, или проституира...

Зачестилите напоследък нападения над хора заради бижута обикновено са дело на наркозависими младежи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз не се учудвам на това. Понякога средата, в която расте едно дете го кара да стигне до там, а понякога обстоятелствата го променят. И в двата случая, не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трети сме в Европа по употреба на амфетамини от ученици

Цитат

България е на трето място в Европа по употреба на амфетамини от ученици. В следствие на тревожните данни Областната дирекция на МВР София е започнала превантивна разяснителна кампания като среща бивши наркозависими с ученици.

Все повече 14-годишни ученици изпробват амфетамини, информира bTV. Има и данни за дори 9-годишни деца, които употребяват дрога. Особено популярни са марихуаната и т.нар. дизайнерски дроги, които увреждат психиката.

Целта на кампанията е да се създаде нетърпимост в младото поколение към дрогата, коментират от Областната дирекция. Срещите се провеждат с ученици между седми и девети клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дрога на кристали вкарва масово младежи в психиатрии

Възрастта на наркоманите пада драстично, има 13-14 годишни

В България от години наркотици могат да се купят под път и над път, сякаш се намират под закрилата на закона.

Защо управляващите не направиха и не правят нищо по въпроса?

Няма по-голямо престъпление от това, да оставиш децата и младите хора да се самоунищожават!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мойра написа:

...сякаш се намират под закрилата на закона.

Защо управляващите не направиха и не правят нищо по въпроса?...

Абе имам чувството, че българинът е дори по-прост отколкото си мисля. Разбира се, че разпространението на наркотици е под закрилата на закона. Бойко е най-големият наркотрафикант в източна Европа, как да е друго положението? Докато в цивилизацията масово се легализира тревата, на нашият прост народ му се обяснява колко опасна е тя. Дори ЮАР я легализираха, а ние сме на положението на Северна Корея, защото българинът е прост и не обича да мисли. Той обича само да се жалва как децата му са наркомани. Такива са, защото ТИ ги обричаш да са такива!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малеее

и пупупу де се вика

Племенника ми е на 14 години, баща му не пуши, но майка му пуши. Той не е запалвал цигара и не го влече това. На него му дай бои и моливи - да рисува и да проектира. Дай му сняг да се пързаля със скейтборд. Дай му екшъни всякакви.

Приеха го с пълно отличие в Тревненската школа и сега учи там и много се гордеем с него !

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...