Премини към съдържанието
colin_power

Проблем с WoW:WOTLK и игрите като цяло

Препоръчан отговор

Наскоро си купих нов компютьр,ето какъв:

SEASONIC SS-520GB BRONZE 80+ APFC

PCI-E SAPPHIRE HD6850 1GB GDDR5 BULK

KINGSTON HyperX Grey Series 2x4GB

Intel Core i5-3450 3.1GHz 6M Cache,up to 3.5GHz

HITACHI 500 GB 7K1000.D/7200/32MB

ASROCK Z75 PRO3 /Z75/1155 3th Gen support

Взех го с геймърска цел,както си личи,но въпросьт ми е възможно ли е на компютьр с такива параметри да има проблем с игри като WoW:WOTLK и Diablo 3 (говоря за графика на високо ниво)? На WoW,например,съм поставил графиката на Normal,refresh rate на 75Hz,изключени vertycal sync и anti-aliasing и въпреки това FPS-то(frames per second) ми е 25-35...В някои райони достига до 70,но като цяло рядко надхвърля 40.На някои dungeon-и като Gundrak например,когато достигна голямата стая играта ме изхвърля или ми показва грешки за това как някакъв файл изисква определен брой битове,които явно са "недостижими"...Някой път просто замръзва и трябва да спра играта от task manager,или пък се скриват всички икони и прочее(както в screenshot mode) и немога да направя нищо друго освен alt+ F4.

Диаблото пък го играя на макс графика,но с изключени "smooth" ефекти(защото иначе засича) и пак има известно забавяне.

Проблемът явно е във видео картата и сам реших да проверя.Влязох в настройките на дисплея и цъкнах на Adapter.Излезе че активната видео карта е Intel® HD Graphics:

http://i253.photobuc.../Untitled-6.jpg

Като пуснах програмата еверест за да се уверя ми излезе това:

http://i253.photobuc...x/Untitled1.jpg - защо ми излизат 6 видео карти?

Хората,откъдето си купих компютъра,казаха,че тази Intel видео карта е нещо като вградена в процесора и компютъра я използва ,когато не среща големи затруднения(internet браузване,слушане на музика,гледане на филми и др.) Попитах ги дали е възможно да играя игрите на тази вградената видео карта,а не на тази която си е същинската и те ми измънкаха нещо като "да" но така и не разбрах точно какво имаха предвид.

Изтеглих едни драйвери за видеото които май не свършиха никаква работа и сега съм в едно шахматно положение и не знам какво да правя.Един приятел,който е с компютър 2 пъти по-слаб от моят (грубо казано) вади ~200 FPS със същите настройки на същата игра (WoW)...Моля ако някой има някаква идея как да се оправи да сподели!

PS. Извинявам се ако съм объркал мястото на темата,но помислих,че тук можете да ми помогнете.

Редактирано от colin_power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не каза коя ОС. Драйвърите последните ли са? С тази конфигурация въпросните игри трябва да вървят на макс без проблем. Температурите как са ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Win 7 съм,в момента тегля едни драйвери "Catalyst Software Suite 12.2" ,които са за въпросната видео карта.А току що открих,че еверест ultimate edition 5.50.2100 не ми разпознава дъното!! Това нормално ли е? Или означава,че дъното няма драйвери?Иначе температурите са: дъно - варира от 4 градуса до 110 градуса целзий (понякога се скрива тъй като програмата не може да го засече) хард - 41 градуса целзий За видео и процесор не показва нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.