Премини към съдържанието
Alexxander

учебни материали за бази данни

Препоръчан отговор

Здравейте :cool: .Поразпитах тук-там относно как да навляза в света на програмирането.Препоръчаха ми да започна да уча бази данни, само че не мога да открия нищо конкретно.Вие като специалисти бихте ли ми препоръчали някакви материали, книги или лекции, с които да започна. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво точно ще учиш: MS Outlook , MySQL, Oracle? С какво точно програмиране искаш да се занимаваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте :cool: .Поразпитах тук-там относно как да навляза в света на програмирането.Препоръчаха ми да започна да уча бази данни, само че не мога да открия нищо конкретно.Вие като специалисти бихте ли ми препоръчали някакви материали, книги или лекции, с които да започна.

Благодаря :)

За оракъл това е добро за начало: http://www.oracle.com/technetwork/tutorials/index.html

Ето за продуктите на ИБМ: http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/ieduasst/imv1r0/index.jsp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво точно ще учиш: MS Outlook , MySQL, Oracle? С какво точно програмиране искаш да се занимаваш?

Ще се насоча към MysQL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще се насоча към MysQL

Ето ти един линк: http://nau4i.me/jupgrade/index.php/mysql

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MS Outlook - тук леко си се отплеснал. Това е пощенски клиент с разните гримове и червилца.

Ето ти един линк: http://nau4i.me/jupg...index.php/mysql

Този линк само ще умножи въпросите към неизвестните. Много е повърхностен за базов урок и най-много да прекрачите от А към Б.

Истината са следните книги:

MySQL Tutorial - Luke Welling, Laura Thomson - изгледайте уроците на гатака информативно и едновремено четете тази книга. Тя също е базова и повърхностна.

Веднага след нея SQL от Мартин Грабер. Проблемът е, че MySQL e диалект и има редица специфични оператори.

И тук тежката артилерия MySQL 5 от Кузнецов и Симдянов. Тези автори са написали книга от 1100 страници, където стъпка по стъпка с достъпни обяснения учат. Това е книгата и без право на обжалване.

Струва си още вниманието:

SQL Сборник с рецепти

MySQL Справочник на езика от самите MySQL

MySQL Рyководство на администратора

От мен, никакви уиндоуси-шминдоуси, а твърдо на linux-дистро разучавайте.

Защо? - Така!

И не забравяйте, Google и Facebook лежат на MySQL!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MS Outlook - тук леко си се отплеснал. Това е пощенски клиент с разните гримове и червилца.

Този линк само ще умножи въпросите към неизвестните. Много е повърхностен за базов урок и най-много да прекрачите от А към Б.

MySQL Tutorial - Luke Welling, Laura Thomson - изгледайте уроците на гатака информативно и едновремено четете тази книга. Тя също е базова и повърхностна.

Веднага след нея SQL от Мартин Грабер. Проблемът е, че MySQL e диалект и има редица специфични оператори.

И тук тежката артилерия MySQL 5 от Кузнецов и Симдянов. Тези автори са написали книга от 1100 страници, където стъпка по стъпка с достъпни обяснения учат. Това е книгата и без право на обжалване.

SQL Сборник с рецепти

Защо? - Така!

Извинявам се колега. Исках да кажа MS Access.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се колега. Исках да кажа MS Access.

И това не е. То си е тяхна приумица.

Искал си да кажеш MS SQL Server от семейството на релационните БД.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SQL Сборник с рецепти

Защо? - Така!

Направих си труда и намерих книгата MySQL Tutorial - Luke Welling, Laura Thomson. Там обаче работят с версия 4.1.Проблем ли ще е ако аз си инсталирам по-нова, защото не мога да открия старата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.