Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро си закупих нова части за компютъра,с изключение на видео карта,защото вече имах.След като сглобих всичко,имам чуството ,че картата ми малко ме дърпа назад и затова обмислям да си взема GTX 560Ti.Ще пазарувам от Newegg,така че ще ми излезе около 300-350лв картата.Сегашните ми показатели са следните: CPU : Intel i5-3570k @ Stock Speeds RAM: G.SKILL Ripjaws X 2x4GB @ 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 Vapor-X Edition PSU: Cooler Master 460W Elite Въпроса ми е,дали това захранване ще е достатъчно за тази карта.Сегашната ми изисква около 127W и дори при доста висок овърклок,компютъра се държи много стабилно.Също така,ако се окаже,че захранването ще стане,коя версия на 560Ti бихте ми предложили? - 448 cores edition или просто стандартната(ако е стандартната,на кой производител).Благодаря Ви предварително! P.S. Захранването е г/д ново,няма и една година!

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Въпросът ти е изцяло практически, никой не може да ти даде катгоричен отговор. Аз карах половин година Athlon II X4 640, AMD Radeon 6850, 8 GB RAM 1600 MHz, 1 TB WD 7200rpm HDD с 5 вентилатора и още 5-6 неща, накачени по USB-портовете, поне 2 от които искаха и ток. Никакъв клок, но в един момент при включване, когато е един от пиковете на натоварването на захранването, то просто издаде едно лекичко изпукване и загина геройски. Сега съм с CM Real Power M620 и нямам грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outervision.com/PSUEngine това не е много вярно...

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outer...n.com/PSUEngine това не е много вярно...

Пробвай тоя калкулатор в advance режим:

http://www.coolermas...utervision.com/

Според тоя тест, реалната консумация е под 300 вата.

Лично аз съм карал с GTX460 (клокната максимално), 8800GT( за физика с волт мод), E6750 ( също максимално клокнат) и един обикновен 450 W Chieftec. Така я тормозих системата няколко месеца, докато продам 8800GT. Вече захранването е на 5 години и все още си е добре и при клок, с какъвто съм постоянно.

Друг е въпроса, че CM не са надеждна марка. Може да имат нещо добро, но като цяло си е евтинийка.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването ще издържи без проблем. Това че е от бюджетната серия на СМ не го прави автоматично лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах калкулатора от Cooler Master,препоръчителното е 340W,моето е 324W на 12V линиите,така че най-вероятно ще я купя,пък ако не стане,Ще стоя с HD 6850,докато не събера пари за ново захранване.Пък и процесора ми е Ivy Bridge based,само 77W изисква.Приятел със същото захранване кара HD 6870 и i5-2500k,който е 95W изисквания,а HD 6870 - 150W = 245W . 560Ti - 170W ,i5-3570k - 77W = 247W Надали тази разлика ще е от голямо значение,пък и той има 1TB HDD,моя е наполовина. MSI GTX 560Ti Hawk варианта,към него съм се ориентирал.Какво мислите? --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127578&Tpk=gtx%20560%20ti%20hawk или този вариант --> EVGA GTX 560Ti (че е и по-евтин) --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130604

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако не клокваш, би трябвало да нямаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е? П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е?

П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Нямам намерение за овърклок,захранването е на 5 месеца с точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

То не е лошо да вземе по-хубаво захранване, но ще трябва да даде поне още 100 кинта отгоре. А неговото е почти ново и ще му стигне за GTX 560 Ti (448 cores edition може да му дойде малко множко). Иначе HD 7850 е малко по-добра от GTX 560 Ti - сравнение, но не знам там, откъдето ще я купи, доколко ще е по-изгодно.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf

И какво значение има това, че няма PFC?

А според тези тестове захранването дава 400 W с много силна +12V линия. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликата между 6850 и 560ti не е чак толкова голяма, че да си заслужава гимнастиката. Людмил ти даде много добро предложение, към което се присъединявам и аз, а именно - да вземеш 7850 за малко отгоре, ще почувстваш разлика, отколкото ако вземеш 560Ti. С 560Ti 448 ще е по-добре, но пак - не си заслужава, мисля, че 7850 е най-логичният избор.

Това е добър вариант - MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC. Има и леко клокнат вариант на MSI на тая карта, но не мисля, че 50Mhz клок на ядрото струват $30.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Даниелл
        Здравейте,
        дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
        Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
        ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
        Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
        Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
        Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
        Относно конфигурацията:
        Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
        Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
        Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
        Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
        Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
        Предварително благодаря на всеки отзовал се.
        Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
        Поздрави, успешен и усмихнат ден !
        Дани
      • от Venom2004
        Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.
      • от NikolayEB
        Здравейте!
        Имам Ксубунту 16.04. Опитах да си активирам нвидията (720М доколко разбрах) и не се получаваше като цяло. Последно следвах ето този гайд http://lenovolinux.blogspot.bg/2016/05/ 
        (само че със нвидия-340 вместо тази в гайда) и пак не се получи. После избрах от nvidia-settings prime отново нвидия и рестартирах (не беше разпозната графичната ми карта, а праим бях отделно инсталирала преди това (не беше дошъл от драйвера)) и сега системата ми не зарежда. Една безкрайна грешка се върти и това е.
        При втория опит да го пусна ми казва, че не може да си намери график картата, но не се получава и от tty да вляза в профила си.
        Предполагам имам 2 вариянта: по някакъв начин на върна конфигурацията наобратно от този гайд и/или дали си избера от праим интел график картата. Вариянт 2 би бил нова инсталация на убунту/ксубунту. Може ли да ме насочите как да постъпя? Не знам как да вляза в системата и да върна нещата наобратно в това състояние. А ако е нужна преинсталация може ли да ме насочите към някой лесен гайд, където няма много какво да се обърка?

Благодаря ви предварително!
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.