Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро си закупих нова части за компютъра,с изключение на видео карта,защото вече имах.След като сглобих всичко,имам чуството ,че картата ми малко ме дърпа назад и затова обмислям да си взема GTX 560Ti.Ще пазарувам от Newegg,така че ще ми излезе около 300-350лв картата.Сегашните ми показатели са следните: CPU : Intel i5-3570k @ Stock Speeds RAM: G.SKILL Ripjaws X 2x4GB @ 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 Vapor-X Edition PSU: Cooler Master 460W Elite Въпроса ми е,дали това захранване ще е достатъчно за тази карта.Сегашната ми изисква около 127W и дори при доста висок овърклок,компютъра се държи много стабилно.Също така,ако се окаже,че захранването ще стане,коя версия на 560Ti бихте ми предложили? - 448 cores edition или просто стандартната(ако е стандартната,на кой производител).Благодаря Ви предварително! P.S. Захранването е г/д ново,няма и една година!

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Въпросът ти е изцяло практически, никой не може да ти даде катгоричен отговор. Аз карах половин година Athlon II X4 640, AMD Radeon 6850, 8 GB RAM 1600 MHz, 1 TB WD 7200rpm HDD с 5 вентилатора и още 5-6 неща, накачени по USB-портовете, поне 2 от които искаха и ток. Никакъв клок, но в един момент при включване, когато е един от пиковете на натоварването на захранването, то просто издаде едно лекичко изпукване и загина геройски. Сега съм с CM Real Power M620 и нямам грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outervision.com/PSUEngine това не е много вярно...

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outer...n.com/PSUEngine това не е много вярно...

Пробвай тоя калкулатор в advance режим:

http://www.coolermas...utervision.com/

Според тоя тест, реалната консумация е под 300 вата.

Лично аз съм карал с GTX460 (клокната максимално), 8800GT( за физика с волт мод), E6750 ( също максимално клокнат) и един обикновен 450 W Chieftec. Така я тормозих системата няколко месеца, докато продам 8800GT. Вече захранването е на 5 години и все още си е добре и при клок, с какъвто съм постоянно.

Друг е въпроса, че CM не са надеждна марка. Може да имат нещо добро, но като цяло си е евтинийка.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще издържи без проблем. Това че е от бюджетната серия на СМ не го прави автоматично лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах калкулатора от Cooler Master,препоръчителното е 340W,моето е 324W на 12V линиите,така че най-вероятно ще я купя,пък ако не стане,Ще стоя с HD 6850,докато не събера пари за ново захранване.Пък и процесора ми е Ivy Bridge based,само 77W изисква.Приятел със същото захранване кара HD 6870 и i5-2500k,който е 95W изисквания,а HD 6870 - 150W = 245W . 560Ti - 170W ,i5-3570k - 77W = 247W Надали тази разлика ще е от голямо значение,пък и той има 1TB HDD,моя е наполовина. MSI GTX 560Ti Hawk варианта,към него съм се ориентирал.Какво мислите? --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127578&Tpk=gtx%20560%20ti%20hawk или този вариант --> EVGA GTX 560Ti (че е и по-евтин) --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130604

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не клокваш, би трябвало да нямаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е? П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е?

П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Нямам намерение за овърклок,захранването е на 5 месеца с точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

То не е лошо да вземе по-хубаво захранване, но ще трябва да даде поне още 100 кинта отгоре. А неговото е почти ново и ще му стигне за GTX 560 Ti (448 cores edition може да му дойде малко множко). Иначе HD 7850 е малко по-добра от GTX 560 Ti - сравнение, но не знам там, откъдето ще я купи, доколко ще е по-изгодно.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf

И какво значение има това, че няма PFC?

А според тези тестове захранването дава 400 W с много силна +12V линия. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между 6850 и 560ti не е чак толкова голяма, че да си заслужава гимнастиката. Людмил ти даде много добро предложение, към което се присъединявам и аз, а именно - да вземеш 7850 за малко отгоре, ще почувстваш разлика, отколкото ако вземеш 560Ti. С 560Ti 448 ще е по-добре, но пак - не си заслужава, мисля, че 7850 е най-логичният избор.

Това е добър вариант - MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC. Има и леко клокнат вариант на MSI на тая карта, но не мисля, че 50Mhz клок на ядрото струват $30.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.