Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро си закупих нова части за компютъра,с изключение на видео карта,защото вече имах.След като сглобих всичко,имам чуството ,че картата ми малко ме дърпа назад и затова обмислям да си взема GTX 560Ti.Ще пазарувам от Newegg,така че ще ми излезе около 300-350лв картата.Сегашните ми показатели са следните: CPU : Intel i5-3570k @ Stock Speeds RAM: G.SKILL Ripjaws X 2x4GB @ 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 1GB GDDR5 Vapor-X Edition PSU: Cooler Master 460W Elite Въпроса ми е,дали това захранване ще е достатъчно за тази карта.Сегашната ми изисква около 127W и дори при доста висок овърклок,компютъра се държи много стабилно.Също така,ако се окаже,че захранването ще стане,коя версия на 560Ti бихте ми предложили? - 448 cores edition или просто стандартната(ако е стандартната,на кой производител).Благодаря Ви предварително! P.S. Захранването е г/д ново,няма и една година!

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвет продай тази 6850 и си купи и захранване. Tвоето е от бюджетната серия на CM.

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варианта да си купя GTX 560Тi-a е възможен само дам сегашната видеокарта на компютъра на родителите ми.Според теб възможно ли е сегашното ми захраване да издържи,не за постоянно,но да кажем няколко месеца,4-5 докато си взема ново?

Въпросът ти е изцяло практически, никой не може да ти даде катгоричен отговор. Аз карах половин година Athlon II X4 640, AMD Radeon 6850, 8 GB RAM 1600 MHz, 1 TB WD 7200rpm HDD с 5 вентилатора и още 5-6 неща, накачени по USB-портовете, поне 2 от които искаха и ток. Никакъв клок, но в един момент при включване, когато е един от пиковете на натоварването на захранването, то просто издаде едно лекичко изпукване и загина геройски. Сега съм с CM Real Power M620 и нямам грижи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Редактирано от Dream Savior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.geforce.c.../specifications :)

http://www.coolermas...30/feature3.jpg

Предполагам родителите ти не играят игри купи им някаква бюджетна карта и едно от тези захранвания с парите от продажбата на сегашната ти видео карта.

http://sky.bg/Details.aspx?ID=18637

http://sky.bg/Details.aspx?ID=19700

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outervision.com/PSUEngine това не е много вярно...

Редактирано от hotwheels97 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tези захранвания,които ми предложи,ще имат ли проблеми с конфигурацията ми+gtx 560 ti,може би оставяйки ми и място за бъдещи ъпгрейди?Нещо като GTX 670,kойто според сайта на Nvidia има същите изисквания за PSU като GTX 560Ti-a,или дори GTX 680?

P.S. Предполагам http://extreme.outer...n.com/PSUEngine това не е много вярно...

Пробвай тоя калкулатор в advance режим:

http://www.coolermas...utervision.com/

Според тоя тест, реалната консумация е под 300 вата.

Лично аз съм карал с GTX460 (клокната максимално), 8800GT( за физика с волт мод), E6750 ( също максимално клокнат) и един обикновен 450 W Chieftec. Така я тормозих системата няколко месеца, докато продам 8800GT. Вече захранването е на 5 години и все още си е добре и при клок, с какъвто съм постоянно.

Друг е въпроса, че CM не са надеждна марка. Може да имат нещо добро, но като цяло си е евтинийка.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ще издържи без проблем. Това че е от бюджетната серия на СМ не го прави автоматично лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах калкулатора от Cooler Master,препоръчителното е 340W,моето е 324W на 12V линиите,така че най-вероятно ще я купя,пък ако не стане,Ще стоя с HD 6850,докато не събера пари за ново захранване.Пък и процесора ми е Ivy Bridge based,само 77W изисква.Приятел със същото захранване кара HD 6870 и i5-2500k,който е 95W изисквания,а HD 6870 - 150W = 245W . 560Ti - 170W ,i5-3570k - 77W = 247W Надали тази разлика ще е от голямо значение,пък и той има 1TB HDD,моя е наполовина. MSI GTX 560Ti Hawk варианта,към него съм се ориентирал.Какво мислите? --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814127578&Tpk=gtx%20560%20ti%20hawk или този вариант --> EVGA GTX 560Ti (че е и по-евтин) --> http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130604

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не клокваш, би трябвало да нямаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е? П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пописах и в други форуми,и част от потребителите там ми казаха,че дори и със сегашната ми конфигурация,мога да прецакам частите,защото захранването не е било достатъчно.Това вярно ли е?

П.С. Аз проблеми не съм имал до сега ..

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е, ако не клокваш и захранването е в добро състояние.

Нямам намерение за овърклок,захранването е на 5 месеца с точност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването реално е 400W и е OEM на FSP -посредствено, с ниска ефективност. Относно видеокартата вместо 560Ti за малко отгоре може да вземеш HD7850 - много по-добра е, много по-икономична, но това захранване наистина е от най-бюджетната серия на CM и не препоръчително да се ползва с такъв клас компютър - не заради мощността, а заради качеството. Един Seasonic, Corsair или CM, но SilentPro или GX от новата ревизия(OEM на Enhance) с мощност около 500W ще е напълно достатъчно.

То не е лошо да вземе по-хубаво захранване, но ще трябва да даде поне още 100 кинта отгоре. А неговото е почти ново и ще му стигне за GTX 560 Ti (448 cores edition може да му дойде малко множко). Иначе HD 7850 е малко по-добра от GTX 560 Ti - сравнение, но не знам там, откъдето ще я купи, доколко ще е по-изгодно.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хич не е посредствено, но не е 400 а 350 вата фортрон PNR, но със спестено PFC. за реалните си ватове е добро, друг е въпроса колко вата отгоре лепят цулермастър... а ефективността на захранване дето е 350 вата е последното, което се гледа (ако е 1000 вата друго ще е...) липсата на активно pfc във старите фортрони за мен ги прави най коравите захранвания. проблемът е че това цулермастър въобще няма пфц... така че по добре forton pnr или pnf

И какво значение има това, че няма PFC?

А според тези тестове захранването дава 400 W с много силна +12V линия. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между 6850 и 560ti не е чак толкова голяма, че да си заслужава гимнастиката. Людмил ти даде много добро предложение, към което се присъединявам и аз, а именно - да вземеш 7850 за малко отгоре, ще почувстваш разлика, отколкото ако вземеш 560Ti. С 560Ti 448 ще е по-добре, но пак - не си заслужава, мисля, че 7850 е най-логичният избор.

Това е добър вариант - MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC. Има и леко клокнат вариант на MSI на тая карта, но не мисля, че 50Mhz клок на ядрото струват $30.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.