Премини към съдържанието
acidimitrov

Проблем със свързването към безжична мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте, забелязах, че когато лаптопа ми се изключи (в следствие на изтощена батерия) и го включа пак иконката на функцията за свързване към безжични мрежи не свети, след което трябва да я включа и да го рестартирам. Искам да попитам има ли оправия тая работа или си е така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Марка и модел на лаптопа (за да знаем каква е безжичната карта....) и Операционна система и сервизен пакет....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не трябва да е така.Ако си задал свързване автоматично към мрежата би трябвало да се включва и свързва при всяко стартиране отново,без да се намесваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами преди не беше така, но го преинсталирах и от скоро забелязах, че трябва всеки път да го правя

Редактирано от acidimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преинсталирай драйвъра. Според мен той увисва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От официалният сайт на лаптопа теглите драйвърите за вашата машина. След рестарт с помпане на F8 влизате в Safe Mode, деинсталирате драйвърите, инсталирате официалните, рестартирате и влизате в операционната система, пробвате, би трябвало (ако съм прав) нещата вече да са ОК.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ! Според мен може и да няма проблем с драйвера щом осъществява връзка ,независимо след какви действия . Преди да пристъпи към преинсталация ,да си провери настройките и да зададе да се свързва автоматично към еди коя си мрежа ,той си знае името,паролата и т.н .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ! Според мен може и да няма проблем с драйвера щом осъществява връзка ,независимо след какви действия . Преди да пристъпи към преинсталация ,да си провери настройките и да зададе да се свързва автоматично към еди коя си мрежа ,той си знае името,паролата и т.н .

Настройките са както трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като стартира ОС и зареди всичко опитваш ли да включиш безжичния адаптер чрез Fn и F10 ? Самия адаптер не е настроен да стартира автоматично . Опитай с преинсталация на драйвера но мисля че ти е от настройките на самия адаптер .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като стартира ОС и зареди всичко опитваш ли да включиш безжичния адаптер чрез Fn и F10 ? Самия адаптер не е настроен да стартира автоматично . Опитай с преинсталация на драйвера но мисля че ти е от настройките на самия адаптер .

Аз до колкото разбирам е само след стартиране, когато батерията е свършила. Може и да се лъжа, но по подразбиране когато свърши батерията лаптопа не минава ли в Хибернация? След като бъде пуснат след това, което на автора му се вижда вклюване, а всъщност е излизане от хибернация- то тогава е само проблема. Това ми звучи точно като увисващ драйвър.

Към автора: Имаш ли проблем, когато си изключил лаптопа със Shut Down и после си го пуснал нормално? Или е само, когато сам се е изгасил, поради свършване на батериата? Съответно се оправя с рестарт на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбирам е само след стартиране, когато батерията е свършила. Може и да се лъжа, но по подразбиране когато свърши батерията лаптопа не минава ли в Хибернация? След като бъде пуснат след това, което на автора му се вижда вклюване, а всъщност е излизане от хибернация- то тогава е само проблема. Това ми звучи точно като увисващ драйвър.

Към автора: Имаш ли проблем, когато си изключил лаптопа със Shut Down и после си го пуснал нормално? Или е само, когато сам се е изгасил, поради свършване на батериата? Съответно се оправя с рестарт на системата?

Най-вероятно си прав. Може би още малко информация от автора би "избистрила" и проблема и възможните причини за възникването му . Като гледам постовете на никой до сега не му беше ясно какво точно се случва и това системно ли е при всяко гасене на лаптопа или само в случая в които свършва батерията .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само, когато се изключва от изтощена батерия. След, което трябва да включа ръчно адаптера чрез Fn+F10 и да рестартирам Редактирано от acidimitrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само, когато се изключва от изтощена батерия. След, което трябва да включа ръчно адаптера чрез Fn+F10 и да рестартирам

Добре, значи съм разбрал правилно... Айде сега да преинсталираме драйвъра, което предложих още в 2-рият ми пост...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Plamen Hristov
        Здравейте,  искам да попитам как мога да "изхвърля"/дропн-а хора от публична мрежа? Да се заключи мрежата не е вариант. Освен по МАС, има ли друг начин?
      • от Александър Банов
        Здравейте! Много отдавна не си бях свързвал телефона със компютърът. Преди всичко си беше нормално, но вече седмица не мога  да  ги свържа.  Телефонът ми е Samsung galaxy S6. Пробвал съм да рестартирам и двете устройства, пробвал съм с различни USB кабели„ не става. Когато няколко пъти опитам компютъра ми дава проблем с драйверите. Опитах се да инсталирам други драйвери но не знам кои точно. Ще съм ви благодарен ако някой от вас ми помогне.
      • от loranst looa
        Здравейте искам да попитам как стои въпросът с 4г или 3г модемите за Интернет от скоро си взех нетбук но Уай фи не навсякъде има и за това искам да попитам как точно може да полазвам модем и това би ли решило проблема ми с нета.  В смисъл веднъж като си закупя модем от някой  мобилен оператор еднократно ли заплащам за ползването на Интернета или трябва да плащам всеки месец месечна вноска за мобилния Интернетт . 

В
      • от DirtyOne
        Здравейте ! Имам следния проблем ...
        Вентилатора на видео картата ми ( Gigabyte r7 250x ) изпрегна.  Поразрових се и се спрях се на Arctic accelero l2 plus. Монтирах вентилатора както си му е реда, но не очаквах свързването му да ми е такъв проблем. Буксата или молер се нарича не съм много компетентен е с 3 пин-а, каквато е и на видео картата ми. Има и 4 пин-ова. Свързах картата към захранването и вентилатора към нея и  забелязах, че имам картина,  всичко ок, но вентилатора не върти. Преинсталирах драйвъри, разгледах опциите в биос-а и някои програми за контрол на вентилаторчетата, пробвах с 4 пин-овата букса и не става. В комплекта има и адаптор с две букси за 7 и 12V.
        Моля, помагайте !
      • от Никсън
        Здравейте, имам въпрос. Искам да свържа домашното кино с телевизора, но не знам какъв кабел ми е нужен, за да чувам звука 5.1? Моля, ако някой е запознат, да помогне. Качвам снимки от входовете на телевизора и домашното кино.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.