Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Лаптопа ми е Acer Aspire 5750G на 2-3 месеца е,но от вчера почна да прави странен проблем...както си работеше тихичко и спокойно изведнъж почна да бръмчи.Въпросното бръмчене е от перката(бръмчи като стационарен ПС) и след не известно време спира бръмченето за 5-10 сек и пак наново...Не съм правил никакви модификации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптопа чистен ли е от прах ?

относително...Продухвал съм го с уста от изхода на топлият въздух... не смея да отварям лаптопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

трябва му смазване и не става без разглобяване. проблемът е, че acer ползват едни капсуловани боклуци sunon, които като се разбият става само със смяна на вентилатора, който струва около 70лв (или с напълване на вентилатора със силиконово масло в процепа между платката на статора и перката, и после оставяне на изтече излишната смазка. има и acer-и, при които перката се вади и може да се сложи смазка директно във втулката... при тебе щом е на 2-3 месеца. го носи по гаранция (на мен ми се е случвало с dell - вадя го от кашона за да го подготвя за клиента и охлаждането бучи - и чисто новия лаптоп на сервиз за смяна на вентилатора...)

Редактирано от the professor (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

a това голям проблем ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, стига да не ви пречи, и стига да върти на прилични обороти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

как да разбера на какви обороти върти.Лаптопа не загрява-смисъл добре го охлажда само дето шуми като витло на лодка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да - разбива се и спира (в момента ти върти бавно щом се изключва само за 10 сек и после пак тръгва = върти бавно и не охлажда достатъчно)... и после пак около 70лв. но ако си с nvidia (няма смисъл да харчиш пари за вентилатор) = нов лаптоп. не можеш да разбереш оборотите. перката се включва на 60 градуса

абе ти тоя лаптоп да не си го крал че нещеш да го занесеш в сервиз? нали е на 2 месеца - бъди сигурен че щом се е разбил вече няма да изкара гаранцията, а тя е 1 година за покупка с фактура или 2 години за частно лице...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оборотите се вдигат защото температурата се е покачила и вентилатора се опитва да насмогне. С това продухване с уста най-много да си разместил някое кълбо прах и перката да закача в него. Провери температурата и покажи или кажи каква е стойността.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

абе ти тоя лаптоп да не си го крал че нещеш да го занесеш в сервиз? нали е на 2 месеца - бъди сигурен че щом се е разбил вече няма да изкара гаранцията, а тя е 1 година за покупка с фактура или 2 години за частно лице...

абе ,че не е краден не е-просто лаптопа е на името на баща ми а той няма път натам...а на мен предполагам няма да ми го вземат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

абе ,че не е краден не е-просто лаптопа е на името на баща ми а той няма път натам...а на мен предполагам няма да ми го вземат

никой не го интересува кой носи лаптопа - важното е да го носи с гараннционната карта
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако носиш оригинална гаранция и/или фактура, няма причина да не ти го вземат... Ех професора пак ме изпревари...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

оо ем тогава ще видя само да не ме врътнат като ме видят, че съм хлапе. Иначе шума идва като се завърти тази перка където съм оградил на снимката: post-204288-0-55753300-1341986460_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

оо ем тогава ще видя само да не ме врътнат като ме видят, че съм хлапе.

Иначе шума идва като се завърти тази перка където съм оградил на снимката:

post-204288-0-55753300-1341986460_thumb.

В тоя лаптоп то друга перка няма. Ако шума е само от високи обороти това е вероятно защото е замърсен, ако е шум от вибрации значи че вентилаторе не се върти както трабва и респективно не охлажда както би трябвало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бягай в сервиза. Ако е разбит вентилатор и спре да работи има реална опасност да прегрее и да предаде богу дух, ако и някоя от защити те не сработи...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да споделя и аз нещо което не е по темата но е в същата насока. На настолния компютър на който съм и в момента имах подобен проблем с вентилатора на видео картата. Дълго време си бучеше, но нямаше проблем с охлаждането и си сметнах, че не е за смяна.. въпреки, че доста хора ми казваха да го сменя.. дори хората които ми пускаха нета понеже се прехвърлих от 1 фирма на друга и ме нямаше когато го пускаха са оставили бележка на която пишеше да го сменя :D Иначе самия шум при мен се оправяше с едно леко побутване по перките на самия вентилатор и шума изчезваше за дълго време освен ако самата кутия не се размести.. така беше година-две сега е сменен. Та въпроса ми е това нормално ли е?(не че съм постъпил добре като не съм го сменил даже напротив, но просто искам мнение на какво се дължи това) Едва ли е бил за смазване понеже доста преди това го носих на сервиз и им казах да погледнат вентилатора, а те ми казаха, че са го смазали.. а бръмченето си остана.. дали не са го смазали въобще или е друг проблема? Това беше преди доста годинки, когато още се учех как да си пускам игри :P Както по-горе писах просто искам някакво мнение, а не нещо друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте имам , Acer Aspire 5750G (CPU: Intel i3 - 2330M,Ram:6gb,Video: Nvidia GeForce GT 520M) .. Имам същия проблем имам външно охлаждане,почистен е и смазан,но отново грее ужасно много. Пускам го играя примерно фифа 2012 и цъкам малко и дотам,моля ви дайте съвет какво да направя щото вече откачам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Здравейте имам , Acer Aspire 5750G (CPU: Intel i3 - 2330M,Ram:6gb,Video: Nvidia GeForce GT 520M) .. Имам същия проблем имам външно охлаждане,почистен е и смазан,но отново грее ужасно много. Пускам го играя примерно фифа 2012 и цъкам малко и дотам,моля ви дайте съвет какво да направя щото вече откачам...

С тези характеристики е нормално по-тежките игри да не може вече да ги подкара.Предполагам лаптопа е на две години.Поне модела е оттогава.

Редактирано от geneviev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А термопастата сменяна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    .................GT 520M................

FIFA 2012 най вероятно изстисква всичко от тая карта и затова вдига температура. Пусни стрес теста на AIDA и ако тръгне да минава 80 градуса спирай. Кажи какви температури държи без товар и под стрес теста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

момчета факта е че тряя си сменя вентилатора ... а играта си вървеше преди много добре .. и доста други игри ! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

момчета факта е че тряя си сменя вентилатора ... а играта си вървеше преди много добре .. и доста други игри ! :)

Общо взето решението си е ваше. Споделихте че имате проблем попитахме за малко повече инфо. Да пуснете стрес тест и да дадете шот или поне да споделите температурите. казвате че лаптопа е чистен но от чистене до чистене има огромна разлика. Някой хора смятат че продухване на лаптоп през отворите върши работа, но в действителност не е така напротив може да доведе до повече проблеми. когато е чистен сменяна ли е термопастата и т.н. 

От системно прегряване при лаптопите се стига и до изтичане на газа от хитпайпа или термопомпа го наричат някой. този газ има за цел бързо да пренася температурата от процесора до радиатора и го прави в пъти по-бързо от плътната мед например. Та ако газа е изтекъл и 50 вентилатора да смените се тая ще трябва да се смени целият охлаждащ блок.

Ако искате съвет споделете малко информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съжалявам за бавния отговор .. тъй като съм малко бавен все пак вчера беше трифон зарезан :) 60-70 на първото и второто ядро ... та прочетох малко повечко по темичката и видях че ако има вибрации във вентилатора това не говори добре за него..Аз под почистване имам предвид с отваряне и чистене ... иначе и от тогава си го минавам с прахосмукачката ама още с чистене видях че тозии проблем остана...лаптопа ми е Acer Aspire 5750 G ,Intel I3-2330 (2.2ghz) ,Nvidia Geforce gt520m - 1 gb , 6 gb ram ,750 - hdd ;) та ако имаш некви идей още не съм сменил вентилатора та .. ако имаш идей по този лаптоп заповядай :)

Общо взето решението си е ваше. Споделихте че имате проблем попитахме за малко повече инфо. Да пуснете стрес тест и да дадете шот или поне да споделите температурите. казвате че лаптопа е чистен но от чистене до чистене има огромна разлика. Някой хора смятат че продухване на лаптоп през отворите върши работа, но в действителност не е така напротив може да доведе до повече проблеми. когато е чистен сменяна ли е термопастата и т.н. 

От системно прегряване при лаптопите се стига и до изтичане на газа от хитпайпа или термопомпа го наричат някой. този газ има за цел бързо да пренася температурата от процесора до радиатора и го прави в пъти по-бързо от плътната мед например. Та ако газа е изтекъл и 50 вентилатора да смените се тая ще трябва да се смени целият охлаждащ блок.

Ако искате съвет споделете малко информация.

Съжалявам за бавния отговор .. тъй като съм малко бавен все пак вчера беше трифон зарезан  :) 60-70 на градуса първото и второто ядро,видеото държи повече и съм го спрел от Котрол Панела му и работя само с вграденото видео :) игри не играя отдавна  ... та прочетох малко повечко по темичката и видях че ако има вибрации във вентилатора това не говори добре за него..Аз под почистване имам предвид с отваряне и чистене ... иначе и от тогава си го минавам с прахосмукачката ама още с чистене видях че тозии проблем остана...лаптопа ми е Acer Aspire 5750 G ,Intel I3-2330 (2.2ghz) ,Nvidia Geforce gt520m - 1 gb , 6 gb ram ,750 - hdd  ;) та ако имаш некви идей още не съм сменил вентилатора та .. ако имаш идей по този лаптоп заповядай  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

защото позваш външно охлаждане - него колкото и да го чистиш, лаптопът вече се е задръстил и не може да се охлажда, в предвид че е с нвидия, ако все още нямаш артефакти и замръзване - носиш в сервиз да го разглобят, почистят и сменят пастата на видеото и процесора... п.с. в пайпа е течност, не газ, ама като се изпари и 5 вентилатора да сложиш все тя... ако сам си сменял пастата и грее значи или си мацал новата върху старата или си намацал много повече от необходимото... Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.