Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ако можете да ми помогнете да избера видеокарта :),защото не разбирам нищо :sarcastic_hand: Тип централен процесор:DualCore AMD Athlon 64 X2,2100MHz (10.5 x 200) 4000+ Дънна платка:ASRock ALiveNF6G-VSTA (2PCI,1PCI-E x1, PCI-Ex1 x16 ,1HDMR, 4 D Тип BIOS :AMI(06/12/07) RAM:3GB Настояща видеокарта:NVIDIA GeForce 6150SE 512МВ До 200-300лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако можете да ми помогнете да избера видеокарта :),защото не разбирам нищо :sarcastic_hand:

Тип централен процесор:DualCore AMD Athlon 64 X2,2100MHz (10.5 x 200) 4000+

Дънна платка:ASRock ALiveNF6G-VSTA (2PCI,1PCI-E x1, PCI-Ex1 x16 ,1HDMR, 4 D

Тип BIOS :AMI(06/12/07)

RAM:3GB

Настояща видеокарта:NVIDIA GeForce 6150SE

512МВ

До 200-300лв

На тази конфигурация е безсмислено да се товари с ъпгрейд на видеокарта за толкова пари. Дори, въобще е безсмислен, какъвто и да е ъпгрейд.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз искам да ми тръгват новите игри fifa 12,nfs most wanted 2012 нещо от тоя сорт :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз искам да ми тръгват новите игри fifa 12,nfs most wanted 2012 нещо от тоя сорт :(

Те ще тръгнат и с видеокарта доста по-евтина от 300лв. Машинката обаче е слаба и ще трябва да се задоволите с не особено добра резолюция. Та ако е просто, за да вървят игрите цък. Обаче, ако се търси да вървят добре...Нова машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като за тази конфигурация - SAPPHIRE HD6770.

Иначе - SAPPHIRE HD6850 или PALIT GTX560.

Редактирано от gothicrock (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да не `сгори китайчето!
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря на всички,а лесно ли се слага видеокартата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само да не `сгори китайчето!

Ами той може да си вземе и ново захранване с бюджета, с който разполага.

Ако добави още малко към 300-те лева, може да си вземе GTX 560 с прилично захранване, които ще може да си ги ползва и в една бъдеща конфигурация. Но нека да си прецени кое го устройва най-много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеокарта лесно се слага, ако си го правил преди.Ако изпитваш затруднения, погледни клипчета из нета как се прави или викни приятел за помощ.Трябва да ни кажеш какво ти е захранването, за да преценим дали ти трябва ново.Дъното ти поддържаше някаква бууст фукция на процесора, която му повишаваше честотата с 10%.Използвай я!
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лесно е. Спокойно.

Ама наистина помисли за китайчето. По-добре една по-евтина карта, и без това ако вземеш по-мощна останалите компоненти ще я спъват, а и так а и ще останат парички за хубаво захранване, да не земеш да изпечеш новата карта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HD6770+ това захранване,което е много добро и може да се ползва при евентуален ъпгрейд за в бъдеще.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Видеокарта лесно се слага, ако си го правил преди.Ако изпитваш затруднения, погледни клипчета из нета как се прави или викни приятел за помощ.Трябва да ни кажеш какво ти е захранването, за да преценим дали ти трябва ново.Дъното ти поддържаше някаква бууст фукция на процесора, която му повишаваше честотата с 10%.Използвай я!

ЬОт каде да погледна захранването,че съм малко идндианец :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отваряш кутията и гледаш какво пише на него-марка,модел,такива работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HD6770+ това не е захранване,което е много добро и може да се ползва при евентуален ъпгрейд за в бъдеще.

и на мен ми е хаос в главата

П.П. щото централният чип всъщност ми е в кутия в "коремната" област ;)

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и на мен ми е хаос в главата

П.П. щото централният чип всъщност ми е в кутия в "коремната" област ;)

Май-май доста ти е объркана ситуацията или текущото местоположение.То това от жегата,няма да са притисняваш.... ;)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май-май доста ти е объркана ситуацията или текущото местоположение.То това от жегата,няма да са притисняваш.... ;)

Все пак си оправи линка, във въпросният злощастен коментар №13, щото води към HD 6850 и на практика му предлагаш не видеокарта + захранване, а две видеокарти!
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Оправено,брачет!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вие добре му предлагате видеокарта, но каквато и да е тя, ще е доста тегава работата. :)

Тая жега май доста зле се отразява на всички. :D
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко нагоре се изхвърляш. Да кажем, HD6670 е максимума, макар и там да имам леки съмнения :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Малко нагоре се изхвърляш. Да кажем, HD6670 е максимума, макар и там да имам леки съмнения :)

Не се изхвърлям, ами просто не е рентабилно да купи видео карта с 50 лева по-евтина, но с осезаемо по-слаба производителност, какъвто ще е случаят с HD 6670. ;)

Плюс това, гледал съм да се съобразя с желанието на автора на темата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се изхвърлям, ами просто не е рентабилно да купи видео карта с 50 лева по-евтина, но с осезаемо по-слаба производителност, какъвто ще е случаят с HD 6670. ;)

Плюс това, гледал съм да се съобразя с желанието на автора на темата. :)

Ех и аз имам разни желания, но...да съм си взел добър процесор навремето ;). Не. Не мисля, че това процеспрче е равностойно на предложенията дадени от теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ех и аз имам разни желания, но...да съм си взел добър процесор навремето ;). Не. Не мисля, че това процеспрче е равностойно на предложенията дадени от теб.

Допреди малко писа същото в друга тема по повод на i3. ;)

Авторът на темата има конкретно питане, с което съм се съобразил. А и както неведнъж е обсъждано вече, когато става въпрос за игри, видео картата е по-важна. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Допреди малко писа същото в друга тема по повод на i3. ;)

Авторът на темата има конкретно питане, с което съм се съобразил. А и както неведнъж е обсъждано вече, когато става въпрос за игри, видео картата е по-важна. :)

Имал съм процесор от тази серия(на автора на темата, моя беше Х2 4400+), преди да го сменя с Атлон 2 Х2, разликата е огромна. Старият беше с доста "бавна" реакция, настоящият е в пъти по-пъргав от него. Нямам точна представа на какво се дължи, защото на теория разликата в производителността не е чак толкова голяма, колкото(може би субективното) усещане за разлика във възможностите. Може да се дължи на всичко, дори и само на по-новите набори инструкции?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vladimir96
        Здравейте,наскоро си купих настолен компютър втора ръка Lenovo M58. Реших че не искам да използвам вградените LAN и  Видеокарта и реших да се обърна към вас за помощ,проблемът е че платките са нископрофилни и не мога да си намеря нископрофилна видеокарта поне 512MB втора ръка и LAN карта (най-простата) . Компютърът се ползва главно за интернет и играене на игри чрез андроид емулатор.Може ли да ми дадете съвет от къде мога да си купя втора ръка части,продават ли се изобщо и много ли са скъпи? Благодаря ви за помощта 
      • от ngdt
        Здравейте, преинсталирах лаптопа си (Packard Bell EasyNote Alp-Ajax A) с Windows XP x86 (знам, че е стар и не се поддържа, но лаптопа е слаб и 7 ще го товари). Пуснах Counter-Strike 1.6 - играта не тръгна с OpenGL, а автоматично избра Software опция от Video настройките, а преди няколко дни си вървеше с OpenGL и нямаше никакви проблеми.  Ето грешката: 
        Също така на лаптопа няма звук и машината не засича видеокартата (ATI Radeon x1200 Series).

На следващата снимка, след 2,6GB Ram, би трябвало да е изписано името на видеокартата, както при останалите потребители на програмата.
        Ще съм благодарен на всякакви отзиви и предложения за решаването на горепосочените проблеми. 
      • от А. Грибачев
        От вече 3-4 седмици имам лаптоп Acer Aspire v3:
        -Intel i7 4202MQ 2,2-3,1 ghz Quad
        -Nvidia GTX760M
        -8 RAM
        -W10 Pro
        Проблема идва от там, че докато играя някои игри температурата на видеокартата стига до 85-90 градуса, имайки предвид, че преди седмица си взех охладител като поставка под лаптопа. Не знам такава температура нормална ли е и ако не е - бих желал да знам как мога малко или много да намаля температурата.
      • от Ivanovichh
        Здравейте, както разбрахте от заглавието ще си ъпгрейдвам картата, но ме притеснява дъното ми дали ще я подкара нормално или изобщо. 
        PC Specs 
        Дънна платка : GA-M57SLI-S4 http://ca.gigabyte.com/Motherboard/GA-M57SLI-S4-rev-20#ov
        Процесор : AMD Phenom II X3 720 Black Edition 2.8GHz
        РАМ : 6GB
        Видео Карта : Сегашна ( GTX 260) ъпгрейд към GTX 1050Ti
        PSU : https://www.speedcomputers.biz/psu-fortron-atx-400pnr-400w/ 
        Разгледах из форуми,сайтове че UEFI биоса може да ми попречи GTX1050Ti защото не поддържала Legacy биос ? 
        Благодаря предварително
      • от xterminatorx
         Система :
        Asrok B75 Pro3-m (с ъпдейтнат БИОС )
        Core i3 - 3225
        8gb ram Corsair Vengance
        Seasonic s12II 520W bronze (на 1-2 месеца, почти ново)
        Ati radeon   r9 270  (драйвери 17 версия)/ intel HD 4000
        уин 7 ултимейт 64 бит

Проблемите са два:
         Проблем номер1   -  Картата r9 270 Може да си работи нормално, не крашва в игри , не крашва по време на филм , всичко си е ок.НО , когато компютъра се изключи , след това при включване всичко е черно.Не се показва дори Биос.Иначе самата ОС си зарежда , защото се чува звука на уиндоус, но няма картина - екрана е черен.И с драйвери и без драйвери проблема е същият.Странното е , че ако се изчака около 1- 2 часа след изключването на компюютъра и след това се включи , картата и картината си тръгват, всичко пак си зарежда като ново и няма никакви проблеми до рестартиране или изключване..Ако се махне цмос батерията нищо не се случва , пак трябва да се чака 1-2 часа.Драйвърите на вградената видеокарта ХД4000 са махнати от компютъра, биоса е накаран да зарежда първо пци3 слота(в който е  сложена картата ) , но проблема си остава.Картата си работи докато не се рестартира компютъра , след това трябва да се чака.Имате ли някакви идей какво може да е и как може да се оправи?

Проблем номер2 - След като разбрах , че тази карта нещо не е добре , посиках да мина на вградената видеокарта, но махна ли външната видеокарта получавам 5 бееп-а , което доколкото разбрах означава , че нямам видеокарта.Махнах цмос батерията, пробвах и само с жъмпъра - ефект 0.Дъното вече не ми позволява да ползвам вградената в процесора видеокарта.Досега не съм имал проблеми с вградената видеокарта , и до преди 2 дена си работеше отлично(тогава си бяха инсталирани и драйверите и , разбира се.).Това също нямам идея как става , тъй като след като махна цмос батерията би трябвало настройките да се нулират...или се лъжа?

И така от 2 видеокарти сега съм Без нито една , бихте ли ме посъветвали нещо?  Благодаря!!!

Това е въпросната видеокарта.

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.