Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От няколко дни имам много страннен проблем - лаптопа ми (АCER Aspire 5741g) загрява невероятно бързо ако зарядното е плугнато, и за да бъдем точни само определена част - долният ляв ъгъл, кудето са разположени буксите за лан кабела/интернета, микрфон и слушалки и HDMI буксата която загрява толкова много, че дори не можеш да я пипнеш. В същото време ядрата и CPU-то подуржат температура 40-55 градуса дори под напрежение. И другото което ме претиснява е че компютъра продължава да се награя дори като изклучен(shut down), единствения начин да го охладя е като изключа зарядното и го оставя на батерия, което не ме устроива особено ; / . Някакви идеи от каква е причината и по важното как да се оправи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А правилният раздел? Местя темата! По въпроса: Да си изпускал машината, да си кривил буксата на зарядното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се за объркването. Не, буксата си ОК(поне на пръв поглед). За испускането също не.

Редактирано от Psyhopat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От няколко дни имам много страннен проблем - лаптопа ми (АCER Aspire 5741g) загрява невероятно бързо ако зарядното е плугнато, и за да бъдем точни само определена част - долният ляв ъгъл, кудето са разположени буксите за лан кабела/интернета, микрфон и слушалки и HDMI буксата която загрява толкова много, че дори не можеш да я пипнеш. В същото време ядрата и CPU-то подуржат температура 40-55 градуса дори под напрежение.

И другото което ме претиснява е че компютъра продължава да се награя дори като изклучен(shut down), единствения начин да го охладя е като изключа зарядното и го оставя на батерия, което не ме устроива особено ; / .

Някакви идеи от каква е причината и по важното как да се оправи?

задръстено ти е охлаждането, и е точно до въпросните букси...

http://tim.id.au/lap... 5741 5741g.pdf

още нещо като е на батерия и е с изкаран кабел и е охладен почва ли да загрява при вкарване на кабела? ако не започва - значи не правиш разлика между standby и shutdown

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От няколко дни имам много страннен проблем - лаптопа ми (АCER Aspire 5741g) загрява невероятно бързо ако зарядното е плугнато, и за да бъдем точни само определена част - долният ляв ъгъл, кудето са разположени буксите за лан кабела/интернета, микрфон и слушалки и HDMI буксата която загрява толкова много, че дори не можеш да я пипнеш. В същото време ядрата и CPU-то подуржат температура 40-55 градуса дори под напрежение.

И другото което ме претиснява е че компютъра продължава да се награя дори като изклучен(shut down), единствения начин да го охладя е като изключа зарядното и го оставя на батерия, което не ме устроива особено ; / .

Някакви идеи от каква е причината и по важното как да се оправи?

Вероятно е пълен с прах или вентилатора ти не работи, а може да има и друг проблем. Занеси го на сервиз. Ако е в гаранция още по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

задръстено ти е охлаждането, и е точно до въпросните букси...

http://tim.id.au/lap... 5741 5741g.pdf

още нещо като е на батерия и е с изкаран кабел и е охладен почва ли да загрява при вкарване на кабела? ако не започва - значи не правиш разлика между standby и shutdown

Вероятно е пълен с прах или вентилатора ти не работи, а може да има и друг проблем. Занеси го на сервиз. Ако е в гаранция още по-добре.

E чак толкова зле не съм :) , прявя разлика между shutdown и Stand by. Занесох днес на сервиз - усолиха ме 50 кинта - и ми казаха, че имало някаква споика която била замърсена, и давала на късо бла бла.

Като цяло го изчистиха и сега е добре. Остава проблема как АЗ да се охлаждам сега :) .

Мерси все пак на тези които отделиха време да пишат в темата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз очаквах да е там, но преполагах, че има физическа повреда- изпускане, изкривяване, нещо такова. И си мисля, че е все нещо такова. Я подритнат кабела, я рязко издърпан, накриво. Замърсена спойка- не невъзможно, но по-трудно. Дано няма повече проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

E чак толкова зле не съм :) , прявя разлика между shutdown и Stand by. Занесох днес на сервиз - усолиха ме 50 кинта - и ми казаха, че имало някаква споика която била замърсена, и давала на късо бла бла.

Като цяло го изчистиха и сега е добре. Остава проблема как АЗ да се охлаждам сега :) .

Мерси все пак на тези които отделиха време да пишат в темата.

Варианти много, но един е най-сигурен. Много студена бира с цаца :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.