Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Решил съм да сложа охлаждане на твърдия диск, но се чудя кое да бъде: 1 ; 2 и 3 ! Трите охладителя са на почти една и съща цена ! Благодаря Ви предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз си мисля този вентилатор да взема, обаче се чудя дали тази пластмаса няма да и стане нещо от температурата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има възможност да се постави 120 или 140 мм вентилатор, примерно на предния панел, е по-добрия и по-безшумния вариант. По-рано ползвах подобни, събират доста прах и започват да бучат.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кутията е CM Elite 330 Full Black! На предния панел има монтиран вентилатор Spire 120x120x25mm (шумен), а отзад е с вентилатора, с който идва кутията (доста тих на 1000rpm работи).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като имаш 120-ка отпред, какви са температурите че те притесняват и съответно при каква стайна?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да и аз се съгласявам с горния пост. Щом кутията си има въздушен поток, ми се струва излишно накичването на допълнителни охладители.

Редактирано от NikitoY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми стайната температура не я знам но днес всичко беше над 40 градуса без товар ! Публикувано изображение

Редактирано от аctivate (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми стайната температура не я знам но днес всичко беше над 40 градуса без товар !

Температурата на твърдия диск не е висока. Предвид температурите навън е нормално. :) Редактирано от NikitoY (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Останалите температури как са процесор i3 2100 и видео Sapphire HD6790 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Останалите температури как са процесор i3 2100 и видео Sapphire HD6790 ?

Добре са температурите. :)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако в стаята ти е 30 градуса имаш температури за завиждане. Няма от какво да се притесняваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре благодаря ви много но все пак кажете кое от трите охлаждания е най-добро ? Sonic H.D.D.Cooler е най-тихо но дали охлажда по-добре от останалите ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми стайната температура не я знам но днес всичко беше над 40 градуса без товар ! Публикувано изображение

Публикувано изображение

Мисля, че температурите ти са в отлична форма...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първият,който си посочил от трите ( SONIC HD-SC ) е най-добре - една перка 80мм с 18 децибела,докато другите 2 модела са с по-2 40мм и са с по 25 децибела (дразнещи бръмчилки - лично мнение).

Разполагам с един WD 640gb от черните - със SONIC HD-SC .Въпросният охладител за 3 години не съм го смазвал и чувал,все още си работи.

Имам и един от синята серия на WD 1TB,който е с друг модел охлаждане,на което също си заслужава да обърнеш внимание - Scythe Fan Kaze Jyu SLIM 1000 rpm

И двата са на 3 години и не съм ги чувал - а температурите на хард дисковете се смъкнаха с около 10 градуса.

Редактирано от SIMEON_S_D (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поддържам, че нито има нужда от специално охлаждане на харда, нито температурата му е обезпокоителна. При мен един 140 мм. вентилатор го обдухва от предния панел и нямам грижи, всякога е студен, когато го пипна. Ако сложиш някоя от тия малки джаджи, ще нарушиш плавния поток, който идва от вентилатора на предния панел на кутията, а това не е в полза на онази страна на харда, която няма перка върху себе си. Лично аз не бих се притеснявал и не бих претрупвал конфигурацията си с излишни перки, които произвеждат шум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както ти казах до тука температурите са ти чудесни, aз съм със 5 харда които ги обдухват 2 120-ки и температурите са между ~33 (най-студения) и ~36 (най-топлия) градуса при ~27 стайна, a при стайна 30+ е нормално да надвишават 40. Така или иначе дори и да вземеш такъв охладител температурите във най-добрия случай ще паднат със 2 градуса (силно се съмнявам де), а и от друга страна за да стигнат въздушния поток който ти прави вентилатора на кутията, то перките на охладителя за харда трябва да са на 10 000+RPM, което ще наподобява шума на реактивни двигатели.

Ако пък перката ти бучи много винаги можеш да я смениш със например Noiseblocker 120mm 1500RPM.

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.