Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

aninfid

iPhone vs. Android базираните телефони

Препоръчан отговор

Ами като не си виждал SGS3, защо дрънкаш глупости?

аве аз не съм решил не съм го купил ама ти виждал ли си 4S че пишеш какво можел и какво не ?

зададох много ясен въпрос преди няколко поста ... дайте да видим какво не можел да прави 4S с последна налична 5.1.1

IOS няма OTA ъпдейти? :)

на какво казваш ОТА ъпдейти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОТА (Over The Air programming) обновява операционната система директно, без използване на допълнителни приложения. Във Windows Phone 8 (RTM) и при Андроид вече го има. Понякога е важно, заради заразите. Сега е много модерно да се пускат троянци с платени SMS за всички популярни мобилни ОС. Сега не ми се търси какво следва в шестицата на iOS по въпроса. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От версия 2.1(ли даже 1.6)андроид има синхронизация чрез google,снимките се качват в пикаса,а за контактите човек няма грижи.Така че повечето писаници са пълни идиотии.Аз съм имал android устройство,а в момента имам iphone 4.Е,андроида по-си ме кефи.Ако си с актуален телефон,всичко от маркета ще ти върви.За въпроса с ъпдейтите-това вече е проблем на производителите,но има и неофициални ъпдейти които са достатъчно качествени(например Cyanogenmod).Симбиана в момента е най-голямата че*ия.Нокиа продължават да правят страхотни телефони,но проблема им е че ги осират с тази ос за която вече и skype няма...Така че андроид е страхотна операционна система,факт е че има и -,но има и много +.Същото е и с IOS,въпрос на предпочитания.Лично аз предпочитам Android(въпреки че имам 2 iphone-a).А,за вирусите-на стария ми андроид телефон съм слагал какви ли не приложения от 3-ти страни(които не присъстват в google play)и проблем с вируси никога не съм имал,а редовно си сканирах.Това е градска легенда с която фанатизираните Apple-фенове-каруцари се опитват да покажат колко са готини за това че имат iDevice вместо нещо друго.А,почти всеки производител оптимизира андроид за неговото си устройство,и разкарва всичко излишно.Почти както с ios,заради това е невъзможно да инсталираш бекъп на андроид от едно към друго устройство. И какво е заключението?-Автора е фанатизиран Apple-фен-каруцар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве аз не съм решил не съм го купил ама ти виждал ли си 4S че пишеш какво можел и какво не ?

зададох много ясен въпрос преди няколко поста ... дайте да видим какво не можел да прави 4S с последна налична 5.1.1

Много добре знам какво може и какво не отрочето на apple! A твоето е чисто заяждане, характерно са фенове на някои плодове! Какво можеш и какво си купил изобщо не ме касае, като чета постовете ти ми е достатъчно да си направя изводите...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОТА (Over The Air programming) обновява операционната система директно, без използване на допълнителни приложения. Във Windows Phone 8 (RTM) и при Андроид вече го има. Понякога е важно, заради заразите. Сега е много модерно да се пускат троянци с платени SMS за всички популярни мобилни ОС. Сега не ми се търси какво следва в шестицата на iOS по въпроса. :)

V5.0.1 е отбелязана в историята, като първата версия на iOS, която можеше да се ъпдейтне без iTunes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

V5.0.1 е отбелязана в историята, като първата версия на iOS, която можеше да се ъпдейтне без iTunes.

Възможно е. Нали попитах и видя отговора?

P.S. За мен ли се отнася това писание:

Много добре знам какво може и какво не отрочето на apple! A твоето е чисто заяждане, характерно са фенове на някои плодове! Какво можеш и какво си купил изобщо не ме касае, като чета постовете ти ми е достатъчно да си направя изводите...!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една програма (китайска) iTools която бърка много на дълбоко в телефона и го прави на мармалад (качва, сваля какво ти е кеф) без телефона да е хакван. Много отдавна не ползвам iTunes освен за обновления на ОС които са през месец , два !

Да, ама аз не искам да ползвам за достъп до телефона някаква си китайска програма... А може и наистина да го прави на мармалад или някоя от следващите версии на програмата да го направят на мармалад. Не, благодаря!...

Ще ме уморите !!! Темата е безсмислен спор в който никой няма да убеди другия да си смени устройството. Но това което питам е кое е това дето не може да прави устройство с iOS че нещо не схванах а при андройд било фасулска работа ??? Последна iOS 5.1.1 дайте да видим какво не правел iPhone !

...

Аз лично не посещавам форуми на андройд на във форуми на iPhone често срещам смешни заменки дето само подклаждат подигравки че някой иска да си сменя галаксито за iPhone4 без доплащане хаха.

Голям смях пада при такива обяви.

Чета и други че ако не излезел джел ще се минава на андройд и след месец два отновo на iPhone !!!

Аз също не посещавам форуми на iPhone, но в Android форума има двама-трима, които постоянно пускат подобни глупости, като тази статия. Може би anifid е един от тези. Факт е обаче, че младежа си пусна тъпото писание и не се появи повече...

"дайте да видим какво не правел iPhone !" - ами много неща не може да прави, прави ги по-лошо или с куп трудности. Ето например достъпа до файловете, синхронизацията, споделянето на файлове м/у две устройства, различните задачи, какъвто пример дадох по-горе и много други. Дори персонализацията. А, да, дори да опреш до това, да си заредиш телефона, има стандарт в ЕС какво трябва да е зарядното. Аз ако съм без батерия и съм някъде навън, не е проблем да намеря начин да си заредя телефона. Apple не обичат да се съобразяват с общоприетите стандарти и желанията на потребителите, дори с техните права. Не мога да разбера, как това ви харесва?... Аз мога да спра всяко едно приложение и да му огранича правата до тези, до които аз искам. Например, приложенията, които искат да имат достъп до местоположението ти или пък до Интернет. Просто спирам правата на приложението до дадената услуга, ако съм преценил, че не е необходима за работата на приложението и това е всичко... В същото време за минутка мога да прехвърля каквото си искам от едно Android устройство на друго, без да ползвам Bluetooth, достатъчно е да сме в една мрежа. Мога да имам, както вече казах, достъп до телефона за по-малко от минута, дори през браузъра. Не е никакъв проблем както да гледам филм или слушам музика от компютъра на телефона, така и обратното. Та такива работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нуждаеш е от ъпдейт на информацията си ! Но за бъдещия хак е винаги по добре чист рестор с наличен фирмуер от колкото директно през телефона.

Ако си ползваш обаче телефона без хак това е без значение от къде ще го ъпдейтнеш.

Ама за какви ъпдейти говорим за андройд че те по година подръжка и след това са в кереча

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

до aninfid

и аз да кажа нещо за отворения код - когато е отворен се виждат всички дупки и бъгове. и понеже е отворен много мозъци измислят решения и тия решения се измислят бързо (при линукс е така). това е причината софтуера на епъл да е такъв боклук - шепа ПОРгамисти (не е грешка щото те не са ПРОграмисти) пишат нещо си и то е пълно с бъгове (едва ли си се занимавал колкото мен с макбуци, от както се занимавам взех да им викам макбоклуци - щото са такива). дизайн е едно, а да има инженерна мисъл друго - дизайнът е външен вид, а от инженера зависи колко добре ще работи изделието - при макбоклук - идиотско измислено неефективно охлаждане (вентилатор на ламаринка и духа в нищотото, като смуче от нищотото), спестено е от всякъде - тънки панти, калпави конектори между компонентите, калпава поддържка с надути цени никаква ремонтопригодност (залята клавиатура - няма проблем тя е част от корпуса... счупени панти - няма проблем - те са част от дисплея (нищо че той е здрав със здрав корпус и матрица)... какти се вижда да си платиш за нов диск и гаранцията да е 3 месеца от официалния сервиз а? да не говорим за постоянното чупене на файловата система - прецакани права върху системни файлове на мак о.с. има една приказка две глави мислят по добре от една. има и друга - ако аз имам една ябълка и ти имаш една ябълка като ги разменим колко ще има всеки? ако аз имам идея и ти имаш идея, както ги разменим клко идеи ще има всеки? точно заради отворения код епъл ще го духат... при епъл ти си собственик на устройството което си купил, но не и на твоите файлове, които си създал/качил (то е ясно че има начин да се хакне това - я през линукс на лайв цд, я през някоя програмка... но 99% от потребителите нямат такива познания) на мен често ми се налага да посещавам форуми (главно тия на макбоклук - ето пример на макбоклука се прецакали правата за администратор и не може клиента да се логне с вярно написана парола, ресетвам паролата (щото клиента може и да я объркал) обаче операционната система въобще не чете файла в който се пази паролата и направо казва че е грешна... и се стига до преинсталация. да не говорим пъ за варианта - вадене на данни от диск пълен с лоши сектори... ми то просто няма програми за вадене на данни от счупен диск или повредена HFS/HFS+

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"дайте да видим какво не правел iPhone !" - ами много неща не може да прави, прави ги по-лошо или с куп трудности. Ето например достъпа до файловете, синхронизацията, споделянето на файлове м/у две устройства, различните задачи, какъвто пример дадох по-горе и много други. Дори персонализацията. А, да, дори да опреш до това, да си заредиш телефона, има стандарт в ЕС какво трябва да е зарядното. Аз ако съм без батерия и съм някъде навън, не е проблем да намеря начин да си заредя телефона. Apple не обичат да се съобразяват с общоприетите стандарти и желанията на потребителите, дори с техните права. Не мога да разбера, как това ви харесва?... Аз мога да спра всяко едно приложение и да му огранича правата до тези, до които аз искам. Например, приложенията, които искат да имат достъп до местоположението ти или пък до Интернет. Просто спирам правата на приложението до дадената услуга, ако съм преценил, че не е необходима за работата на приложението и това е всичко... В същото време за минутка мога да прехвърля каквото си искам от едно Android устройство на друго, без да ползвам Bluetooth, достатъчно е да сме в една мрежа. Мога да имам, както вече казах, достъп до телефона за по-малко от минута, дори през браузъра. Не е никакъв проблем както да гледам филм или слушам музика от компютъра на телефона, така и обратното. Та такива работи...

Колега безсмислено е. Всичко го прави с няколко клика от това което си изписал. Просто трябва да хванеш i_устройство и да го разгледаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропусна Windows Phone, за него също има разни троянци. Всъщност няма гаранция за зараза при която и да е съвременна мобилна операционна система. Това не е критерий, по който да се определя качеството на ОС. Понеже стана дума за андроид в момента има сума ти приложения за защита на системата, има ги в Google Play - безплатни и платени.

P.S. Малко извън темата. За jailbreak, root и пр. не се ли използва експлоит? Експлоитът какво представлява? Няма значение каква е ОС. :)

Във връзка с jailbreak, root и т.н. си го ударил на риторични въпроси, предполагам.

Относно вирусите, при Ябълката има и друг момент. И той е, че всеки ябълски девелопър трябва да мине през 7 дневен ужас, през който пичовете от Купертино ще проверяват, колко "годно" е приложението, което е сътворил. То проверка, ама проверка! Така че, през тях трудно минава афектирано приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нуждаеш е от ъпдейт на информацията си ! Но за бъдещия хак е винаги по добре чист рестор с наличен фирмуер от колкото директно през телефона.

Ако си ползваш обаче телефона без хак това е без значение от къде ще го ъпдейтнеш.

...............

О.К. Нали ти написа, че нямаш OTA? Не следя какво става с iOS, това би трябвало да е твоя грижа. Хаковете не ме интересуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е. Нали попитах и видя отговора?

P.S. За мен ли се отнася това писание:

Не! Отговора беше за запаления i-фен izabel1 !:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О.К. Нали ти написа, че нямаш OTA? Не следя какво става с iOS, това би трябвало да е твоя грижа. Хаковете не ме интересуват.

Аз никъде не съм писал че нямам ОТА ! Ти написа и аз те попитах за пояснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във връзка с jailbreak, root и т.н. си го ударил на риторични въпроси, предполагам.

Относно вирусите, при Ябълката има и друг момент. И той е, че всеки ябълски девелопър трябва да мине през 7 дневен ужас, през който пичовете от Купертино ще проверяват, колко "годно" е приложението, което е сътворил. То проверка, ама проверка! Така че, през тях трудно минава афектирано приложение.

Аз нямам предвид това, че някоя си гадина може да се набута в PDA през приложение от appstore. Съвременните уязимости касаят системните приложения на мобилните ОС, най-често браузърите. Но това не е толкова важно, вече има ботнет мрежи през мобилни ОС. ;)

Аз никъде не съм писал че нямам ОТА ! Ти написа и аз те попитах за пояснение.

Това какво е:

Много отдавна не ползвам iTunes освен за обновления на ОС които са през месец , два !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо няма да се намесвам в този спор а и няма нужда -никой няма да убеди другия. Аз лично съм си взел S3 защото: 1.Кефи ме колко е бърз и плавен. 2Кефят ме малките софтуерни благинки които идва фабрично(примерно предната камера да вижда че гледаш телефона и да не изключва екрана като четеш примерно и д.р) 3.Кефи ме големият екран с ХД резолюция и цветовете му 4.Кефи ме като съм му сложил допълнителни 32 гига с няколко филма и музика 5.Кефи ме браузъра му 6Кефи ме че мога да го направя да изглежда по какъвто и да било начин включително и точно като Айфон. Има и други ама не ми се пише.Няма и да споделя защо не харесвам Айфона да не ставам хейтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам предвид това, че някоя си гадина може да се набута в PDA през приложение от appstore. Съвременните уязимости касаят системните приложения на мобилните ОС, най-често браузърите. Но това не е толкова важно, вече има ботнет мрежи през мобилни ОС. ;)

Сафарито им, поне до колкото знам, няма поддръжка на add-ons, приставки, разширения и подобни. А и предполагам, че има ограничение, относно това, какво може да се тегли през браузъра. От къде да дойде този експлойт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сафарито им, поне до колкото знам, няма поддръжка на add-ons, приставки, разширения и подобни. А и предполагам, че има ограничение, относно това, какво може да се тегли през браузъра. От къде да дойде този експлойт?

няколко пъти джела беше благодарение на дупки в сафари който бяха запушени за дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф. Ето пример за уязвимост на iOS, която беше фиксната в ОС ъпдейт:

A logic error existed in the mmap system call's checking of valid flag combinations. This issue may lead to a bypass of codesigning checks.This could be exploited to allow an application to execute unsigned code.

Същото става при Андроид, Windows, Bada и сума ти знайни и незнайни търсачи на клиенти. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уфф. Ето пример за уязвимост на iOS, която беше фиксната в ОС ъпдейт:

Същото става при Андроид, Windows, Bada и сума ти знайни и незнайни търсачи на клиенти. :)

Въпроса ми не бе заяждане. Въпроса ми просто се нуждаеше от отговор. Компетенцията ми на тема "Сигурност" не е от най-високо ниво :)

Между другото точно тази уязвимост е била в v5.0.0, а v5.0.1 е първия OTA ъпдейт. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми не бе заяждане. Въпроса ми просто се нуждаеше от отговор. Компетенцията ми на тема "Сигурност" не е от най-високо ниво :)

Между другото точно тази уязвимост е била в v5.0.0, а v5.0.1 е първия OTA ъпдейт. :)

Точно. Не се заяждаш, няма проблем.

P.S. Пожелавам на Apple потребителите успех . :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега безсмислено е. Всичко го прави с няколко клика от това което си изписал. Просто трябва да хванеш i_устройство и да го разгледаш.

Ми аз го държа в момента и не може. Кратко, ясно и точно - не може. За момента не мога да го накарам да ми управлява дебиана. Другото което не може е, да ми се показва като removable drive. Също така се свързва с wifi мрежи когато си сака, но това го отдавам на една моя грешка. И начина по който менажира приложенията.. абсурден. В iOS всички приложения имат еднакви права, за достъп до различни мрежови ресурси, до различни storage ресурси (каквито налични има) и за достъп едно до друго (тва е най-тъпо). Когато инсталираш някое приложение, то просто се инсталира, без да информира собственика на телефона до какви ресурси ще иска достъп. То се инсталира и получава всичко, което му е необходимо. При андроид не е така. При инсталацията всяко приложение си казва от какво има нужда и ако потребителя не е съгласен му забранява (все пак някой тъп шутър едва ли ше има нужда от рут аксес до файловата система). Отделно от тва, в андроида всяко приложение се изпълнява в обособена среда специално за него си (нещо като sandiebox на Avast!).

Специалист не съм, а не съм фен и на двата лагера, ползвам Windows Phone устройство. От което съм доволен. А до първия пост: Windows Phone е по-плавен, лек, бърз от всяка мобилна ОС която съм виждал. Интерфейса е нещо различно от досадно познатите андроид и айфон. И ми харесва, въпреки затворения код.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Apple и политиката им като цяло ми прилича точно като в положението в Северна Корея.Бахти изкривената демокрация, бахти и ограниченията, бахти и чудото. Но ако си бил винаги потискан и ограничаван как ще знаеш какво изпускаш! Имало вируси, ами има. Докато има балами ще има и тарикати! Аз от 2 години ползвам Android проблеми със зловредни приложения от какъвто и да било род, не съм имал. Далеч съм от мисълта, че Android е перфектен, но за момента е най-добрия избор за мен.Ако ми омръзне и бих го сменил с всичко друго, но не и продукт на изядената ябълка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми аз го държа в момента и не може. Кратко, ясно и точно - не може. За момента не мога да го накарам да ми управлява дебиана. Другото което не може е, да ми се показва като removable drive. Също така се свързва с wifi мрежи когато си сака, но това го отдавам на една моя грешка. И начина по който менажира приложенията.. абсурден. В iOS всички приложения имат еднакви права, за достъп до различни мрежови ресурси, до различни storage ресурси (каквито налични има) и за достъп едно до друго (тва е най-тъпо). Когато инсталираш някое приложение, то просто се инсталира, без да информира собственика на телефона до какви ресурси ще иска достъп. То се инсталира и получава всичко, което му е необходимо. При андроид не е така. При инсталацията всяко приложение си казва от какво има нужда и ако потребителя не е съгласен му забранява (все пак някой тъп шутър едва ли ше има нужда от рут аксес до файловата система). Отделно от тва, в андроида всяко приложение се изпълнява в обособена среда специално за него си (нещо като sandiebox на Avast!).

Специалист не съм, а не съм фен и на двата лагера, ползвам Windows Phone устройство. От което съм доволен. А до първия пост: Windows Phone е по-плавен, лек, бърз от всяка мобилна ОС която съм виждал. Интерфейса е нещо различно от досадно познатите андроид и айфон. И ми харесва, въпреки затворения код.

Ама какъв дебиан искаш да ти управлява !!! На кой apple потребител му е затрябвало дебиан да управлява. Нали има TeamViewer !

Другото което не може е, да ми се показва като removable drive.

аз нямам проблем да го видя като флашка в мой компютър ако това ти е идеята ! Ама баш като флашка която си заделя от паметта на SSD и това заделеното го ползваш за какво ти е кеф. Директно през win но тел не го вижда. Ако искаш да пипаш в паметта на телефона има куп начини и куп файлови менажери.

Приложения който ползват ресурси излизат в setting при инсталацията и имат опции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме уморите !!! Темата е безсмислен спор в който никой няма да убеди другия да си смени устройството. Но това което питам е кое е това дето не може да прави устройство с iOS че нещо не схванах а при андройд било фасулска работа ??? Последна iOS 5.1.1 дайте да видим какво не правел iPhone !

Ми да те видя как ще свалиш един филм или клип или мп3 директно на устройството си без да ползуваш компютър , да не говорим за торенти .

Не , че не може ама какви фокуси трябва да правиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.