Премини към съдържанието
banica

Мога ли да кача мас ос на тази система

Препоръчан отговор

Процесор: Mobile DualCore Intel Pentium T3400, 2166 MHz (13 x 167) Дъно: Acer Aspire 6930ZG Рам: 4 гб. Видое: NVIDIA GeForce 9600M GS (512 MB) Аудио: Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller Лан: Atheros AR5B91 Мога ли да кача мас ос на тази система иии кой е подходящ за мен и от каде мога да си сваля драивари защото си спомням че едно време имах проблем с лан и още някои от драиварите. И ако кача на външен хард мас ще мога ли да го подкарам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Решението(частично):Прегледай хардуера на някоя машина на Епъл и си купи същите или сходни хардуерни части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можете да си направите "хакинтош" ако имате сходен хардуер както каза колегата по-горе лично бих ви посъветвал да си харесате някой линукс дистрибуция изживяването ще е същото ако не и по-добро. За мен не си заслужава мъките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

OS X е добра по няколко причини: 1.има лесен и красив UI 2.желязна стабилност. Но второто е поради факта, че OS X се пише за определен хардуер. А като го засилиш в компютър с различна архитектура, броя на крашове и подобни ще си съперничи с Windwos Глиста. А и, за да си го инсталирате, ще трябва да почетете малко. И както каза колегата, "не си заслужава мъките". По-добре едно Macbunto. Поне по UI ще се доближава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може и да успееш с инсталацията и да видиш десктопа хардуерно ускорен.Няма да можеш да пуснеш нета с гаранция с тия лан и WiFi. Звука и него евентуално ще подкараш с малко мъки .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

OS X е добра по няколко причини:

1.има лесен и красив UI

2.желязна стабилност.

Но второто е поради факта, че OS X се пише за определен хардуер. А като го засилиш в компютър с различна архитектура, броя на крашове и подобни ще си съперничи с Windwos Глиста.

А и, за да си го инсталирате, ще трябва да почетете малко.

И както каза колегата, "не си заслужава мъките".

По-добре едно Macbunto. Поне по UI ще се доближава.

Само с едно не съм съгласен стабилност при хакинтош никакъв шанс все нещо не работи а като излезе ъпдейт трябва да се повтори мъчителната процедура. Отделно, че има вируси които започват да стават все повече и повече защото е комерсиална операционна система. Mac OS X e за хора които се занимват професионално с audio и video обработка и се купува предим заради софтуера заедно със съотвените машини. Извод от цялата работа е, че има доста линукс дистрибуции които могат да предложат подобен интерфейс ако това ви е основната цел и всичко ще работи и най-важното според мен , че е безплатно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само с едно не съм съгласен стабилност при хакинтош никакъв шанс все нещо не работи а като излезе ъпдейт ..

Обърни внимание на следните две изречения: „Но второто е поради факта, че OS X се пише за определен хардуер. А като го засилиш в компютър с различна архитектура, броя на крашове и подобни ще си съперничи с Windwos Глиста.“

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обърни внимание на следните две изречения: „Но второто е поради факта, че OS X се пише за определен хардуер. А като го засилиш в компютър с различна архитектура, броя на крашове и подобни ще си съперничи с Windwos Глиста.“

Не знам защо реши, че има връзка. Според мен няма и тези резултати се дължат на ограничения по разновидност хардуер който произвеждат, мерки против пиратсване и некачествени драйвъри разпространявани от други източници.

Ако го лепнеш на друга архитектура просто няма да работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам защо реши, че има връзка. Според мен няма и тези резултати се дължат на ограничения по разновидност хардуер който произвеждат, мерки против пиратсване и некачествени драйвъри разпространявани от други източници.

Ако го лепнеш на друга архитектура просто няма да работи...

Не успях да разбера посланието на свободните Ви съчинения.

Искам да кажа, че OS X поддържа само определен хардуер и за това е много по-стабилна. Логично е.

...тези резултати се дължат на ограничения по разновидност хардуер който произвеждат...

именно де, произвеждат малко устройства, ОС е пригодена специално за тях и оттам - стабилност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компа от подписа ми си е Хаки трепач без крашове. От както преминаха на чипсети на Интел и видеа на Ати и Нвидия стана елементарно за Хакване. Забивате му една WiFi и една камера и всичко спи.Има си аудио карти съвместими , както и дуга периферия. Като чипсета ви е същия и процесора и видеото ви е същото в комбинация с камерата за какви крашове говорим . Хаки може да се направи и за 500 лева. http://youtu.be/NL8XMVtSMTI

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не успях да разбера посланието на свободните Ви съчинения.

Едва ли са си поставили за цел да произвеждат по-малко устройства, а ОС-а им специално и изключително да работи само на тях. Напротив, сигурен съм че първо подбират хардуера и после пишат драйвъри за него, ако се налага. На ОС-а му е все тая на какво ще върви. А това, че не се налага да "бълват" драйвъри като побъркани, е само малък икономически бонус, нищо повече.

Искам да кажа, че OS X поддържа само определен хардуер и за това е много по-стабилна. Логично е.

Напротив, нелогично е. Mac, Linux, BSD, Windows са почти еднакво стабилни на интелските архитектури. Windows все още се представа малко по-лошо на някои операции, но това е нормално и разликите са незабележими. Проблемът идва от многото некачествени, нодоизпипани и недоизтествани драйвъри на разни производители. Както и от некачествен софтуер, подобен на Adobe Flash, но не само. Предполагам с неистовия зор непрекъснато да се пускат по-нови и евтини части, по-бързо да се пускат по-нови версии на софтуера, феновете на PC-Windows просто са си изпросили проблемите.

Apple не правят нищо специално, по-скоро са по-близо до нормалното.

именно де, произвеждат малко устройства, ОС е пригодена специално за тях и оттам - стабилност.

Зад което стоят някакви по-осезаеми технически причини.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хора MAC OS  по - добре ли е от win7-8 и разбира се по -лек ли е ??? съшо така може ли да се ползват повечето програми  на MAC ???  

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мак ОС Х е много пъти по-лека от тези уиндоусчета на Чичо Били .Ама май ти трябва макентош комптър за да ти върви добре .Ако искаш пробвай го на Виртуал Бокса на Оракъл и сам си прецини

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Гости giordano

Mac OS въобще не е по-лека от Windows. Освен ако нямаш предвид някой от старите tiger, leo. Освен това, мемори мениджмънта, специално под lion и mountain lion е зле. При някои приложения, заетата памет нараства главоломно и при затваряне на въпросното приложение, паметта не се освобождава, а остава като inactive memory. Проблем, койо се наблюдава не само при хакинтош, а и при оригинални машини с оригинален mac os (писано е в официалния форум на епъл доста през последните две години. решение никакво все още). Освен това хардуърното ускорение при гледане на HD филми го няма никакво. Въобще не може да се сравнява с това под Уин 7, където процесора се товари не повече от 5%. Под Mac OS отива над 30%, а при по - големи файлове (30+гб) отива на 60% и нагоре. Отделно, най-добрият видеоплеър за Mac OS е VLC, който не поддържа хардуърно ускорение под мак ос (поне до версия 2.0.5 за мак ос). Другите, които поддържат, като mplayerX, пък са осакатени от доста екстри. Накратко с 2-3 менюта и почти никакви настройки. За игране на игри пък може да забравиш под Mac OS. Има разни портове, но са толкова некадърни, че е грозна гледка и мъка за очите. Отделно, маса програмки, като hwmonitor, aida64, fraps, cpu-z, gpu-z нямат аналог под Mac OS. Освен това, новите lion и mountain lion нямат почти никаква възможност за къстъмизация. Да, някои от изброените неща не са болка за умиране, но се натрупват. И като теглиш чертата - не си струва. Към момента мак ос се инсталира доста лесно на пц, поне при мен нямаше проблем и всичко работеше на 100%. Дори обновявах през софтуеър ъпдейт без проблем и за 4 месеца не видях краш или забиване.

obi4amdapeqdapiqidaqm, единствената причина, да инсталираш мак ос е, ако работиш със специфичен софтуеър, който няма аналог под уин, но шанса за това е почти нулев.

п.п Разберете, че тези резултати не са случайни http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp . Почти 90% за Windows OS, срещу 8.7% за Mac OS. Факти.

п.п 2 сигурен съм, че плюещите по уиндоус, до един го имат инсталиран на машините си. Както съм сигурен, че го чупят и сбозяват с оптимизиращи програми и чистачи на регистри, като инсталират приложение дават next и не гледат какво идва с инсталатора...а после уиндоус не бил стабилен. Ами стабилен е. Не е стабилно ЗКУ-то.

Редактирано от giordano (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.