Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

имам външен USB хард диск, които е пълен с 1 Gb информация и искам да го криптирам целия - понеже ще го разнасям насам натам с мен и искам ако се загуби друг да не може да извлече тази информация. с една дума - нещо като мастър парола на самият хард диск, която да ми иска при включване и ако не я знаеш, да не можеш да видиш нито един файл. някакви предложения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

имам външен USB хард диск, които е пълен с 1 Gb информация и искам да го криптирам целия - понеже ще го разнасям насам натам с мен и искам ако се загуби друг да не може да извлече тази информация. с една дума - нещо като мастър парола на самият хард диск, която да ми иска при включване и ако не я знаеш, да не можеш да видиш нито един файл. някакви предложения?

truecrypt

само че си помнете паролата, ак оя забравите няма отключване. Ако разделите диска на партиции можете да криптирате например само една партиция, а другата да е достъпна свободно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

архив на информацията с парола - не е перфектната защита, но е някаква... няма 100% гаранция на защита на информацията във вашия случай на загубване на диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добре - какво предлагате като вид защита - харддиск, пълен с данни, който разнасям всеки ден????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

добре - какво предлагате като вид защита - харддиск, пълен с данни, който разнасям всеки ден????

Колегата ти е дал програма, с която да си защитиш диска, но ти е казал каква е опасността. Няма да я забравяш. Не знам какво точно криеш в такъв хард диск, но си мисля, че чак такива защити са безмислени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали ви написах по-горе. Тотално криптиране с разнообразни силни криптографски алгоритми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали ви написах по-горе. Тотално криптиране с разнообразни силни криптографски алгоритми

Капитане, ако постващия разбираше за какво му говориш, нямаше да зададе така въпроса. Щеше да пита, коя от изброените програми или алгоритми за криптиране ще ми предложите.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто си купуваш друг хард за ценната и важна информация - общата я, оставяш във този и продължаваш да си го разнасяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.