Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за едно сървърче в работата, което има само SATA контролер. Първо му сложих WD RE3 дискове и изкара около година. След това ги смених с WD RE4, макар че ме предупредиха, че са боклуци и изкараха 1 месец. Сега кара само с един диск. По принцип дисковете са два и са свързани в RAID 1. Ползва се около 50ГБ дисково пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Хм, тук има някакво инфо, обаче колко добре, е осъществена съвместимостта SAS to SATA в реални условия? Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера мернах това: Western Digital обявиха официално WD Red™ HDD виж ако ще ти помогне. Просто давам някаква информация, почти нищо не разбирам от хард дискове.

edit: http://www.storagereview.com/western_digital_red_nas_hard_drive_review_wd30efrx/

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че SAS дискове не могат да се слагат. Има Hitachi Ultrastar с интерфейс SATA2, но нещо не намирам никъде налични. И преди да взема тези WD търсих такива, но нямаше. Вътри ми се една идеа, да му сложа ultra320 scsi raid адаптер и дискове по 73GB, които се размятат из фирмата? Преди излизаха такива адаптери втора ръка, доста изгодно, но вече не срещам. А и на дъното има само PCI, няма PCI-X слотове.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мисля че ще намериш лесно качествен диск - WD конкурират със Seagate кой ще напрай по голям боклук... за момента WD няма кой да ги бие... а на пазара вече няма производство на други марки...

то пък ще умре още по бързо... SSD не са подходящи за сървъри на които често се чете и пише... и досега никой не е измислил как да работи trimming в RAID Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като компромис - 150GB WD VelociRaptor™ Поне пише че е с гаранция 5г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Velociraptor може би наистина е най-оптималния вариант, при положение, че SAS няма да могат да се сложат, поради липсата на подходящ контролер. Не съм обърнал внимание на това, мой е пропуска. Ако не е много претенциозен сървъра, а ми се струва така, VelociRaptor (1 или 2) ще свършат чудесна работа. Ако имаш пък подходящ контролер, 2 х 73 GB SCSI са още по-добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Ganchevv
      Здравейте! Без да искам си форматирах диска. Пробвах се да кача филм на флашка над 4гб, но не ставаше. После видях един урок където пишеше да дам десен бутон->format->file system->NTFS да го променя, но при мен бепше само то като вариянт и после ->alllocation until size ... и го форматирах на бързо без дори да разбера  На бързо прочетох да не инсталирам нищо и да имам два диска .. Главно имах снимки и клипове записани има ли някакъв шанс да ги възстановя? Благодаря за отделеното внимание! 

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте хора искам нещо да попитам ... тъй като преди около час взех едно компютърче и му сложих 2ри чисто нов хард диск и тръгнах да му слагам W7 ... при преинсталацията изтрих стария без да се искам а той беше с цялата ми информация....... и сега седя и умувам как да я върна тази информация с целия w7 или просто информацията като диск ..... един вид възтановяване на форматираният хард.... много ще съм ви благодарен ако има решение на този проблем   поздрави !!!
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.