Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за едно сървърче в работата, което има само SATA контролер. Първо му сложих WD RE3 дискове и изкара около година. След това ги смених с WD RE4, макар че ме предупредиха, че са боклуци и изкараха 1 месец. Сега кара само с един диск. По принцип дисковете са два и са свързани в RAID 1. Ползва се около 50ГБ дисково пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Хм, тук има някакво инфо, обаче колко добре, е осъществена съвместимостта SAS to SATA в реални условия? Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера мернах това: Western Digital обявиха официално WD Red™ HDD виж ако ще ти помогне. Просто давам някаква информация, почти нищо не разбирам от хард дискове.

edit: http://www.storagereview.com/western_digital_red_nas_hard_drive_review_wd30efrx/

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че SAS дискове не могат да се слагат. Има Hitachi Ultrastar с интерфейс SATA2, но нещо не намирам никъде налични. И преди да взема тези WD търсих такива, но нямаше. Вътри ми се една идеа, да му сложа ultra320 scsi raid адаптер и дискове по 73GB, които се размятат из фирмата? Преди излизаха такива адаптери втора ръка, доста изгодно, но вече не срещам. А и на дъното има само PCI, няма PCI-X слотове.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не мисля че ще намериш лесно качествен диск - WD конкурират със Seagate кой ще напрай по голям боклук... за момента WD няма кой да ги бие... а на пазара вече няма производство на други марки...

то пък ще умре още по бързо... SSD не са подходящи за сървъри на които често се чете и пише... и досега никой не е измислил как да работи trimming в RAID Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо като компромис - 150GB WD VelociRaptor™ Поне пише че е с гаранция 5г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един Velociraptor може би наистина е най-оптималния вариант, при положение, че SAS няма да могат да се сложат, поради липсата на подходящ контролер. Не съм обърнал внимание на това, мой е пропуска. Ако не е много претенциозен сървъра, а ми се струва така, VelociRaptor (1 или 2) ще свършат чудесна работа. Ако имаш пък подходящ контролер, 2 х 73 GB SCSI са още по-добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от jiktak70
      Здравейте, настолния се сбъгяса нещо и не искаше да зареди ОС, поради което реших да го преинсталирам. Беше с чиста 10 про 64 битова и я имах под ръка, та реших, че пак нея ще сложа. Имам райд масив от два 80 гигабайтови харда от много отдавна и ги ползвам само за ОС, отделно имам още 2 по 2 терабайта. Райд масива е в Райд 0 и първоначално при сбъгясването реших, че единия хард е сдал багажа, поради което ги проверих и двата за грешки с един стар Хириенс и програмата на Хитачи и ги изтрих. После създадох наново райд масива и при инсталацията на 10-ката масива се появи като свободно пространство. Създадох от него нов дял, форматирах го за всеки случай и инсталирах. При стартирането излезе меню от къде да буутна - от новата 10-ка или от 7-ца (възстановяване), което ме озадачи, имах 7-ца, но отдавна. Това с менюто го оправих като през msconfog влязох в бут менюто, изтрих някаква 7-ца дето се появяваше там и оставих само новата 10-ка. Другото интересно беше, че на единия 2 терабайтов хард ОС не беше дала буква, докато не влязох в менюто за управление на дисковете и ръчно не го направих. Сега този диск ми го показва като системен и предполагам, че на него има нещо забравено за възстановяване, може би, но мога да го открия, а не искам да го форматирам. Ако чрез Хиренса изтрия бутващите сектори на този хард, дали ще спре операционната да го разпознава като системен и как да намеря тази 7-ца за възстановяване? Дайте идея как да го оправя. Има ли вероятност mbr-а да е на този диск и реално при преинсталацията да не става чиста такава, а да я прави като надграждане на Windows-а?
      п.п. Сега като включих опцията да виждам системните файлове, виждам на диска май точно бутващи такива, не че разбирам много де......

• от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от роско царев
      Здравейте въпроса ми е има ли шанс хард диск който не го отчита от usb устройство да тръгне защото вътре има прекалено важна информация ? Ако има някакъв начин моля кажете
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.