Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става въпрос за едно сървърче в работата, което има само SATA контролер. Първо му сложих WD RE3 дискове и изкара около година. След това ги смених с WD RE4, макар че ме предупредиха, че са боклуци и изкараха 1 месец. Сега кара само с един диск. По принцип дисковете са два и са свързани в RAID 1. Ползва се около 50ГБ дисково пространство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има и по-компетентни от мен по тоя въпрос, но ако става въпрос за наистина качествен диск, търси Hitachi Ultrastar 15K147 или Seagate Cheetah 15K.4/15K.5. Стига цената да те устройва, при положение, че има определен бюджет.

Хм, тук има някакво инфо, обаче колко добре, е осъществена съвместимостта SAS to SATA в реални условия? Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вчера мернах това: Western Digital обявиха официално WD Red™ HDD виж ако ще ти помогне. Просто давам някаква информация, почти нищо не разбирам от хард дискове.

edit: http://www.storagereview.com/western_digital_red_nas_hard_drive_review_wd30efrx/

Редактирано от danchobg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля, че SAS дискове не могат да се слагат. Има Hitachi Ultrastar с интерфейс SATA2, но нещо не намирам никъде налични. И преди да взема тези WD търсих такива, но нямаше. Вътри ми се една идеа, да му сложа ultra320 scsi raid адаптер и дискове по 73GB, които се размятат из фирмата? Преди излизаха такива адаптери втора ръка, доста изгодно, но вече не срещам. А и на дъното има само PCI, няма PCI-X слотове.

Редактирано от tahumba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не мисля че ще намериш лесно качествен диск - WD конкурират със Seagate кой ще напрай по голям боклук... за момента WD няма кой да ги бие... а на пазара вече няма производство на други марки...

то пък ще умре още по бързо... SSD не са подходящи за сървъри на които често се чете и пише... и досега никой не е измислил как да работи trimming в RAID Редактирано от the professor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нещо като компромис - 150GB WD VelociRaptor™ Поне пише че е с гаранция 5г.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един Velociraptor може би наистина е най-оптималния вариант, при положение, че SAS няма да могат да се сложат, поради липсата на подходящ контролер. Не съм обърнал внимание на това, мой е пропуска. Ако не е много претенциозен сървъра, а ми се струва така, VelociRaptor (1 или 2) ще свършат чудесна работа. Ако имаш пък подходящ контролер, 2 х 73 GB SCSI са още по-добро решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от akirichev
        Здравейте, 
        Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)
        При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
        http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
        http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.
      • от ivoet
        Здравейте!
        Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
        С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
        Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
        Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
      • от Hold em
        Здравейте ! Значи имам 2 хард диска от които единият е със лоши сектори , но при преинсталация на компютъра съм разпределил така дяловете , че е малко хаус . Проблемът е , че на  този с лошите  сектори имам информация , която ми трябва и искам да я преместя на този , който е без лоши сектори , но не знам как да видя кой , кой е ? Смисъл има ли някакъв начин или програма , чрез който/която да видя как се казва хард диска , каква информация имам на него и кой дял от всичките  е сложен на диска . Понеже ще го сменям . Ще  съм много благодарен ако ми помогнете  
      • от Ivan Ivanov_347067
        Здравейте
        На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 
        отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 
        някаква идея какво може да се направи ? 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.