Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет! Имам външен диск WD 2TB.Когато включа компютъра(използвам Vista)ми показва 76,8GB free of 1,81TB.Като вляза в самия външен диск,цялата ми информация е 641GB.Кошчето ми е празно.Защо тогава ми показва,че външния диск е почти пълен?Би трябвало да имам поне още 1TB свободно място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да има дялове на този хард диск, които Windows Vista не разпознава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или е тъпкано със скрити папки като System Volume Information и др . както и ако е включен диска на компютъра по време на ъпдейти на него се свалят временните папки със файлове . Да прегледа диска с TreeSize Free

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв точно е диска? За какво също ползваш диска, ако е за backup - използваш ли някакъв софтуеър който е предоставен от Western Digital или от 3-ти производители?

Провери също и за скрити папки:

2. Click Control Panel

3. Click Folder Options

4. Click the View tab

5. Click Show hidden files and folders

6. If you want to see system files as well, unclick Hide protected operating system files (Recommended)

7. Click OK

После за да ги скриеш просто махаш отметките които си сложил.

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска е My Book на WD.В самото начало като го купих направих backup на лаптопа с програмата WD Smart Ware.След това не съм правил повече backup.Диска го използвам само за филми,музика и снимки.Например като искам да гледам филм,го пускам.Сканирах го и го дефрегментирах.Не показва нищо зловредно. Един приятел ми казва,че по принцип компа ми показва,че My Book е пълен,но щом самите файлове са ми 600Гб то значи има място за пълнене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Диска е My Book на WD.В самото начало като го купих направих backup на лаптопа с програмата WD Smart Ware.След това не съм правил повече backup.Диска го използвам само за филми,музика и снимки.Например като искам да гледам филм,го пускам.Сканирах го и го дефрегментирах.Не показва нищо зловредно.

Един приятел ми казва,че по принцип компа ми показва,че My Book е пълен,но щом самите файлове са ми 600Гб то значи има място за пълнене.

И с какво го сканира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми, копирай информацията която ти си копирал там, обратно на компа, след това го форматирай и копирай пак, ръчно.

Защото принципно и програмата може да прави до 25 копия на стари файлове, тоест, правиш бекъп, след това променяш 10 файла които се синхронизират със тези на външния диск. Е да ама програмата не изтрива директно старите файлове, а ги запазва и така може да е до 25 промени. Ако не се лъжа по-дифоулт е на 10.

Не каза дали няма скрити папки или файлове.

Specifying the Number of Backup Versions

The WD SmartWare software can keep up to 25 older versions of each file. If you

overwrite or delete a file by mistake, or want to see the file a couple of versions ago, the

WD SmartWare software has a copy for you. You always have the most-recent specified

number of versions of each file available for retrieves, and you can choose to keep from

1 to 25 versions.

Редактирано от Brujerizmo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ми показва скрити файлове. ,,Еми, копирай информацията която ти си копирал там, обратно на компа, след това го форматирай и копирай пак, ръчно.,, Това не мога да разбера как да го направя.Ако можеш ми дай насоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това което е във диска - тоест филмите, музиката и снимките които си качил, ги копираш на хард диска във компютъра, после форматираш външния диск и връщаш обратно филмите, музиката и снимките - само че този път със Copy/Paste.

Харда можеш да го форматираш или със Western Digital Quick Formatter for Windows или като влезнеш във My Computer дясно копче на мишката на външния диск, и там имаш Format, избираш я, задаваш файловата система да е NTFS, цъкаш също отметка на Quick Format и start.

WD Quick Formatter Guide

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мерси.Ще опитам.Трябва само да преместя файловете на друг носител,понеже лаптопа ми е с малък обем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да попитам нещо? За торентите - сваляш ги направо на този диск или само ги съхраняваш там? В торент програмите има една опция за предварително запазване на определен обем място на твърдия диск, за да може да се гарантира свалянето на целия обем на торента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.