Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За или против пеенето на живо.

Препоръчан отговор

Според някои хора пеенето на живо е просто грозно плюене и нищо повече.А при други е точно обратното-освен пеене на живо,други от сорта MP3,WMA и други не признават.При вас как е?Споделете тук. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 52
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Стига да могат да пеят съм за пеенето на живо, но най-често певците и певиците не могат да пеят добре на живо - всичко е направено но компютър - и тогава е по-добре на mp3-ка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според някои хора пеенето на живо е просто грозно плюене и нищо повече.А при други е точно обратното-освен пеене на живо,други от сорта MP3,WMA и други не признават.При вас как е?Споделете тук. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Според мен трябва да се пее на живо иначе какъв е смисалът от концерти когато можеш да си слушаш любимата музика вкъщи!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз,говоря хипотетично,ако искам да слушам любима група певец и т.н.,ще си пусна някоя тяхна mp3-ка,но ако отида на концерт искам да пеят на живо,защото все пак съм там да ги видя :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм за ,но все пак по-качесвтен звук се получава в звукозаписното студио... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен трябва да се пее на живо иначе какъв е смисалът от концерти когато можеш да си слушаш любимата музика вкъщи!!!

<{POST_SNAPBACK}>

И аз съм на това мнение, определено трябва да се промени начинът на мислене...!!!

;):):)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм За пеенето на живо,най-малкото защото моята любима група изпълнява песните си по-ефектно като Live :down: ,отколкото при студийни записи.Иначе ако е на караоке имам известни резерви. :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На живо трябва да се пее на концерти. Искам да ги видя и чуя как изпълняват, а иначе само да си отварят устата на сцената и да гледат "умно"... :P не става. Нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисъла да отиваш на концерт когато ти пеят на плеибек? sad.gif 99% от изпълнителите в България не могат да пеят(ама за това пък певиците имат страшни бюстове)Да се чудиш да зяпаш или да слушаш. laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, при пеенето на живо си проличава едни певец/певица колко могат да пеят! За жалост обаче, в България това е мръсна дума! Изпълнителите и групите, които пеят на живо се броят на пръстите на едната ръка! Да не говорим обаче, че и медиите имат пръст в това! В една БНТ например е абсолютно забранено пеенето на живо в ефир! Факт! Което за повечето изпълнители е добре дошло. Така те само си отварят устата, често пъти не в такт с плейбека, а накрая се разписват срещу хонорарче и бегат!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, при доста български "звезди" пеенето на живо е пълен провал, но съм твърде за живото пеене, защото така се показва на публиката дали имаш талант или не! И е много по-хубаво да знаеш, че любимия ти изпълнител може да пее, а не е просто "творение" на звукозаписната компания :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че трябва да се пее на живо, независимо дали става дума за България или за света. Няма по-голямо удоволствие за почитателите на даден певец/певица/група да се наслаждават на истинското изпълнение, а не само да гледаш как се усмихват и си отварят устата. Пък и не е само пеенето, важно е и самото поведение на сцената. Който си го може, си го може. Който не може - има плейбек. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-хубаво е да се слуша музика на живо,но за жалост голяма част от изпълнителите пеят на "Playback" и само си отварят остата :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за!

когато пееш на живо доказваш че всъщност не цвилиш като кон и и8ма причина да си станал известени не си просто едно хубаво личице

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смисълът е да ги видиш на живо :down: А по темата : Аз предпочитам да е на плейбек , че иначе на живо са адски зле и само плюят и клатят микрофона :)

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относителна работа. Не съм против пеенето на живо, но за тези, които го могат. А това не са много изпълнители. Особено пък в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а к'во ще кажете за пеенето на умряло, т'ва се отдава на повече хора.

иначе за клубове и концерти, и сцени предлагам: идват изпълнителите, пускат плейбека и сядат да си лафят и да обърнат по едно с публиката. и така...

Редактирано от kumbaq (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Когато човек си копува билет за концерт, той определено утива с нагласата да чуе на живо любимите си песни, но не винаги става така!

Има случаи, когато самият изпълнител е неспособен да пее на живо, т.к. просто НЕ МОЖЕ!!!

Но има случаи, когато не пее на живо, заради характера на самия концерт (например ако е някаква промоция на албум), или пък има здравословни проблеми. За мен лично само в последните 2 случая можем да оправдаем изпълнителя, но не и в първия! angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм за!

Защото по това как се държи с публиката може да се разбере много за него/тях.

Защото на един хардкор концерт е напълно нормално някой, който знае текста да отиде при вокала и да пеят заедно или пък, на припевите да се дава микрофона на феновете около сцената. така се размива разликата между певец (уникалното величие от което трябва винаги да се иска автограф и да се писка при виждането му) и слушател. Така всеки е съпричастен към "общото дело".

Все пак нали има приказка "който го е страх от врабци - просо не сее". Ами тогава който не може да пее къф да го дири по музикалните подиуми?!

Има групи, които правят адски много концерти - защо? Защото на концерт човек много повече може да се зариби с някоя група.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм изцяло за пеене на живо. Навремето бях чел едно интервю на Боб Рок мисля че се казваше - един голям продуцент - Металика INXS и т.н. Та неговите думи бяха " Като избирам и представям групи имам едно единствено правило - както се чуват в албума така и да свирят и пеят на живо. Всичкото друго е безмислено" В България имаше такива изпълнители и групи. Но сега са единици. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗА. И то откъдето и да го погледнеш. Така не само, че ще видиш кой колко пари струва, но и тръпката е доста по - различна. Сега, че има песни които на живо не могат да звучат както на запис - истина е. Но това не винаги е поради неумение на изпълнителя или групата. Някои песни са дотолкова сложни, че просто е невъзможно да бъдат изпълнени на живо както в един албум да речем. Друг фактор - умората - гледал съм концерти на Arch Enemy - в началото Angela Gossow звучи доста по - различно отколкото в края ;). Някъде четох, малко по - нагоре из темата, че българските изпълнители не могат да пеят на живо - ГЛУПОСТИ. Наскоро на мотосъбора в монтана пяха ERIDAN и мога да ви кажа да вървите по .......... с тези си мнения, ако следите само "самодивите" от Пайнер - съжалявам ви. Много ми е интересно - след като българските изпълнители не могат да пеят на живо - защо Мистрията на българските гласове, или квартет Славей да речем или трио Българка са толкова известни - заради плейбека ли ЕДВА ЛИ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
защо Мистрията на българските гласове, или квартет Славей да речем или трио Българка са толкова известни - заради плейбека ли ЕДВА ЛИ

Абе каква е тази Мистрия? хахах

Ами, че той и Дани Филт звучи по съвсем друг начин на концерт. Аз имам един лайф - Princess Of Darkness и там накрая барабаниста получи тендовагинит на китките от липане - едвам се чуваха перкусиите. И Дани едвам си взима въздух. Е как няма да е така както той с този глас какво ли не прави. Никоя певица не може да изкара като не говия глас :nono: От най-пискливото от най-Грубо врещящото илиза от неговата паст.

Който е слушал CradleOfFilth усеща за какво говоря :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване