Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, вчера от Мултирама си закупих Dell Inspiron N5110, който се продава без ОС. Всичко беше окей до момента в който ми крашна самия уиндоус след като премина инсталацията. Просто излезе този син екран с многото букви и точно след 2 секунди самия лаптоп се рестартира, дори нямам възможност да прочета и какво всъщност има. Помислих си, че има нещо гнило в самия уиндоус, който слагам, но не взех никакви решения. Днес, когато отидох на работа крашна точно 2 пъти, по същия начин както беше след инсталацията. Вече почти сигурен бях, че проблема може би е в Уиндоуса, защото този лаптоп е на един ден... Взех друг уиндоус с малко по-стари ъпдейти от предишния, започнах инсталацията и точно на последната стъпка, малко преди рестарта отново ми изкара този син екран, прекъсна инсталацията и се рестартира. Явно проблема не е с уиндоуса, защото пробвах с 2 различни диска и все си крашва, както казах ми крашна и директно на инсталацията. След много мисления, измислих две опции. Едната е дефект в лаптопа, а за другата мисля, че когато направих двата дяла ( C и D ) самия уиндоус направи и 3ти дял, който е 100MB. А всички знаем, че този трети дял е за правилната работа на седмицата, но все пак не го изключвам като проблем, въпреки че по-вероятна първата опция. Аз мога да гадая и до утре, именно затова пиша тук, трябва ми помощ. От какво може да става така и какво е вашето мнение? Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами занеси го в сервиза да проверят какво става и какво крашва. Може и лаптопа да е с дефектен хардуер. Не даваш много информация от тип за грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не даваш много информация от тип за грешка.

+1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С удоволствие бих дал информация за грешката, но проблема е че не мога да видя нищо, 3-4 секунди максимално и се рестартира. ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С удоволствие бих дал информация за грешката, но проблема е че не мога да видя нищо, 3-4 секунди максимално и се рестартира. ;/

1. Може да има проблем с DVD устройството и да не може да инсталира коректно Windows.

2. Като си взел лаптопа с DOS или с Linux OS е бил?

3. Лаптопа може да има и фабричен дефект и тъй като е в гаранция е добре да се занесе в сервиза на магазина.

4.Ако успеещ да кажеш каква е грешката може и да те насочим към проблем.

А ето и колегата те е насочил към стъпките как няма да ти се скрива грешката, която излиза при синия екран. Така че чакаме инфо от теб.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www21.zippysh...38347/file.html Това са dump файловете от стария уиндоус.

Linux OS беше, да зареди ми live cd

Първия път инсталирах уиндоуса, тоест проблема не е от DVD-то

Редактирано от naydenoww (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www21.zippysh...38347/file.html Това са dump файловете от стария уиндоус.

Linux OS беше, да зареди ми live cd

Първия път инсталирах уиндоуса, тоест проблема не е от DVD-то

А махнал ли си Линукса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И как точно форматира ? От самия инсталатор на Уина или по друг начин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи е възможно да се е скапал боотлоадера... След инсталация на Линукс, и опит за инсталиране на Уин без формат под ДОС и ново разпределяне на дялове, доста често се оказва че Груб или Лило на Линукса не са изтрити , а се е получило просто каша , и затова не ще да стартира нищо :) Това го казвам от личен опит... експериментаторски .. Може и да греша, но не пречи да направиш формат примерно с инструментите на Хирен боот СД , а после да пробваш да инсталираш Уина :) П.С А сигурен ли си че е било LiveCD Linux, а не Free DOS .. Моя делл си беше с Free DOS като го купих ( макар и друг модел ) .

Редактирано от Sinbad_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сигурен съм, форматирах всичко може би 2-3 пъти, първия от live cd на linux версия 10.04 , а после няколко пъти през инсталатора на уиндоуса, няма начин да са останали файлове, а да не говорим че изтрих всички дялове които бяха създадени и направих мои, нови. Сега отивам към мултирамата, след няколко часа ще пиша в темата какво е станало, благодаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, днес сутринта занесох лаптопа си във въпросния магазин. Момчетата веднага реагираха, но на пръв поглед не изглеждаха изненадани, че идвам с лаптопа. Веднага започнах да обяснявам за проблема, наложи се да покажа и темата, също така и dump файловете. Видяха темата и започнаха да тестват лаптопа от Dell Diagnostics. Казаха ми, че след 30 минути теста по бавната процедура ще е завършил и съответно щяха да ми звъннат. Но уви след буквално 3 часа и малко направиха това което ми казаха, звъннаха ми. Отидох при тях в магазина и ми обясниха, че проблем в лаптопа няма. Но въпреки това, момчето което работи в сервиза, каза че ще смени функциолноста ( или нещо подобно ) на хард диска от Биоса, след което добави, че с тази промяна не би трябвало да имам никакви проблеми с крашването. Каза ми , като се прибера да влезна с live cd-то на линукс убунту от там да изтрия всичките създадени дялове, след което да започна инсталацията на уиндоуса и в процеса на инсталация да създам дяловете. По време на инсталацията всичко беше перфектно, но когато тръгнах да инсталирам драйвърите, лаптопа се рестартира отново. И сега съм пуснал Dell Diagnostics и до 20-30 минути надявам се ще разбера дали са били откровенни в това което казаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи инсталацията минава уж успешно, а като тръгнеш да инсталираш драйвери нещо се прецаква.... Интересно, а от фирмата са казали че няма хардуерен проблем... значи нещо което ти правиш е грешно ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирай едно убунту тогава за ден два да видиш дали пак крашва

буут сектора се оправя със следната команда

bootsect.exe /nt60 SYS /force

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Минаха доста дни от както купихте лаптопа и всичко си е по старо му. Когато писахме за последно на 12.07.12, на следващия ден отидох до мултирама отново. Момчетата се очудиха и веднага съдействаха. Предложиха ни да сложат уиндоус хоум премиум, който е оригинален, пред нас, а ние се съгласихме ( точно така трябваше да направят ). Инсталираха уиндоуса по начина, който аз го инсталирам, нямам никъде грешка и всичко което правя е окей, след уиндоуса сложиха и драйвърите. Пускаха му стрес тест на процесора, хард диска, паметта, общо взето на всичко, лаптопа беше натоварен на 100 процента и за миг не крашна, все едно ни дадоха нов лаптоп. След като видяха, че всичко е добре, премахнаха оригиналния уиндоус.

П.С - Същия ден, малко преди да отида в Мултирама, дадох лаптопа на момче, което всеки ден преинсталира компютри и изобщно се занимава с това, същата грешка я даде и при него. И вече след, като се уверих, че лаптопа работи с оригинален уиндоус без проблеми, това ме замисли, че може да са сложили някакви защити на BIOS-a или да са го бъглани по някакъв начин. Някакви идеи ;/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

MSDN копие ползвай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.