Премини към съдържанието
Leginite

Компютърът ми не се включва поради някакъв проблем с видео картата.

Препоръчан отговор

Здравейте моят компютър има вградена видео карта на Intel ,която е много слаба и затова си сложих една nvidia с която си карах два,три месеца ,до вчера.Вчера си играех на една игра и изведнъж екранът ми стана черен ,помислих си че нещо се е бъгнало и рестартирах компютърът но той така и не се включи.Когато се пуска екранът е черен,няма сигнал към монитора и започват да се издават някакви звуци като някаква аларма.Помислих си ,че nvidia-та е изгорела затова си купих нова ATI и когато я сложа пак същото екранът е черен и се издава същият звук.А когато я махна и си остана само с вградената компютърът си се включва нормално и си работи.Много ви моля да ми помотнете,защото с тази intel немога нищо да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра е за сервиз. Вероятно не му е правена профилактика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ви моля да ми помотнете,защото с тази intel немога нищо да правя.

Сподели каква ти е конфигурацията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели каква ти е конфигурацията. ;)

Ram 2gb Processor Intel Pentium 4 3GHz Вградената ми видео карта е intel 82945G Express Chipset Family 128mb Първата,която сложих е Nvidia Geforce 7300le 512mb а тази новата е ATI Radeon hd5450 1GB

Редактирано от Leginite (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ram 2gb Processor Intel Pentium 4 3GHz Вградената ми видео карта е intel 82945G Express Chipset Family 128mb Първата,която сложих е Nvidia Geforce 7300le 512mb а тази новата е ATI Radeon hd5450 1GB

Най-вероятно е нещо по дъното. Само един слот за видео карта ли има?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Почисти PCI-exp слота и ако не тръгне, ще ти трябва нещо такова http://www.rmania.net/drugi-pci-to-pci-e-adapter-696.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно е нещо по дъното. Само един слот за видео карта ли има?

Само един слот за видео карта имам.

Почисти PCI-exp слота и ако не тръгне, ще ти трябва нещо такова http://www.rmania.ne...dapter-696.html

Ще го почистя,а иначе това което си го пратил се слага на видео картата и после в слота на видео картата ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само един слот за видео карта имам.

Ще го почистя,а иначе това което си го пратил се слага на видео картата и после в слота на видео картата ли?

Не, в слота PCI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, в слота PCI

Ок ,а можеш ли да ми го пратиш и от други сайтове откъдето може да се купи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок ,а можеш ли да ми го пратиш и от други сайтове откъдето може да се купи?

Аз съм го виждал само в този сайт. просто се регистрираш и поръчваш. Ще ти го доставят вероятно с наложен платеж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм го виждал само в този сайт. просто се регистрираш и поръчваш. Ще ти го доставят вероятно с наложен платеж.

А сигурен ли си ,че това ще действа?Да него взема напразно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А сигурен ли си ,че това ще действа?Да него взема напразно.

Първо трябва да си убеден, че картите работят. Второ, имаш правото да върнеш стоката в едноседмичен период, ако не работи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не бих дал 50лв за този преходник,вероятно за 30-40лв може да се намери дъно втора ръка. Кажи какви са ти останалите части точните модели че информацията която си дал е много обща..

Редактирано от trial version (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей !Моя скромен съвет е да се пробват картите преди всичко останало ,дали работят .Най доброто нещо в твоя случай е след като си изпробвал картите и си се убедил че работят да занесеш компютъра в сервиз , а не да търсиш дъна за 30-40 лева . Там ще ти кажат със сигурност какъв е проблема . Ако имаш познат или приятел а ти го погледне -още по-добре .Какво ли дъно може да се купи за тези пари е добре да се замислиш по повод съвета даден тук . Едва ли ще намериш такова ,убеден съм в това ,на всичкото отгоре читаво ,пък да не говорим за други неща че почва да ми става малко глупавичко да се предлагат идеи за покупка на дъна за по 30 лева. Ако автора на горния пост има информация къде продават читави дъна с горепосочените или приблизителни възможности да напише или да даде линкове . Това малко ми звучи като " Бе кво му мислиш ,такива дъна за по няма и стек цигари струват и махай твоето "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Компютъра е за сервиз.

Като видя твое мнение в някоя тема знам какво си писал преди да погледна "дрън дрън сервис".

Там ще ти кажат със сигурност какъв е проблема

Март-април ми донесоха едно компютърче минало през сервиз и диагноза изгоряло дъно.

Поискали над 120лв за ремонта, човека естествено се отказал, компютъра не струва толкова.

Разглобих основно до най-малкото винтче и вентилаторче, почистих го,

Сглобих пускам и какво да видя артефакти, биоса изглеждаше като да е на китайски, бучнах една моя видео карта и компютъра тръгна от раз.

Нямам вяра на сервизите обикновено гледат да ти продадат нещо а не да ти свършат работа.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като видя твое мнение в някоя тема знам какво си писал преди да погледна "дрън дрън сервис".

Март-април ми донесоха едно компютърче минало през сервиз и диагноза изгоряло дъно.

Поискали над 120лв за ремонта, човека естествено се отказал, компютъра не струва толкова.

Разглобих основно до най-малкото винтче и вентилаторче, почистих го,

Сглобих пускам и какво да видя артефакти, биоса изглеждаше като да е на китайски, бучнах една моя видео карта и компютъра тръгна от раз.

Нямам вяра на сервизите обикновено гледат да ти продадат нещо а не да ти свършат работа.

Пускай линкове към това за което съветваш или спри да говориш за неща ,за който само си чул че има и за толкова пари . Като пишеш такива неща а постарай се да ги обезпечаваш с нещо ,че иначе са си приказки на пазара .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пускай линкове към това за което съветваш или спри да говориш за неща ,за който само си чул че има и за толкова пари . Като пишеш такива неща а постарай се да ги обезпечаваш с нещо ,че иначе са си приказки на пазара .

В случая той има доста право. Все пак човекът е пуснал темата, за да получи някакъв съвет, който евентуално да оправи проблема, пък ако не стане, сервизът винаги е вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В случая той има доста право. Все пак човекът е пуснал темата, за да получи някакъв съвет, който евентуално да оправи проблема, пък ако не стане, сервизът винаги е вариант.

Разбира се че си прав . Привет ! Просто мразя празни приказки а това в случая за дъното за 30 лева са си точно такива . Ако ще казва нещо такова да го казва като хората ,да напише "ето виж тези тук " или "ето виж дъно което струва 32 лева и не си струва да се занимаваш с друг неща " Без тези неща ,без показване ,без ориентиране си е плямпане.Не разбирам едни празни приказки неподкрепени с нищо конкретно за съвет ,съвет щеше да е ако са показани снимки ,дадени са линкове и т.н за да се ориентира човека . Аз ако ти кажа ,"Абе пич има ебаси дъната барабар с процесор и всичко за по 22,50 лв ,ти ако имаш проблем някакъв ще се ориентираш ли за решението му? Само от това че можело ЕВЕНТУАЛНО да се намери нещо което струва еди колко си ,ще ти се оправи ли проблема ? Нещата написани по този начин не само няма да ориентират никой а дори могат да го накарат да прави и глупости . Не ми се търси тук една тема за един лаптоп в която един "колега " написа че щом лаптопа е вдигнал температурите до 65-70 градуса е за чистене и автора на въпросната тема след 10 мин . почна да пита какви отвертки да използва .....че неговите не ставали и щърбели корпуса като натискал ..... Лек ден ти желая . :)

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разбира се че си прав . Привет ! Просто мразя празни приказки а това в случая за дъното за 30 лева са си точно такива . Ако ще казва нещо такова да го казва като хората ,да напише "ето виж тези тук " или "ето виж дъно което струва 32 лева и не си струва да се занимаваш с друг неща " Без тези неща ,без показване ,без ориентиране си е плямпане.Не разбирам едни празни приказки неподкрепени с нищо конкретно за съвет ,съвет щеше да е ако са показани снимки ,дадени са линкове и т.н за да се ориентира човека . Аз ако ти кажа ,"Абе пич има ебаси дъната барабар с процесор и всичко за по 22,50 лв ,ти ако имаш проблем някакъв ще се ориентираш ли за решението му? Само от това че можело ЕВЕНТУАЛНО да се намери нещо което струва еди колко си ,ще ти се оправи ли проблема ? Нещата написани по този начин не само няма да ориентират никой а дори могат да го накарат да прави и глупости . Не ми се търси тук една тема за един лаптоп в която един "колега " написа че щом лаптопа е вдигнал температурите до 65-70 градуса е за чистене и автора на въпросната тема след 10 мин . почна да пита какви отвертки да използва .....че неговите не ставали и щърбели корпуса като натискал ..... Лек ден ти желая . :)

Виж ми края на мнението .

Аз не мога да гадая за сокета на процесора и типа рам които има автора.

Искаш линкове оферти ето ти:

http://obiavi.data.b...део-картиhddram

http://obiavi.data.b.../325177/775-msi

http://obiavi.data.b...l-865pro-7-s775

Във форума има тема "колко мога да взе за" когато нещо ми дотрябва пиша лично съобщение на автора и се спазарявам ако частта все още е налична.

В случая знам че процесора е интел и има 2GB рам нищо повече.

И сега помогнах ли му на автора? Ми май не, а ти с твоето мнение помогна ли му?

Не особено.

Какво те дразни? Може би работиш в сервиз и ти разваляме далаверата?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Съгласен с повечето неща казани от теб, но съм съгласен и с мнението на @trial version. Сервизите не се опитват да оправят нищо. Просто ти вземат 20-30 лева за диагностика и след това препоръчват смяна на дъно, процесор и RAM, ако си с някаква стара щайга. Друг вариант е да ти лепнат една непосилна и безсмислена цена за ремонт с уговорката, че може и да ен се получи. Говоря за известни сервизи, не за някои квартални дупки, дето взели на работа някое студентче за без пари. Иначе, да. Вместо тия въртележки с видеокарти, PCI преходници и дъна на старо, добрият вариант е евтин - ново дъно за 80 лева, RAM за 20 лева и процесор за 120.

ASROCK 960GM-GS3 FX /AMD760G - 1 бр. - 78.39 лв.

2GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 20.96 лв.

ATHLON II X3 450 /BOX - 1 бр. - 122.14 лв.

Обща стойност - 221.49 лв. с ДДС

Със сигурност ще работи, дори видеокартата, която има колегата, да не е наред.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж ми края на мнението .

Аз не мога да гадая за сокета на процесора и типа рам които има автора.

Искаш линкове оферти ето ти:

http://obiavi.data.b...део-картиhddram

http://obiavi.data.b.../325177/775-msi

http://obiavi.data.b...l-865pro-7-s775

Във форума има тема "колко мога да взе за" когато нещо ми дотрябва пиша лично съобщение на автора и се спазарявам ако частта все още е налична.

В случая знам че процесора е интел и има 2GB рам нищо повече.

И сега помогнах ли му на автора? Ми май не, а ти с твоето мнение помогна ли му?

Не особено.

Какво те дразни? Може би работиш в сервиз и ти разваляме далаверата?

Ти май нищо не си разбрал от това което ти написах .

1. Не работя в сервиз

2. Защо е нужно някой да те навика един вид за да се усетиш какво е трябвало да направиш още в поста в който си казал за варианта с евтините дъна ,виждам че си ровил и търсил ,но си намерил нещо подобно само в дата-та

3. Като не знаеш какъв е сокета как така решаваш че нещо ще струва 30 лева ,накрая може да се окаже че цялостната подмяна и привеждане в нормално функциониране може да струва и 150 лева.

4 . Когато на теб ти дотрябва нещо правиш еди какво си .... а защо не посъветва това и автора ,да направи като теб ?

5 . За разлика от теб в моя пост съм посъветвал автора на темата какво да направи като реални действия а не като хипотези и игране на търговия по форумите . Никога няма да спра да повтарям че в сервиз може и да дадеш 30 -40 лева отгоре ,но после при проблем може отново да отидеш и да рекламираш ,а по другия начин ,твоя -даваш и се молиш да не умре

п.п. Видях дъната който си посочил .М дааааа,както и предположих ,дори "чисто ново " за 30 лева . Ми направо автора на темата да си погледне сокета и ако е същия да пали и направо в Пловдив за да си вземе чисто новото дъно за 30 лева и да си няма никакви грижи .

Лека вечер. Темата за мен се изчерпа и автора ще си реши дали ще носи по сервизи или ще купува за по 100 лева дъна . Или пък "чисто нови " за по 30 .

Е сега пак погледнах ,абе колега какво си показал ти ,някакви обяви за неща от преди 2 години ???????

Е това може наистина да подлуди . Като не можеш да предложиш нещо поне не прави такива смешки че излагането е страшно .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK 960GM-GS3 FX /AMD760G - 1 бр. - 78.39 лв.

2GB DDR3 1333 A-DATA - 1 бр. - 20.96 лв.

ATHLON II X3 450 /BOX - 1 бр. - 122.14 лв.

Обща стойност - 221.49 лв. с ДДС

Със сигурност ще работи, дори видеокартата, която има колегата, да не е наред.

А това какво общо има с проблема на човека? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дадох на един приятел да пробва тази видео карта ,която е nvidia и при ,която стана проблема и му изкарва същият проблем като при мене(неможе да се включи компютърът) и излезе ,че е развалена,а тази новата ,която си я взех ATI HD5450 при него си тръгва без пролем а при мене изкарва пак този проблем.Та си помислих данеби като онази се е равалила да се е развалил и слота за видео картата.Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Та си помислих данеби като онази се е равалила да се е развалил и слота за видео картата.Какво мислите?

Картата от дъното ли се захранва или е с допълнителен кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата от дъното ли се захранва или е с допълнителен кабел?

От дъното

Редактирано от Leginite (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.