Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте колеги и приятели.Имам говорители RESPROM OTM-13 захранвани също от респром ..у202.Та така проблема ми е следния вече не ми стигат като мощ и искам да я увелича..тук идват и въпросите.Мога ли да вържа някакъв активен суббуфер към компютъра(там са свързани и колоните) и ще свири ли добре свързан към компютър.Друг въпрос ми е дали да не сменя цялата система с някоя специялно пригодена за компютър(2+1/5+1)...говорим за нещо като philips spa 5300 или конкурентна от марка microlab,logitech и разбирасе ще свири ли по добре от към баса и по качественни ли ще са като цяло.Просто нямам представа какво да правя и затова мненията ви ще са ми много полезни. и един отделен въпрос за да не правя нова тема:каква е разликата между усилвател и ресивър ми е много интересно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи от доста неща, питанията ти са сравнително общи. На първо време е хубаво да уточниш до колко точно държиш на хубавия, качествен звук, или просто искаш по-силен такъв ? Добре е да кажеш и с какъв бюджет разполагаш за покупка на допълнителни компоненти. Колоните, които имаш, вероятно са старички и може би ще е добре да помислиш за хубави 2+1 или 5+1 ако искаш съраунд. Добрият звук зависи преди всичко от източника. Трябва качествен запис на самите файлове, а и за предпочитане е е да разполагаш с отделна звукова карта, тъй като вградените обикновено предоставят само базови функции и ще те ограничават откъм качество на звука, ако държиш на това. Колкото до въпроса ти за усилвател и ресийвър. Усилвателят приема сигнала, подаден от източник (в случая компютъра --> звуковата карта) и го усилва, като запазва честотата му. След което го препраща към следващото устройство, което ще са колоните. На него нямаш възможност да променяш силата на сигнала, не разполагаш с еквалайзер или други възможности за настройка на устройството. Ресийвъра е устройство, което комбинира предусилвател, усилвател и тунер. Предусилвателя разполага с повече входове за включване на устройства, както и дава възможност за настройки на звука, еквалайзер и др. След това подава сигнала към усилвателя, който вече разбрахме какво върши и го изпраща към изхода. Тунера мисля, че не е нужно да обяснявам какво прави. Ако искаш по-качествен звук, взимаш отделен усилвател. Ресийвъра е по-оптимален вариант откъм цена и компактност, но има известен компромис с компоненти и качество. И все пак си зависи и от цената.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

благодаря ти за отговора днес се разходих до технополис и си харесай една системка 2+1-става дума за logtech z623 нататъка ще си набележа още няколко подобни системи и най-вероятно ще постна тема за тях коя е по добра но все пак който прочете темата и знае за какво иде реч моля да пише какво мисли за въпросната системка 300лв. излизат от подготвения бюджет но все пак цена спрямо качество :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам какво си слушал до момента едва ли ще "скочиш" много високо от раз. Някои наблягат на усилватели, ресивъри, събове и т.н. , според мен най-важният елемент в една аудио система са тонколоните. За тонколони не трябва да се жалят пари, защото усилватели с добри характеристики покриващи изискванията за Hi-Fi могот да се купят или да се направят с доволно нисък бюджет със супер голяма линейност на АЧХ. След това трябва да се обърне внимание на източника на подавания сигнал, това е може би втория по цена елемент в една система. Както те посъветваха по горе е желателно като ще слушаш музика от компютър да си вземеш и добра звукова карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Забрави за всякакви глупости n.1 Отиваш и си купуваш качествени усилвател и колони втора употреба - най класическо стерео. Тези пари ще стигнат за истински 2 Х 50-80 W (не китайски). Ако си мислиш че някаква компютърна пластмасария ще свири по-добре - решението е твое, хвърли си парите на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Светозар
        Привет,

Ето една идея какво ще правя : Ще закупя тонколони и усилвател втора ръка от OLX.BG за около 60~ лева, защото нямам колони и мисля, че по старите колони които са 10-30W ще са добра нова добавка към периферията ми. Имам няколко въпроса относно това ми решение и те са следните :

1. Има ли усилвател на марката Респром към който да мога да си свържа тонколоните, но и микрофон който имам? Микрофона е вид "Condenser Microphone" не знам как точно е на български, но изисква по-мощно захранване и се чува слабо от компютъра.
        2. Ако отговора е не на първият въпрос кой от следните модели усилватели бихте ми препоръчали? УС221,РС301 (Мислих, че имам по голям избор ама явно не)

Благодаря предварително за отделеното време!

Поздрави,
        Светозар
      • от ErethoroN
        Здравейте!
        Първо искам да ви благодаря че ме насочихте за онзи DIN 5 кабел. С малко търсене в интернет намерих нужната информация и модифицирах кабела който имах. Свързах усилвателя успешно но тогава се появи друг проблем. колоните издаваха звук но качеството му беше много лошо поради хлабавата връзка. Баща ми ми каза че имало някакъв жак (прикачил съм снимки) който се свързвал към усилвателя но не знае как се нарича.  може ли някой да ми каже как се нарича този жак и евентуално да ми даде някакъв линк. Или ми предложете друг нацин да ги свържа за да се получи качествена връзка.
        Благодаря предварително.

• от ErethoroN
        Здравейте!
        Първо се изнинявам ако мястото на тази тема не е тук.
        И така по въпроса. У дома имам един стар български усилвател "респром" със колони. Въпросът ми е как мога да го свържа към компютър/телефон и да пускам музика от yputube например. Входната букса е много странна нещо като сарите букси за мишки но по едра. Не успявам да открия адаптер от това чудо на техниката към 3.5жак (може би не знам къде/какво да търся).
        Благодаря предварително за отговорите! (:
      • от Slavi Mutev
        Имам проблем с Hifi усилвател Респром Студио 2  някой разбира ли им ?

• от Venci Velikov
        Здравейте .Преди около час влязох в биос-а и си настройих multiplierite от х34  без турбо на х35   (с турбо беше х36)  натиснах F10 (save and exit) включи ми се компютъра и започнах да обикалям програмките -cpu-z  ,aida64 extreme и properties на my pc но няма разлика направих пак същата процедура ,но този път на х36 без турбо и на х37 с турбо ,същата работа....когато вляза в биоса се вижда че настройките са запаметени и си стои на предишно настроените честоти ....но само там се вижда 
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.