Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,от вчера когато пусна компютъра иконите не се появяват, а само картинката която съм сложил на десктопа,няколко пъти го рестартирах,почистих го,но иконите така и не се появяват,и преди го е правило това но много рядко и се е оправяло,мисля,че трябва да се преинсталира,но дайте първо вашите съвети,с уиндоус хп съм.Благодаря много !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става не е от това,въобще не мога да натискам каквото и да е било с мишката по десктопа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм тъп, и не знам как да го отворя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко съм тъп, и не знам как да го отворя ?

Рестартираш компютъра, непосредствено при стартирането на Windows натискаш F8 и го задържаш, докато ти се появи меню, откъдето да избереш Safe Mode.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е избрах го,всичко се уголеми,иконите пак ги нямаше рестартирах,върна се старата визия на компютъра,но иконите пак ги няма :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятните причини както омазана операционна система така е възможно и вирус да е.

Като ти ги няма бутоните предполагам и старт менюто не можеш да отвориш, ако е така направи това което те е посъветвал gothicrock влез в сейф мод там ако нещата са ок или иначе казано виждаш икони по десктопа и можеш да влезнеш в старт менюто възстанови системата от предходна дата.

Start меню > All Programs > Accessories > System Tools > System restore

Преди това можеш да опиташ и нещо друго докато си в менюто от където се избира Save mode там имаш една опция "Last Known Good Configuration" опитай първо с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под Safe Mode опита ли да пуснеш иконките с командата с мишката?

Иначе проблемът може да се дължи и на зловреден софтуер и в такъв случай може да се пусне една тема в този раздел, като се следват инструкциите от този пост.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Save Mode нищо не стана,иконите не се появиха,и с Last Known Good Configuration нищо не стана

Мисля да преисталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускай една преинсталация , на баджо лаптопа в разстояние на една седмица два пъти хваща тоя вирус , играх си с какво ли не и не можах да махна гадта - но беше само от спортна злоба - по малко време ми отне преинсталацията - защото пък аз имам правило System restore да го забранявам веднага щом го инсталирам . Въпреки че беше със законен нод 32 гадта се лепеше и двата случая от един и същи сайт за нумизмати - по негови думи . Казах му да не влиза повече там и да иде някой ПС клуб и от там да пробва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

start > run > пишеш explorer.exe > натискаш enter И след това или пробваш със system restore, или start > run > cmd > enter > пишеш chkdsk /r > enter и рестартираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето това не е хардуерен проблем, а хардуерен........

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато стартираш explorer.exe от Task Manager - а, именно както ти каза колегата, то какво е положението?

Показват ли се иконите?

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пуснеш тема тук ? Колегите са компетентни и ще могат да помогнат. Поздрави

П.П: Първо прочети важните теми в раздела и после действай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

start > run > пишеш explorer.exe > натискаш enter

И след това или пробваш със system restore, или start > run > cmd > enter > пишеш chkdsk /r > enter и рестартираш

С първото не става изписва ми че не може да отвори explorer.exe а при второто ми изписва chkdsk /r cannot run because the volume is in use by another process.Would you like to schedule this volume to be checked the next time the system restarts ? Сигурен ли си че трябва да дам на Yes

Когато стартираш explorer.exe от Task Manager - а, именно както ти каза колегата, то какво е положението?

Показват ли се иконите?

Показват ли се иконите?

Не въобще не го отваря,изписва че не може да го отвори Редактирано от niki_koso96 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо преинсталирай! Много е омазана работата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не пуснеш тема тук ? Колегите са компетентни и ще могат да помогнат. Поздрави

Не знам дали става въпрос за вирус

Утре ще преинсталирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Какво има толкова да се коментира по тази тема така и не можах да схвана .Възможните причини са 2 . 1. Зловредни обекти 2. "Омацанана" ОС И в двата случая за да е спокоен автора при бъдеща работа е да си преинсталира ОС ,но при всички положения преди да го направи трябва да потърси възможност за проверка за вируси . Да не се окаже както много пъти сме ставали свидетели на това, "лошия " файл да е на другия дял и проблема да си остава и след 5 инсталации. Темата според мен може да бъде преместена в друг раздел и там колегите да се опитат да помогнат на автора поне с проверката за зловреден код , а пък след това той сам да си прецени какво ще направи . Лек ден на всички писали и четящи тази тема !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
niki_koso96, преинсталирай като махнеш всички дялове и създадеш нови такива. Ако има вируси така ще ги сравниш със земята. Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много сега първо трябва да намеря начин да проверя за вируси, и утре пристъпвам към преинсталация как ще се оправя с тези дялове не знам,за първи път ще ми е,дано успея.Благодаря пак на всички,които се опитаха да ми помогнат ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.