Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Ето и снимката на компютъра ( мисля, че ще излезе по- долу.) Следните карти: AMD Radeon hd 6790 и SAPPHIRE HD 7850 2G GDDR5 Интересува ме коя е по- добра, коя е по- нова и ако може допълнителна информация за тях. П.П Няма да се сглобява нов компютър, а просто искам мнение. :)

post-265221-0-93029600-1342209180_thumb.

Редактирано от Wagenw3rks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следните карти: AMD Radeon hd 6790 и SAPPHIRE HD 7850 2G GDDR5

Интересува ме коя е по- добра, коя е по- нова и ако може допълнителна информация за тях.

HD 7850 - сравнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето още едно сравнение.

Аз имах предвид тази карта: http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7850-2G-GDDR5-PCIE-HDMI--DVII--DUAL

А, не втората от вашият линк. :)

Интересно ми е какво ви е мнението за машината от скимката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Машинка около долната част на средния клас, може да предложи сносна производителност за гейминг, без прекалени очаквания и максимални настройки при новите игри. Явно се ползва за гейминг, затова се насочих натам. Хубавото е, че има място за ъпгрейди, а не толкова хубавото е самата платформа, която 1 vs 1 и при равни други условия с процесор Intel /per core performance/съвременни поколения процесори/ издиша много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

http://www.techpower...HD_7870/12.html

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_6790/11.html

ето реален тест... 6790 е доста по бавна

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Пламен Р
      Здравейте като играя някоя игра и като я свърша отварям капака на компютърът и видеокартата пари..направо не е за баране прегрявя...апак имам 2 вентилатора в кутията си един отгоре и долу!!!
    • от kayKayEhnn
      Здравейте,
      Знам че наскоро биткойна падаше и много хора реват. Днес в английския ибей гледам GTX 1060 по 100-150 лева, за сравнение в България са по 800+, какво става?
    • от EvilMcDarkness
      Здравейте !
      Преди 2 дена смених старата GB R9 270x за MSI RX 480 X Gaming
      Бях махнал старите Crimson drivers преди да я положа на слота.
      Инсталирал съм последната версия + MSI Gaming app и Afterburner . Не съм модифицирал нищо - всичко е на stock настройки.
      Проблем ми е, че охладителя на това животно (2 140мм витла) се включват на максималните 2600 RPM всеки път когато температурата стигне 35 градуса и не се спират докато не падне под 30.
      Звука от това е сравним с апачи хеликоптер. Въпросът ми е, можете ли да ме посъветвате как да настроя охладителя (през Wattman или MSI Gaming App) че да се получи нормална работа.
      Пробвах да чета форуми и различни източници, но не намерих еднозначен отговор на въпроса.

Още нещо - при инсталиране на картата се оказа, че шината на кутията ми доста прилично "блокира" HDMI i DP-тата (дава ми около 1-2 мм отстъп да сложа 4мм широк накрайник на стандартен HDMI кабел)
      Извинявам се за качеството на снимките, нямам авто фокус на апарата, мисля че са достатъчни за да схванете идеята.
      В момента 2та ми монитора чакат да ги включа в HDMI портовете, но заради този блокаж не мога да пъхна кабела докрай.
      Не е вариант да отхлабя закрепващите винтове на картата и да я наклоня под ъгъл, пробвах - не прави пълен контакт в PCI slot-a така.
      По форуми четох, че вариантите ми са 2 - да изрежа част от HDMI кабела или да "поокастря кутията" (не е пълноценен вариант заради риск от токов удар ако се свали защитното покритие)
      Някои от вас ако е имал подобен проблем, може ли да ми подаде решението, което е намерил ?

И последно - какво мнение можете да дадете за dual monitor set up с ASUS 21.5" VS229HV ? Търся мнение на човек с такъв монитор.

Конфигурацията ми е
      Intel i5 3350p CPU
      GB B75 2DV Mobo
      CM K350 case
      CM B700 PSU
      MSI RX 480 8G VGA
      Corsair Vengeance 2x4 GB RAM

• от StefanoV08
      Здравейте, искам да попитам ще може ли на дъно asrock b150 pro4/d3 да сложа още една видео карта и да работят чрез sli 
      В момента съм със nvidia gtx960 2gb/d5 и искам да сложа още една П.С. В упътването на дънната платка пише че поддържа crossfire но за SLI не пише нищо
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.