Премини към съдържанието
ivan4eto

Проблем с видеокарта на лаптоп или просто заблуда

Препоръчан отговор

Името е ... :Д знам, но все тая! Значи взех си лаптоп http://www.technopolis.bg/b2c/details/517578/P11010101/Laptop-ACER-AS5742ZG-P624G50MNK Видеокартата е Нвидиа, а като влезна в DxDiag, ми изписва Intel HD Graphics. Също така като дам десен бутон на работния плот и имам опцията да отворя options, но пак ми излиза Интел. Интересувам се, защото на настолния ми компютър съм с Нвидиа и мога да си отворя настройките за нвидиа и всичо си е ОК. А защо тук се получава така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Положението е следното:лаптопа ти разполага с две видеокарти:1.Intel HD Graphics-за нормална всекидневна работа(интернет,филми,музика);2.NVidia-включва се тогава,когато се искат ресурси от някое натоварващо приложение(игри,HDvideo).Най вероятно не е инсталиран драйвера за нвидиата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре, ще го занеса на човека да ги инсталира. А как по- точно се включва, смисъл сама или аз трябва да избера коя от двете да работи!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип би трябвало да се включи сама,но из нета изобилства от информация за проблеми с точно този тип NVidia-не се включва,драйвера крашва и прочие.Решението на въпроса е налучкване на правилния драйвер,би трябвало с този на производителя да няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема вече няколко пъти беше решаван . Имаш две карти - Intel и NVidia. Не няма нужда да избираш какво и кога да превключваш . При правилно инсталиране на двете карти работят в следния ред . При нормална употреба работи картата на Intel ,ако в даден момент пуснеш приложение изискващо по голям ресурс се включва NVidia. Това уж било за пестене на енергия и т.н . Понякога има проблем с инсталирането на драйвера за NVidia дори да се изтегли драйвера от официалния сайт на Acer . Преди около месец инсталирах абсолютно същия лаптоп и драйвера който проработи пак беше от официалния сайт но не за този модел . Надявам се да няма проблем и всичко да си е наред . Успех ти желая .

По принцип би трябвало да се включи сама,но из нета изобилства от информация за проблеми с точно този тип NVidia-не се включва,драйвера крашва и прочие.Решението на въпроса е налучкване на правилния драйвер,би трябвало с този на производителя да няма проблеми.

Да ,има проблем и то не рядко срещан . При този лаптоп който правих ( същия като на автора на темата ) след много ровене и пробване проработи драйвера за модел Travel Mate 5742 ZG

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можете ли да ми дадете линк да си сваля драйвърите, за да не го нося пак напред- назад!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

от сайта на nvidia:

http://www.nvidia.co...hql-driver.html - за 32битов 7

http://www.nvidia.co...hql-driver.html за 64 битов

появява се едно меню nvidia optimus, от което може да настроиш да кара само на невидията, но не ти препоръчвам, щото бързо ще се скапа...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.