Премини към съдържанието
Desislav D.

Въпрос относно Варицела

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали може да се къпе човек докато кара Варицела през лятото , защото четох че не трябва , но все пак е топло и човек се поти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

можеш да се къпеш без никакви ограничения - само не дей да разчесваш пъпките за да не се получи загнояване на местата където са били след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали може да се къпе човек докато кара Варицела през лятото , защото четох че не трябва , но все пак е топло и човек се поти?

Къпане при варицела строго не се препоръчва до загаряне и на последния обрив, когато се приема и че пациента вече не е заразен. Мокренето на обривите може да доведе до инфектиране и разпространение.

http://www.doctorsbg.com/content/view/33/65/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не приемам изложените там съвети и не ги препоръчвам за моите пациенти и за мен самият .

преди точно три години боледувах от Варицела - да, да на дърти години ме свали шарката.Мислиш, че не съм се къпал и че съм смърдял като пор ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, но не приемам изложените там съвети и не ги препоръчвам за моите пациенти и за мен самият .

преди точно три години боледувах от Варицела - да, да на дърти години ме свали шарката.Мислиш, че не съм се къпал и че съм смърдял като пор ли ?

Бе на мен също ми се струва нереално да не се къпе човек, но както виждаш това е цитат на докторчета, не е моя измислица.Всеки да вярва на който си пожелае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.