Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! От 10 - на дена при мен се появи проблем с прехвърляне на файлове от диск към компютъра. Проблема се състои в това, че като вкарам диск и поискам от него да прехвърля файлове на компютъра, прехвърлянето става с много ниска скорост. Файл с размер 500 мб да речем го прехвърля около 10 мин, а 2 гб около час. Като извадя диска направо пари, само че не се е разтопил. Пробвах с различни дискове и различни файлове, с различни формати. И с единични файлове, и с файлове в папка, и към диск D, и към С. Харда ми не е пълен, даже е наполовина празен. С компа не правя някакви операции, които да му ангажират ресурсите, примерно да играя на игри. Какъв може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Марка и модел на преносимият диск. Операционна система (сървис пакет също кажи) Марка и модел на харда в системата. Каква е скоростта на четене и на запис от и на преносимия хард и на вътрешния за системата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А от къде разбра че става дума за външен диск ? ;) На мен работата ми бие на към двд :( щом го изважда и пари :no-no: - лош диск или устройство .

Редактирано от jonov (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля, да ме извините ! Пропуснах да отбележа, че става дума за ДВД - диск. Пробвах с различни дискове, не само с един. И с Емтек, и Сони, няма разлика. Ако проблема е в устройството, как допреди седмица го нямаше този проблем. А това, че споменах, че диска се нагорещява е заради дългия му престой в устройството. Нали точно това е проблема, че се прехвърля много бавно.

Редактирано от tulski (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напълно е възможно оптиката да се е зацапала или лазерът да е разцентрован (което е по-лошия вариант), или в най-лошия случай да има комплексен хардуерен проблем - нормално е с времето да се появят проблеми. За почистването може да се използва почистващ диск или да се разглоби самото устройство и много мек памучен плат или памук да се изчисти лещата. Ако това не помогне за решаването на проблема, значи отиваме към по-неприятните варианти, лечението на които е подмяна на устройството (при текущите цени на ДВД устройствата е абсолютно безсмислено да се ремонтира).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Моля, да ме извините ! Пропуснах да отбележа, че става дума за ДВД - диск. Пробвах с различни дискове, не само с един. И с Емтек, и Сони, няма разлика. Ако проблема е в устройството, как допреди седмица го нямаше този проблем. А това, че споменах, че диска се нагорещява е заради дългия му престой в устройството. Нали точно това е проблема, че се прехвърля много бавно.

Вероятно проблем с DVD.Това как е работило преди седмица, а сега не работи не бива да питаш. Това е техника и може да се повреди по всяко време. Ако може тествай с друго DVD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

tyrmyk, не съм голям майстор, че да разглабям устройството, да не прецакам нещо. Освен да търся мой познат, дето по ги разбира. Да взема да пробвам с почистващ диск, за който спомена. Emokostov, имаш предвид да сменя дисковото устройство и да пробвам с друго ли ? Явно работата ще опира да карам компютъра на сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към автора - 2 уточняващи въпроса: 1. Тия ДВД дискове, които се опитваш да копираш на хард диска, на същия компютър ли са записвани? 2. Пробва ли ги как се държат на друг компютър? И още нещо - настроена ли (ръчно или автоматично) е антивирусната ти програма да сканира оптичното устройство? Питам, защото KIS 2012 (за щастие!) сканира сложените в оптичното устройство дискове и без да ме пита, по подразбиране, а това значително забавя процеса на прехвърлянето на данните, особено при голям брой файлове, най-вече не текстови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

tyrmyk, не съм голям майстор, че да разглабям устройството, да не прецакам нещо. Освен да търся мой познат, дето по ги разбира. Да взема да пробвам с почистващ диск, за който спомена.

Emokostov, имаш предвид да сменя дисковото устройство и да пробвам с друго ли ? Явно работата ще опира да карам компютъра на сервиз.

DVD устройсто не се разглобява, понеже не може да го ремонтираш. Сменя се с ново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Към автора - 2 уточняващи въпроса:

1. Тия ДВД дискове, които се опитваш да копираш на хард диска, на същия компютър ли са записвани?

2. Пробва ли ги как се държат на друг компютър?

И още нещо - настроена ли (ръчно или автоматично) е антивирусната ти програма да сканира оптичното устройство? Питам, защото KIS 2012 (за щастие!) сканира сложените в оптичното устройство дискове и без да ме пита, по подразбиране, а това значително забавя процеса на прехвърлянето на данните, особено при голям брой файлове, най-вече не текстови.

Да, тия дискове са записвани на същия комп от същото устройство. Става дума за филми и клипове сваляни да речем от Замунда преди месец - два, които искам да видя пак. На друг комп не съм, най - близкия ми е на комшията, ама той го няма. Аз съм с Avira Free, тя не ми сканира устройството, ако не го посоча ръчно.

djagi, къде да го видя това PI0, DMA ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

djagi, къде да го видя това PI0, DMA ?

В дивайс мениджъра.

Извинявам се, не е PI0, a PIO...

http://en.wikipedia.org/wiki/Programmed_input/output

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А от къде разбра че става дума за външен диск ? ;)

"прехвърляне на файлове от диск към компютъра."

Твоята кристална топка е по-добра колега!!!!!!!!! Признавам грешката си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора сигурен ли е,че по рано е прехвърлял по бързо файлове от ДВД диск,а не е било просто по бързо копирането на файлове от самия компютър и да си мисли че и от ДВД трябва да е същата скорост!Защото е нормално ако диска е остарял да се забявя копирането му...Аз пробвах сега например ДВД файл ако е 4 гб се копира за 8 минути,но от едно ДВД зададено за копиране в лаптопа времето става наистина около час!Така че аз смятам че тук проблем няма никакъв...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.