Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, тази сутрин като си пуснах компютъра в офиса, скайпа не ми се включи автоматично. Пробвах да го пусна, но ми излезе едно балонче долу вдясно със следния надпис: Skype.exe - Corrupt file The file or directory C:\WINDOWS\system32\shfolder.dll is corrupt and ureadable. Please run the Chkdsk utility.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според този сайт http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/shfolder-dll-not-found-missing-error.htm ,проблема може да е както вирус, така и просто липса на самия dll-файл. Пробвай да си го изтеглиш и го метни в system32... иначе си за друга тема...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А може ли да ми кажеш от къде да го изтегля?

Деинсталирай скайп, почисти регистрите с CC Cleaner, свали си нов скайп и го инсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1.За човек който не е наясно как се използва CCleaner не се препоръчва да я използва, поради възможността на програмата да доведе до нежелателни повреди на ОС (примерите са безброй )

2. Инсталирай си нов Скайп но преди това деинсталирай стария ,само си запази настройките и абонатите ( имаш такава възможност при самата деинсталация ) .

3. Не тегли от никъде никакви .dll файлове и не прави каквито и да е процедури по инпорт в папка sysetm32

4 .Ако пак има проблем ,пък и да няма такъв с новия Скайп , сканирай системата си с някоя от програмите за откриване на зловреден код .

5. Почисти системата с програми от сорта на FreeSpacer и Disk Wise Cleaner

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталирах нов скайп и сега ми изписа това: dwwin.exe - Corrupt file The file or directory C:WINDOWSsystem32shfolder.dll is corrupt and unreadable. Please run the Chkdsk utility

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, тази сутрин като си пуснах компютъра в офиса, скайпа не ми се включи автоматично. Пробвах да го пусна, но ми излезе едно балонче долу вдясно със следния надпис:

Skype.exe - Corrupt file

The file or directory C:WINDOWSsystem32shfolder.dll is corrupt and ureadable. Please run the Chkdsk utility.

Преди да изпълните съветите дадени по-горе изпълнихте ли Please run the Chkdsk utility?

Как се пуска Chkdsk може да погледнеш тук.

След проверката, ако няма грешки следвай съветите дадени по-горе. Ако има грешки трябва да се фиксират и тогава изпълняваш съветите дадени по-горе.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах Chkdsk, излязоха грешки и трябваше да рестартирам компютъра. После деинсталирах скайпа, инсталирах нов и пак не иска да тръгне. Свалих си FreeSpacer и го пуснах да сканира и по време на сканирането на три пъти ми излезе балонче, в което изписваше "FreeSpacer.exe - Corrupt file" и отдолу текст, който не можах да прочета, защото балончето се скри. В крайна сметка, пак нямам скайп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Както съм споменал, щом има грешки трябва да се фиксират иначе пак ще си имаш проблеми. В линка сложен от мен има и това как да пуснеш Chkdsk за да фиксира откритите грешки. Ако не се опрявяш с Chkdsk, може да споделиш какви са трудностите които срещаш и да съдействаме.

P.S. Виждам, че си пуснал и тема в която предполагаш че имаш вирус. Майна, аз се опитвам да ти обесня, че имаш грешки по диска, които първо трябва да се оправят.

Редактирано от DoGa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах Chkdsk като отидох на My computer и с десен бутон на C: дадох Properties - Tools - Check now - Automatically fix file sistem errors. Излезе следния прозорец: The disk check could not be performed because the disk check utility needs exclusive access to some Windows files on the disk. These files can be accessed only by restarting Windows. Do you want to shedule this disk check to occur the next time your restart the computer? При което рестартирах компютъра. След това отидох пак на Check Disk, но избрах втората опция: Scan for and attempt recovery of bad sectors. И след малко излезе следния прозорец: Windows was unable to complete the disk check. Не знам какво друго трябва да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах Chkdsk като отидох на My computer и с десен бутон на C: дадох Properties - Tools - Check now - Automatically fix file sistem errors.

Излезе следния прозорец:

The disk check could not be performed because the disk check utility needs exclusive access to some Windows files on the disk. These files can be accessed only by restarting Windows. Do you want to shedule this disk check to occur the next time your restart the computer?

При което рестартирах компютъра.

След това отидох пак на Check Disk, но избрах втората опция: Scan for and attempt recovery of bad sectors. И след малко излезе следния прозорец:

Windows was unable to complete the disk check.

Не знам какво друго трябва да направя.

Я пробвай този инструмент дали ще свърши работа: http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Я пробвай този инструмент дали ще свърши работа: http://www.cgsecurit...stDisk_Download

Стартирам Testdisk_win.exe, нали?

Генерирах log - файл.

После какво трябва да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стартирам Testdisk_win.exe, нали?

Генерирах log - файл.

После какво трябва да направя?

Да, но избери последната (NO Log) и след това ще се появи опция за сканиране и анализиране на диска.

TestDisk е безплатна програма за сканиране на хард дискове, която служи за възстановяване на изтрити дискови дялове. Програмата може да възстановява загубени партишъни, ремонтира списъка с партишъните и бутсектора и дори да пренапише MBR наново.

Редактирано от G DATA InternetSecurity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах Chkdsk като отидох на My computer и с десен бутон на C: дадох Properties - Tools - Check now - Automatically fix file sistem errors.

Излезе следния прозорец:

The disk check could not be performed because the disk check utility needs exclusive access to some Windows files on the disk. These files can be accessed only by restarting Windows. Do you want to shedule this disk check to occur the next time your restart the computer?

При което рестартирах компютъра.

След това отидох пак на Check Disk, но избрах втората опция: Scan for and attempt recovery of bad sectors. И след малко излезе следния прозорец:

Windows was unable to complete the disk check.

Не знам какво друго трябва да направя.

Може и с други инструменти, но на този въпрос Do you want to shedule this disk check to occur the next time your restart the computer? отговорили с Yes, за да може проверката да се стартира след рестартиране на компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, но избери последната (NO Log) и след това ще се появи опция за сканиране и анализиране на диска.

Сканирах и анализирах, след това какво да направя?

Може и с други инструменти, но на този въпрос Do you want to shedule this disk check to occur the next time your restart the computer? отговорили с Yes, за да може проверката да се стартира след рестартиране на компютъра?

Да, отговорих с Yes.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво е че си отговорил с Yes, после след рестарта тръгна ли проверка на диска или натисна клавиш да прескочиш проверката?

На това филмче е показано кое и как трябва да направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво е че си отговорил с Yes, после след рестарта тръгна ли проверка на диска или натисна клавиш да прескочиш проверката?

На това филмче е показано кое и как трябва да направиш.

Направих всичко както трябва и този път стана. Благодаря много за оказаното съдействие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.