Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля помогнете защото не издържам повече! На дъното ми имам два слота за рам и имам 2x2GB, но от тези 4GB работят само 2,75 :( До сега бях на Windows 7 Ultimate 64x а сега на Windows 7 Ultimate 86x и няма никаква разлика. Пусна ли някоя по тежка игра и някакво клипче едновременно става зле... Като дам Task Manager>Performance>Resource Monitor>Memory, пише 1283MB hardware reserved. В BIOS-a не намирам нищо за remapping :( Просто не знам какво може да е, дайте идеи моля, много ще съм Ви благодарен. Ето малко за конфигурацията: CPU: Dual Core Intel WolfDale, 2600 Mhz(13x 200) Graphics: NVIDIA GeForce GT 240 (1024MB) (Тук не знам дали е от значение, но в Everest го пише два пъти сякаш имам две видео карти) Motherboard: Foxconn G31MX Series RAM: DDR2 SDRAM DDR2-800(400Mhz) Ширина на модула 64bit Bios: Phoenix - AwardBIOS v.6.00PG Дата 07/30/08

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate 86x- не може да адресира цялата налична памет. Част от паметта се използва за памет на видеокартата. Възможно е да имате и външна видеокарта. Съвета ми е да се върнете на 64 битовата си операционна система... Така би трябвало да нямате тези проблеми. Дам - имате две видеокарти - вградена на дъното и външна. Предлагам да забраните вградената на дъното карта от биос.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate 86x- не може да адресира цялата налична памет.

Част от паметта се използва за памет на видеокартата. Възможно е да имате и външна видеокарта.

Съвета ми е да се върнете на 64 битовата си операционна система...

Така би трябвало да нямате тези проблеми.

Дам - имате две видеокарти - вградена на дъното и външна. Предлагам да забраните вградената на дъното карта от биос.

Не виждам откъде :( има ли вариант BIOS-ът ми да е аутдейтнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това... Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това...

Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

Точен модел не мога да кажа в everest пише unknown, доколкото bios-a - не съм го пипал. Мога да ти покажа обаче какви опции имаH:DCIM100PHOTO

Публикувано изображение

H:DCIM100PHOTOSAM_0351

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това...

Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

а къде мога да видя модела на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Сервиз За Компютри
        Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB и 4x1GB
        снимката е примерна
        ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА
        Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара

• от C20XE l457
        Здравейте, мисля да минавам на лаптоп, вече не играя толквоа игри и само ми заема място компютъра и монитора и ще го продавам за да мина на по-компактна и преносима техника. Сегашният хард на компа е 500гб хитачи (ще прикача сминка) и е от 2010 от както ми е и компютъра, нямам проблеми с него не е падал и не е забивал доколкото знам. Та въпроса ми е следния - понеже имам бая информация (снимки, файлове, клипчета учебници в PDF.... и др.) и ме интересува какъв е най-добрия начин да запаза инфото. Заслужава ли си да записвам на DVD дискове (сигурно десетина), да си купя някаква по-сериозна флашка ИЛИ е вариянт да си откача харда и да го запазя някъде. Също за вариятна с харда не знам ако не го пипам така по месеци/година дали може да "спече нещо" или пради някаква причина да загуби инфото, добре ли е един път на 2-3 месеца да го пускам да се раздвижват чарковете върте? Най-вече заради снимките и клипчетата бих го запазил пък ще сложа друг имам SSD с него мога да го продам компа.. или пък ако SSD е по-надежден на него мога да метна данните мисля, че 100 гб ще стигнат.

• от Venom2004
        Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.
      • от vELiNiO
        Адаптер (20V 3.25A) - 15лв.

Дисплей - 30лв.

Процесор Intel® Celeron® M Processor 410 с охлаждане към него - 10лв.

RAM памет DDR2 667MHz 512MB - 5лв.

DVD записвачка - 10лв.

Дъно (на 99% неработещо) - 5лв.

Звукови говорители (2х1.5W) - 10лв.

Тъчпад - 10лв.

Поставка за хард диск - 5лв.

Ralink RT2571WF Wireless модул - 5лв.

Горен капак - 10лв.

Долни капаци - 10лв.

Клавиатура - 10лв.

USB платка - 5лв.

Connector за оптично устройство 80GPL5100-A0 - 5лв.

Connector-и 35GWL5100-B0 и 35GWL5100-C0 - 5лв.

Дънната платка на 99% не работи, затова я продавам като неработеща. Частите са с неясно състояние, затова давам 1-2 дена тест период, след което ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
      • от vELiNiO
        Здравейте! Продавам части, останали ми от стар компютър и ъпгрейд на настоящия ми. Ето ги и тях:

Дънна платка Gigabyte GA-8SG667 rev 1.0 - 5лв. - има няколко издути кондензатора, неработеща е, затова и цената е такава. Пали, но не изкарва образ.

Кутия Super Power - 15лв. - задната планка на дъното е заварена за кутията. Би могла да се махне и да се сложи друга, но не съм я махал.

Процесор Intel Pentium IV 1.8GHz - 15лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Процесор Intel Pentium E5500 2.8GHz - 20лв. - получавате го с охладителя и радиатора му.

Видео карта Radeon 9000 Pro - 10лв.

Мрежова карта - 5лв.

RAM памет Kingston 2GB DDR3 1333MHz - 15лв.

RAM памет hynix 2x1GB DDR 400MHz - 40лв. за двете

Захранване CODEGEN 300W - 15лв.

Захранване MaxUs PM-230W - 15лв.

Монитор LG Flatron - 20лв.

С изключение на дъното, останалите компоненти се предлагат като работещи. Давам 1-2 дена moneyback, така че ако има някакъв проблем, мога да Ви върна парите.

От София съм, но за страната мога да ги пратя и с куриер. За повече информация и връзка с мен използвайте съобщенията в сайта.
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.