Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Моля помогнете защото не издържам повече! На дъното ми имам два слота за рам и имам 2x2GB, но от тези 4GB работят само 2,75 :( До сега бях на Windows 7 Ultimate 64x а сега на Windows 7 Ultimate 86x и няма никаква разлика. Пусна ли някоя по тежка игра и някакво клипче едновременно става зле... Като дам Task Manager>Performance>Resource Monitor>Memory, пише 1283MB hardware reserved. В BIOS-a не намирам нищо за remapping :( Просто не знам какво може да е, дайте идеи моля, много ще съм Ви благодарен. Ето малко за конфигурацията: CPU: Dual Core Intel WolfDale, 2600 Mhz(13x 200) Graphics: NVIDIA GeForce GT 240 (1024MB) (Тук не знам дали е от значение, но в Everest го пише два пъти сякаш имам две видео карти) Motherboard: Foxconn G31MX Series RAM: DDR2 SDRAM DDR2-800(400Mhz) Ширина на модула 64bit Bios: Phoenix - AwardBIOS v.6.00PG Дата 07/30/08

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate 86x- не може да адресира цялата налична памет. Част от паметта се използва за памет на видеокартата. Възможно е да имате и външна видеокарта. Съвета ми е да се върнете на 64 битовата си операционна система... Така би трябвало да нямате тези проблеми. Дам - имате две видеокарти - вградена на дъното и външна. Предлагам да забраните вградената на дъното карта от биос.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 Ultimate 86x- не може да адресира цялата налична памет.

Част от паметта се използва за памет на видеокартата. Възможно е да имате и външна видеокарта.

Съвета ми е да се върнете на 64 битовата си операционна система...

Така би трябвало да нямате тези проблеми.

Дам - имате две видеокарти - вградена на дъното и външна. Предлагам да забраните вградената на дъното карта от биос.

Не виждам откъде :( има ли вариант BIOS-ът ми да е аутдейтнат?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това... Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това...

Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

Точен модел не мога да кажа в everest пише unknown, доколкото bios-a - не съм го пипал. Мога да ти покажа обаче какви опции имаH:DCIM100PHOTO

Публикувано изображение

H:DCIM100PHOTOSAM_0351

Точен модел на дъното да кажете тогава... а не името на серията... Foxconn G31MX - има още след това...

Ако вие не сте бутали по биос (да сте се опитвали да го ъпдейтвате) - едва ли няма да има опция в него за забраняване на вградената видеокарта.

а къде мога да видя модела на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от Kuncavia
      Здравейте,
      Търся две плочки RAM (2х4GB), които да са съвместими с тези от приложената снимка. 
      Поздрави, 
    • от Сервиз За Компютри
      Бартеросвам   hynix 4Gb 2Rx8 PC2-6400U-666-12 hymp125u64cp8-s6  за подобни, но 2х2 GB или 4x1GB
      снимката е примерна
      ОСТАНА ЕДНА БРОЙКА 
      Manufacturer: Hynix HYMP125u64cp8-s6 Memory Type: 240 Pin DDR2 SDRAM Capacity: 4GB Bus Type: PC2-6400 Data Transfer Rate: 800Mhz гр.Пловдив - 0897 758 715 или елате в сервиза ми на ул. Арх. Дамаскин 6 - центъра, под света Марина - глухата уличка срещу подлеза на Понеделник пазара
    • от Ivanov IP
      Здравейте, може ли някой да ме запознае с основата на проблема при мен, а именно бавно нарастващата консумация на рам памет при отворен браузър (в моя случай хром). На какво се дължи това? Мога ли да го предотвратя?
      При мен конкретно отварям браузъра зареждам страница и не го пипам повече. Отварям си филм и гледам 2 часа, после затварям филма и виждам че браузъра ми черпи толкова много рам че е трудно да се борави с него!
    • от CarToFa
      Здравейте ,скоро си купих компютър ,който е на 4 5 години .Смених му видео картата ,защото старата не тръгваше с Asus  Nvidia Gt730 4GB втора ръка и друга забележка ,че хардиск ми издава шум постоянно.Проблема ми е като играя и по някое време екрана ми замръзва и може след малко да отбие или не отбива а трябва да го рестартирам ,някой път ми се променя и резолюция и в настройки ми няма оптималната която е 1440 х на нещо си . Компютър е с 4 рам ДДР3 и процесос Интел Пентиум 3.0 гигахерца двуядрен .Гледам съм температура ,но си седят по на 40 градуса някъде.
      Ще бъда благодарен ако помогнете .Ако трябва още информация пишете.
      Благодаря предварително.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.