Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте та значи имам проблем с windows xp.Един ден както си сърфирах из нета получих вирус и трябваше да преинсталирам.След преинсталацията започна много да ми забива.Пробвах какви ли не версии на windows xp и резултата е един и същ.Пробвах даже с оригинален Windows XP и пак забиваше.Моля кажете какво да правя щото е много зле,чакам по 5минути,за да ми отвори браузара или някоя папка. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Привет, така както сте описали нещата с това оскъдно инфо което сте споделили, трудно е да Ви се помогне. Дайте повече подробности за компютъра, хардуеъра,процесор, дъно.... Начина по който инсталирате Windows XP форматирате ли хардиска, по някога се налага да се изтрие дяла и да се създаде отново.....Не споделяте нищо за тез неща, а те са много важни, защото няма как да видим нещата през вашите очи.

Редактирано от Tihichko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей ! Щом си преинсталирал няколко пъти ще го направиш отново . Не зная какъв оригинален Уиндоус си слагал ,но си тегли едно чисто копие MSDN от където ти е кеф ,записвай го на диск и инсталирай . Когато стигне до етапа с показване на дяловете трий всичките такива който са налични ,създай ги наново и си направи инсталацията като хората . В сегашното състояние може да инсталираш 20 пъти ,дори да форматираш по време на инсталацията "С" зловредния обект може да е в друг дял и отново да си стартира и така до безкрай . Можеш да сканираш с антивирусен софт но ако нямаш важна информация на компютъра прави диска и си реши проблема истински и генерално . Качи си точните драйвери ,сложи си след инсталацията някаква нормална антивирусна програма ( Avast ,AVG ,Avira ) и си работи на грамотно инсталиран и чист компютър . Успех ти желая ,всичко останало са си просто приказки ,и да посочиш какво ти е дъното и какви си качвал си е все едно ,със или без това начина да ти работи грамотно системата истински е само този ,след като не се знае какво си правил ,пък и ти самия едва ли знаеш точно какво и как се е случило .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ! Ето малко info за компютъра. процесор: Intel Celeron 2.80 Ghz дъно: asrock p4vm800 памет: 2x256mb DDR266 видео: nvidia geforce2 mx/mx 400 Компа е малко старичък , но за интернет , skype , facebook и някой по-стари игри върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей ! Рамта ти е малко ,но за XP SP3 си е отличен .За това което го ползваш си е нормална машина .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте! Направих както ми каза ,,PC doctor" , изтрих си целия хард и дяловете и ги направих наново , слагайки MSDN копие на windows.Отворих компютъра и го изчистих преди инсталацията , но проблема пак го има.Вярно че се пооправи малко , ама когато слушам музика и копирвам файлове например пак накъсва звука.Какво да правя вече не знам!!!Моля помогнете!!!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих го.Излезе , че всичко е наред и няма проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такъв случай дайте една снимка на add/remove program и на task manager-а, за да видим какво товари в момент на забиване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направих го.Излезе , че всичко е наред и няма проблеми.

Прекалено бързото сканиране, ми се струва подозрително. Вероятно не го правиш както трябва...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не!Снощи го сканирах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде го преинсталира първия път-у дома или в сервиз. Ако е в сервиз е възможно да е базикнал нещо зото е невъзможно на 512МБ да върви перфекто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен причината е малкото памет на самия компютър.Ако си инсталирал нова версия на браузъра и нова версия на Скайп ,считай че те вече са заели около 250 мб от паметта му.Това е половината,а останалата част е за Уиндоус... но нали трябва да има резервна памет за някои други програми или функции.Всичко след това,което се опитваш после да правиш ще забива.Затова си свали по стари и леки версии за браузъра и скайпа.Ъпдейтите също ще са фатални за твоя компютър.Антивирусна избери по стара версия ,въобще избирай по леки(стари) версии на програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И преди беше с най-новите версии на програмите и нищо му нямаше. Rado99 , в къщи си ги правя компютрите освен ако не трябва да се сменя някоя част която е по на дълбоко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди когато позвах скайп 2 ли 3.0 ми земаше 50мб памет сега 250мб. И акто преди си ползвал друг браузър е възможно и затова да ти товари защото всеки браузър товари различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето снимки на Task Maneger Task .doc и Add/Remove Program arp.doc .

Ти си го наблъскал с нови програми дето този компютър не може да работи нормално,на всичко отгоре процесора ти работи на 100% ....така няма да изкара много дълго! Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А може ли да дадеш таба с процесите в таск менаджер, да видим кой процес товари толкова - подозирам скайп, но нека все пака да видим. Разпъни да се видят всички процеси и сортирай по натоварване. Сложи и отметка на show proces from all users, ако няма. Процесора ти е натоварен на 100% - памет все още има свободна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесора е натоварен щото копирах едни файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

като гледам проблемът е някъде на дъното. Доста е странно че почти 3гхц процесор да се натовари на 100% за някакво копване на файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чакай сега - искаш да кажеш, че не прави постоянно проблем да работи бавно... Все пак ние искаме да видим снимка, когато има проблем, за да видим кой процес товари и да предложим решение. След като свършите с копирането на файловете - моля имитирайте случая при който има описаното забавяне и тогава направете снимка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо не пробваш с някое Live CD как ще се държи и после да видим какво товари и какво не

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

file:///C:/Users/MitkoSS/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.