Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ок, нов съм в писането на код на SQL затова ще ви помоля предварително, ако задавам много тъпи въпроси, нека камъните към мен да са от по-лекичките. Сега, инсталирах си Oracle, но проблемът ми е, че системата отхвърля всяка команда, която напиша. Ето нещо елементарно просто да добиете представа за какво говоря. Ползвам едно помагало от Свободния университет във Варна - нали, досещам се какво си мислите, но авторът е Валтер Станчев, така че реших да му дам шанс. Не вярвам да има грешка в команда от тип "CREATE DATABASE име-на-базата". Та затова реших да попитам какъв е проблема?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ок, нов съм в писането на код на SQL затова ще ви помоля предварително, ако задавам много тъпи въпроси, нека камъните към мен да са от по-лекичките. Сега, инсталирах си Oracle, но проблемът ми е, че системата отхвърля всяка команда, която напиша. Ето нещо елементарно просто да добиете представа за какво говоря. Ползвам едно помагало от Свободния университет във Варна - нали, досещам се какво си мислите, но авторът е Валтер Станчев, така че реших да му дам шанс. Не вярвам да има грешка в команда от тип "CREATE DATABASE име-на-базата". Та затова реших да попитам какъв е проблема?

Ако ще учите оракълската база си изяснете какви са основните понятия и концепцията. Базата се нарича инстанс и за да направите нова са нужни много повече усилия и конфигуриране. Вероятно искате да направите схема или тейбълспейс

От тук можете да си изтеглите документацията

http://www.oracle.com/technetwork/database/enterprise-edition/documentation/index.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.