Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

На моята конфигурация имам Ubuntu 12.04, но осъзнах, че често ще ми се налага да прибягвам до Windows система, а разните софтуери за виртуализация(Virtualbox,VMWare), не са решение за мен. Логичния избор бе Windows 7. Но тогава се сетих, че казаха нещо интересно на презентацията за Windows 8. А именно, че системните изисквания са по-ниски. Performace - по-голям(махат го т'ва Aero и разни други подобрение, уж) и т.н.

Тествал съм ги всички до Consumer Preview, но не и Release Preview. Пък и нямам спомен как се представяше...

Тъй като не съм сигурен, дали твърдението, че Win8 е по-малко гладен за ресурси, реших да се допитам до вас, ако някой има опит или нещо такова.

Наясно съм с факта, че е beta, все още, но не мисля, че това ще ми създаде главоболия.

А ето и информация за хардуера:

• AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ (1.8GHz)
    • Ati Readon HD 5670
    • RAM - 1.7GB
    Конфигурацията е малко старичка и сравнително слаба, но толкоз. Казвайте, ако се нуждаете от повече информация.

Благодаря за отделеното внимание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

То, че ще върви, ще върви...

А при седмицата не помня да има някакви забавяния, ама нейсе...

А чудесата не ги чакам отдавна...

Из нуждите ще са:офис щуротиите им, visual studio и .NET (последните две не са ми от любимите, но най-вероятно ще потрябват). Ще тествам как изглеждат(визуално), уеб-приложения, които пиша, на IE...и най-вероятно може и да вдигна един WAMP. Както и други, тривиални задачки.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

Разбира се, а относно RAM съм запланирал ъпгрейд. То и процесора не е пълна младост, с 1.8GHz. Но мисля, че дъното ми е с сокет AM2+ и трябва да проверя колко струват(качество и цена) тези AMD-та :)

Благодаря за отговорите.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от viktor_194
        Здравейте,
        Имах проблем при едно клиенти.Проблемът е следния Windowsa си инсталира ъпдейтие и компютрите спират да принтират на локално свързан принтер (USB),на мрежовите няма проблеми.
        Реших си проблема с премахването на тези два ъпдейта:
        Security update for Microsoft Windows (KB4048957) и
        Update for Micrsoft Windows (KB2952664).
        Споделям ви това ако на някой му се случи нещо подобно и ако някой има друго решение нека сподели
      • от MaDCoW
        Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 
      • от slavi91
        Може ли въпросният принтер да работи с windows 7 ? Никъде не мога да намеря драйвъри. Имам диск с принтера, но той не върши работа, защото е за windows 98 и се инсталира чрез дискети.
      • от didoka01
        Добър ден, вчера ми излезе това съобщение:  https://support.microsoft.com/en-us/help/4012982/the-processor-is-not-supported-together-with-the-windows-version-that-
        Пробвах да си инсталирам Windows 10, но не намерих драйвъри за видеокартата ми, пробвах тези от диска и още 4 различни от сайта на Nvidia, при всеки един от опитите ми даваше една и съща грешка. Сканирах си компютъра с антивируската Avast и тя откри, че имам проблем с производителността. Ще се отрази ли на компютъра този проблем или не? Процесора ми е Intel Core i5 3,50 Gxz
      • от DangerFTW
        Здравейте ! Днеска се опитах да кача ISO OS на диск от 4гб , но се оказа прекалено малък ... И след това си взех една флашка и на нея опитах да кача ISO OS , но пак бъгва , можете ли да ми кажете защо ? Да не би самата програма да е бъгава и трябва друга , не знам просто.. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.