Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

На моята конфигурация имам Ubuntu 12.04, но осъзнах, че често ще ми се налага да прибягвам до Windows система, а разните софтуери за виртуализация(Virtualbox,VMWare), не са решение за мен. Логичния избор бе Windows 7. Но тогава се сетих, че казаха нещо интересно на презентацията за Windows 8. А именно, че системните изисквания са по-ниски. Performace - по-голям(махат го т'ва Aero и разни други подобрение, уж) и т.н.

Тествал съм ги всички до Consumer Preview, но не и Release Preview. Пък и нямам спомен как се представяше...

Тъй като не съм сигурен, дали твърдението, че Win8 е по-малко гладен за ресурси, реших да се допитам до вас, ако някой има опит или нещо такова.

Наясно съм с факта, че е beta, все още, но не мисля, че това ще ми създаде главоболия.

А ето и информация за хардуера:

• AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ (1.8GHz)
  • Ati Readon HD 5670
  • RAM - 1.7GB
Конфигурацията е малко старичка и сравнително слаба, но толкоз. Казвайте, ако се нуждаете от повече информация.

Благодаря за отделеното внимание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

То, че ще върви, ще върви...

А при седмицата не помня да има някакви забавяния, ама нейсе...

А чудесата не ги чакам отдавна...

Из нуждите ще са:офис щуротиите им, visual studio и .NET (последните две не са ми от любимите, но най-вероятно ще потрябват). Ще тествам как изглеждат(визуално), уеб-приложения, които пиша, на IE...и най-вероятно може и да вдигна един WAMP. Както и други, тривиални задачки.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

Разбира се, а относно RAM съм запланирал ъпгрейд. То и процесора не е пълна младост, с 1.8GHz. Но мисля, че дъното ми е с сокет AM2+ и трябва да проверя колко струват(качество и цена) тези AMD-та :)

Благодаря за отговорите.

Редактирано от ftpkid (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.