Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ftpkid

Системни изисквания:Win7 vs Win8

Препоръчан отговор

Здравейте,

На моята конфигурация имам Ubuntu 12.04, но осъзнах, че често ще ми се налага да прибягвам до Windows система, а разните софтуери за виртуализация(Virtualbox,VMWare), не са решение за мен. Логичния избор бе Windows 7. Но тогава се сетих, че казаха нещо интересно на презентацията за Windows 8. А именно, че системните изисквания са по-ниски. Performace - по-голям(махат го т'ва Aero и разни други подобрение, уж) и т.н.

Тествал съм ги всички до Consumer Preview, но не и Release Preview. Пък и нямам спомен как се представяше...

Тъй като не съм сигурен, дали твърдението, че Win8 е по-малко гладен за ресурси, реших да се допитам до вас, ако някой има опит или нещо такова.

Наясно съм с факта, че е beta, все още, но не мисля, че това ще ми създаде главоболия.

А ето и информация за хардуера:

• AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ (1.8GHz)
  • Ati Readon HD 5670
  • RAM - 1.7GB
Конфигурацията е малко старичка и сравнително слаба, но толкоз. Казвайте, ако се нуждаете от повече информация.

Благодаря за отделеното внимание!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ще върви. Горе долу нормално. Но при приложения изискващи мааалко повече системни ресурси, ще се задъхва (както междувпрочем и 7 и ХР). Просто ти е стар хардуера, не очаквай чудеса. Все пак за ежедневна употреба няма да имаш проблеми.

То, че ще върви, ще върви...

А при седмицата не помня да има някакви забавяния, ама нейсе...

А чудесата не ги чакам отдавна...

Из нуждите ще са:офис щуротиите им, visual studio и .NET (последните две не са ми от любимите, но най-вероятно ще потрябват). Ще тествам как изглеждат(визуално), уеб-приложения, които пиша, на IE...и най-вероятно може и да вдигна един WAMP. Както и други, тривиални задачки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Се справи. Евентуално рама може малко да ти дойде, ама пробваш и виждаш дали е така.

Разбира се, а относно RAM съм запланирал ъпгрейд. То и процесора не е пълна младост, с 1.8GHz. Но мисля, че дъното ми е с сокет AM2+ и трябва да проверя колко струват(качество и цена) тези AMD-та :)

Благодаря за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги !!! От няколко дни имам един много странен проблем който преди НИКОГА не ми се е случвал и незнам вече към кой да се обърна за помощ,защото не ги разбирам много проблема може да е от от дънната платка от захранването видеокартата или някоя плочка рам да прави проблеми !!! Но нека да не гадая а да ви споделя проблема и се надявам някой от вас да може да помогне !!! Проблема започна когато чаках да ме пусне в игра на League докато бях в Loading Screen екрана стана черен компа заби рестартирах го след като зареди ми излезе прозорец с надпис :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      А когато отворих Event Viewer в графата на Errors имаше един BugCheck Event 1001 който изглеждаше така :
      Компютърът е рестартиран от проверка за грешки. Проверката е: 0x00000124 (0x0000000000000000, 0xfffffa8004d598f8, 0x0000000000000000, 0x0000000000000000). Разтоварването е записано в: C:\Windows\Minidump\102018-18375-01.dmp. ИД на доклада: 102018-18375-01.
      И 4  Event ID 18 WHEA Logger които изглеждаха така :
      A fatal hardware error has occurred.
      Reported by component: Processor Core
      Error Source: Machine Check Exception
      Error Type: Bus/Interconnect Error
      Processor ID: 0
      Processor ID: 1
      Processor ID: 2
      Processor ID: 3
      Проверих температурите на процесор/видеокарта/харддиск всичко си е ОК с тях Снощи направих system restore и след това всичко си беше наред цяла вечер не ми е правило проблем но днес същата работа когато отворя браузера или клиента на League екрана става черен и след рестарт ми дава прозорец с надпис :
      Windows се възстанови от неочаквано затваряне и отдолу следното :
      Сигнатура на проблем:
        Име на проблемно събитие:    BlueScreen
        Версия на ОС:    6.1.7601.2.1.0.256.1
        ИД на езикова променлива:    1026
      Допълнителна информация за проблема:
        BCCode:    124
        BCP1:    0000000000000000
        BCP2:    FFFFFA8004CF98F8
        BCP3:    0000000000000000
        BCP4:    0000000000000000
        OS Version:    6_1_7601
        Service Pack:    1_0
        Product:    256_1
      Файлове, които помагат проблемът да бъде описан:
        C:\Windows\Minidump\102018-17531-01.dmp
        C:\Users\COMPUTER\AppData\Local\Temp\WER-41546-0.sysdata.xml
      Прочетете нашата декларация за поверителност онлайн:
        http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0402
      Ако онлайн декларацията за поверителност не е налична, прочетете офлайн версията на декларацията ни за поверителност:
        C:\Windows\system32\bg-BG\erofflps.txt
      ето и частите на системата ако е нужно да се знае : Windows 7 64bit SP 1
      Процесор : Процесор
          Intel Xeon E5420 @ 2.50GHz  
      Оперативна памет
          4,00ГБ Двуканална-канална DDR2 @ 403 MHz 
      Дънна платка
          BIOSTAR Group G31-M7 TE
       Графика
      1024 MB ATI Radeon HD 4600 Series (Gigabyte) HD4670
      Storage
          232GB Western Digital WDC WD2500JD-55HBC0 ATA Device (SATA)
      Силно се надявам проблема да не е сериозен и да не се налага подмяна на някой компонент,защото в момента нямам финансовата възможност
      P.S. - Незнам дали тази вечер отново ще мога да вляза да отговоря на въпросите ви понеже този проблем с черен екран започна да го прави и когато вляза в браузера Ако не стане от компа ще пиша от телефона !!! Мерси Предварително на всички които ми помогнаха да реша проблема !!!

• от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
    • от gn_huang
      Деинсталирах браузър от компа си и след като деинсталирането завърши започна автоматичен рестарт на компютъра(както обикновено), но запецна на черен екран и неще да стартира. Сомо в горния ляв ъгъл премигва нещо (вижда се на снимката). Пробвах всичко което прочетох в интернет, но нищо не помага. Помощ! 

• от fresh_bones
      Днеска включвам лаптопа беше ми на 3% батерия  .Докато отида ми взема кабела ми се изключи.След това го включвам и ми се появява Startup Repair   . Под на Startup Repair ми пише  '' Your compluter was unable to start ''  Чакам 20-30 минути  .След което ми излиза един прозорец и ми показва че уиндолса е поправен  рестартира се и пак ми се появява същото . Със уиндолс 7 съм . 
    • от viktor_194
      Здравейте,
      Имах проблем при едно клиенти.Проблемът е следния Windowsa си инсталира ъпдейтие и компютрите спират да принтират на локално свързан принтер (USB),на мрежовите няма проблеми.
      Реших си проблема с премахването на тези два ъпдейта:
      Security update for Microsoft Windows (KB4048957) и
      Update for Micrsoft Windows (KB2952664).
      Споделям ви това ако на някой му се случи нещо подобно и ако някой има друго решение нека сподели
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.