Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема е следния , камерата е ползвана не повече от 10-на пъти, и си стои затворена в калъфа.При изваждане за снимане на видео-запис се показва черен екран и никакъв образ. Не показва и вече заснет запис. Един фотограф ме светна, че може да е замърсена главата на камерата и ми даде почистваща касета. Пуснах почистващата касета и картината се появи, но ми я показва накъсано на ленти. Дайте съвет какво да направя за да се оправи камерата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи фотографа е бил прав....само дето главата не се е изчистила достатъчно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При изваждане за снимане на видео-запис се показва черен екран и никакъв образ. Не показва и вече заснет запис.

Вие махнахте ли капачето на обектива ? ;)

Пуснете касета която преди това е снимана и ако дава пак накъсано , както каза колегата , или не е изчистена главата добре или може и да се е прецакала . Ако имате сервиз може да я погледнат ама за ремонт , май много пари искат , един приятел така му се прецака главата и на далавера си взе втора употреба от колкото да ремонтира неговата .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пуснах касета , която е заснета, но пак ми показва картината на ленти. Някой ако знае добър сервиз в района на Хасково, нека ми изпрати адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

jonov ,човека има проблем ти се шегуваш с махането на капачето,Нали е допълнил че не показва и вече заснет запис!Вследствие на неизползване камерата за по дълго време,когато преди това се е замърсила главата от някоя стара видео касета,почистващата касета не може да свърши работа.Друг е въпроса ако самата почистваща касета е употребявана доста,също престава да чисти.Аз съм чистил многократно видео глави и ще посъветвам да пробваш следния начин.С чиста не влакнеста хартия откъсната обикновенно от тетрадка се чисти най успешно.На въртящия барабан ще видиш в долния край две или четири глави(зависи от модела).Въртиш бавно с едната ръка а с другата допираш челно върху главите без много натискане.,защото може да се скъса хартията или да попаднат власинки,около главите ,които също ще пречат.Ако е зацапана по хартията се получават следи като от надраскано с молив.Повтаряш няколко пъти докато хартията остане чиста.Има и резервен вариант за супер зацапани глави.процедурата е същата но преди това се изчетква еднократно с мека четка за рисуване напоена само на върха с чист спирт(да не е много обилно защото пак лошо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките.Почистващата касета ,която ми дадоха беше ползвана, така че може би ако пусна нова почистваща касета, проблема да се оправи. Трябва ли почистващата касета да е като марката на видео-камерата или няма значение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръките.Почистващата касета ,която ми дадоха беше ползвана, така че може би ако пусна нова почистваща касета, проблема да се оправи. Трябва ли почистващата касета да е като марката на видео-камерата или няма значение?

Марката няма значение ,защото е на механичен принцип.Само да е нова.Имай предвид че и тези касети се зацапват вседствие на 5-10 чистения и после могат дори да замърсяват главите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.