Премини към съдържанието
Persona7evil

Проблем с видео и звукова карта

Препоръчан отговор

Добър Ден. Имам следния проблем преди време се опитах да си инсталирам windows xp sp2 и след като стана това мога да влизам само на safe mode и също не ми отчита че имам звукова и видео карта всичко друго си работи :). Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да влизате само в сейв мод нещо се е насмело по самата инсталация. Сървиз пак 2 е доста стар така че инсталирайте по нова версия на Windows и след това вероятно ще се наложи допълнително да качите драйвери, дори при самата инсталация да бъдат качени такива е възможно с тях да не можете да използвате пълния ресурс на видеото например затова си дръпнете драйвер от сайта на производителя или от сайтовете на ATI или Nvidia, ако видеото е външно ако е вградено от сайта производител на дъното.

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под save mode много неща не се стартират. Ползват се драйвери за видео картата позволяващи само някаква базова резолюция, а звуковата карта мисля че е изключена напълно. Освен ако не се влезе в нормален режим мисля, че няма да се оправят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми по друг начин как да го формулирам при стартиране по нормален начин преди да ми изпише добре дошли черен екран след това за няма и секунда син екран и се рестартира като го стартирам на сейв мод немога да използвам system restore .. за преинсталация ли е или да си бърничкам нещо още В нормален режим немога да вляза опитвах както казаx да го върна до по ранна дата за да се премахне само че ми пишеше нещо от сорта system restore can't be used at this moment please restart your computer and try later

Редактирано от Persona7evil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Синия екран е признак на проблем.

Кажете каква грешка изкарва защото причините може да са доста каакто некоректен драйвер така и хардуерен проблем.

Публикувано изображение

Изберете маркираното за да не се рестартира системата при син екран а той да остане на монитора ви за да ни кажете каква е грешката. Тя е от типа Stop: 0x00000***

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Под save mode много неща не се стартират. Ползват се драйвери за видео картата позволяващи само някаква базова резолюция, а звуковата карта мисля че е изключена напълно. Освен ако не се влезе в нормален режим мисля, че няма да се оправят нещата.

Драйвери не се стартират под saFe mode. Т.е. стартират се драйвери, но само тези, които са необходими на системата, за да зареди. Видеото е във VGA режим. Звуковата карта не е изключена. Не са и заредени драйверите. Човека има проблем точно с влизането в нормален режим.

Еми по друг начин как да го формулирам при стартиране по нормален начин преди да ми изпише добре дошли черен екран след това за няма и секунда син екран и се рестартира като го стартирам на сейв мод немога да използвам system restore .. за преинсталация ли е или да си бърничкам нещо още

В нормален режим немога да вляза опитвах както казаx да го върна до по ранна дата за да се премахне само че ми пишеше нещо от сорта system restore can't be used at this moment please restart your computer and try later

Като за начало го формулирай с препинателни знаци. Изкьорих се да го чета докато те разбера какво имаш предвид. Точки, запетайки и други такива екстри.

Като за начало, влизаш в BIOS и забраняваш на ОС да се рестартира при грешка, т.е. син екран. Този син екран дава информацията, която е необходима, за да се разчете проблема.

И освен това XP SP2 си е стара и няма поддръжка, като минимум сложи XP SP3.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това не ми харесва изобщо възможно ли е като съм инсталирал драйвъри да са изгорели и двете , но това не обяснява защо не мога да вляза в нормален режим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тотател формат на харда и нова инсталация... Преди това разгледай как стоят нещата в кутията - прах, задръстени вентилатори, състояние на кондензаторите...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тотател формат на харда и нова инсталация... Преди това разгледай как стоят нещата в кутията - прах, задръстени вентилатори, състояние на кондензаторите...

Значи това ще бъде като си ида на село ще разгледам кондензатори прах и всичко друго от което имам понятие и ако тогава не стане ще има формат на харда и така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

това не ми харесва изобщо възможно ли е като съм инсталирал драйвъри да са изгорели и двете , но това не обяснява защо не мога да вляза в нормален режим .

Господи.......

1. Windows XP SP2 е стара система със спряна поддръжка. Минималното, което трябва да инсталираш е XP SP3!!! Та 100% ще трябва да преинсталираш.

2. Този син екран (без да съм го гледал) според мен идва от краш на някой драйвър. Като гледам общата картина даже се съмнявам дали и самата инсталация не е толко омазана, че нищо да не помръдне повече...

3. Под Safe mode много неща са изключени, то това е идеята- критичният минимум, че да работи системата. Нормално да има проблем с видеото (което реално не е проблем) и звука...

Много лесно може да се тества дали е от системата с едно Live CD с Ubuntu да речем.

Хубаво е да се огледа за надути кондензатори и прахоляк по дъното, видеото и във захранването, но аз лично не очаквам проблем там.

Това е очевидно софтуерен проблем и темата ще бъде преместена в раздела за Windows, защото там е по-подходящо.

Поздрави и лек ден!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само аз ли прочетох, че той обича да си ръчка по ОС ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В нормален режим немога да вляза опитвах както казаx да го върна до по ранна дата за да се премахне само че ми пишеше нещо от сорта system restore can't be used at this moment please restart your computer and try later

За да не можеш да направиш system restore, предполагам че цялата ОС е омазана. Теглиш едно LiveCD и копираш информацията на друг носител. След това пълен формат на дяла и инсталиране на чисто. Прочетох в първия пост, че става на въпрос за XP SP2, който е далеч от сигурна ОС. Препоръчително е инсталирането на чисто MSDN копие на SP3 минимум.
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.