Премини към съдържанието
MysticalCloudiness

Странен проблем с прегряване на PC и shutdown

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем със един компютър.Ето я конфигурацията: Fortron 400W,2x2gb 1066mhz A-data,250gb Samsung hdd,CPU-2x2,1ghz Athlon,Дъно-Biostar GF7025-M2.Ползва се вграденото видео. Компютъра загрява дори когато влизам в сайтове,играя онлайн игрички или тегля нещо.В биоса е настроен на shutdown при 80 градуса. При idle температурите стоят на 36-40 градуса но пусна ли някакво приложение се вдигат внезапно и се качват до 80 и изключва. Сега всеки ще каже че нещо не е наред с охлаждането.Миналото беше някакво старо на Cooler master което преди време го охлаждаше без проблем и пише че поддържа този процесор и е в състояние да го охлади.Сега сложих боксовото от един Phenom x6 3,6ghz и с него е малко по добре но само забавя постепенното покачване и shutdown.Сложил съм хубава паста,отделно това охлаждане е държало в граници въпросния phenom и достига 5000rpm но не може да се справи с този атлон.На самата кутия съм сложил 2x120mm да вкарва и изкарва въздух.Отворих даже капака и пак същото.Досега не ми се е случвало нещо такова. Направил съм възможното от към охлаждане но температурите стабилно си се качват и се изключва.Моля ви дайте някакъв съвет и сблъсквали ли сте се с подобно нещо.Предварително благодаря.

Редактирано от MysticalCloudiness (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Охлажда ли се радиатора на чипсета. Може той да грее и да се покачват температурите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Охлажда ли се радиатора на чипсета. Може той да грее и да се покачват температурите.

Преди много време още като купих дъното от самото начало загряваше до 66 градуса чипсета.Купих ново охлаждане за чипсет и години след това нямах пробели.Температурите в момента стоят на 40-43 градуса стигащи до 47

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Преди много време още като купих дъното от самото начало загряваше до 66 градуса чипсета.Купих ново охлаждане за чипсет и години след това нямах пробели.Температурите в момента стоят на 40-43 градуса стигащи до 47

Добре, а на кой компонент температурата стига до 80 градуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще започна с предположенията и препоръките:

Fortron 400W

Замери с мултицет напреженията на захранването и го провери за надути кондензатори!

2x2,1ghz Athlon

Brisbane/Windsor е ядрото?

Biostar GF7025-M2

Огледай за надути кондензатори!

Ползва се вграденото видео

Каква е температурата на чипсета под товар и има ли вентилатор, който да го охлажда?

Миналото беше някакво старо на Cooler master което преди време го охлаждаше без проблем

и пише че поддържа този процесор и е в състояние да го охлади.Сега сложих боксовото от един Phenom x6 3,6ghz и с него е малко по добре но само забавя постепенното покачване и shutdown.

Как така го е охлаждало без проблем и след това изведнъж го охлажда с проблем?Кога се случи това?Сигурен ли си че добре си закрепил охладителя.На допир топъл ли е радиатора???

Сложил съм хубава паста

Каква паста си поставил, колко си поставил, как е постави, сигурен ли си че е равномерно?

Дай една снимка от аида с температурите на компонентите под товар преди да се изключи!

Редактирано от Daredevil_666 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще започна с предположенията и препоръките:

Замери с мултицет напреженията на захранването и го провери за надути кондензатори!

Brisbane/Windsor е ядрото?

Огледай за надути кондензатори!

Каква е температурата на чипсета под товар и има ли вентилатор, който да го охлажда?

Как така го е охлаждало без проблем и след това изведнъж го охлажда с проблем?Кога се случи това?Сигурен ли си че добре си закрепил охладителя.На допир топъл ли е радиатора???

Каква паста си поставил, колко си поставил, как е постави, сигурен ли си че е равномерно?

Дай една снимка от аида с температурите на компонентите под товар преди да се изключи!

Ядрото е Brisbane,на захранването съм му сменял перката със нова понеже старата почна да шуми и реших да го освежа,компютъра не е при мен но го огледах и не видях надути кондензатори.Под товар е 47-50 градуса.Процесора обаче загрява до 80 и повече и изключва заради него.Радиатора на чипсета е без вентилатор.Ами преди работеше на за известно време ползвах Semprom 3400+ 1,8ghz.След време отново сложих Атлона и забелязах адски нестабилни температури.Когато не правиш нищо са перфектни но мн бърза се качват отведнъж някак си.Пастата е cooler master сива на цвят.Ползвал съм я и на други компютри.Сложих в средата едно зрънце и притиснах охлаждането за да я разпредели равномерно.Утре ще кача и снимка на idle температурите но по памет-Cpu 36,Chipset 43,hdd-25,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пастата трябваше да я намажеш предварително-слага се колкото грахово зърно и се размазва или с миниатюрна шпатулка или аз обикновенно си увивам показалеца с найлон и мажа в кръг,равномерно,след това закопчавам охладителя.Измери напреженията на всички линии на захранването,а ако ти се спортува,може да тестваш с друг професор/охлаждане дали ще ги прави тия проблеми.

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Биоса задаван ли е по подразбиране след размяната на процесорите?

По-нов биос има ли на сайта?

Пастата трябваше да я намажеш предварително-слага се колкото грахово зърно и се размазва

Ти понятие за размера на грахово зърно имаш ли си?

Оризово зрънце по може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Чшшшуу,аз кат казвам грахово зърно,имам в предвид това,да стигне количеството за равномерно размазване,а не кат тоя тарикат,дето го ползваш за настолна библия.Няма да учиш евреина и арменеца как да боравят с финикийски знаци,просто съм си изработил един начин,дето не ме е подвел до сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понякога докато играя flash игра и ми изписва "entering sleeping mode" но компютъра продължава да работи.За до се възстанови картината обаче,трябва да го изключа напълно от копчето.НЕ смятам че целия проблем се дължи на неправилно сложена паста.Досега колкото пъти съм слагал съм нямал проблеми а метода който ползвам е същия.Преди ползвах този з разпределянето на пастата по целия процесор но не смятам че разликата е голяма.Възмжно ли е някой от датчиците за температурата да е развален и това да е причината?Или това че се ползва вградена видеокарта.А конкретно самия процесор възможно ли да е прецакан.Мисля да пробвам а сложа стария Semprom 3400+ 1,8ghz и да видя с него как ще е макар че той е по хладен попринцип.Как е възможна това box охлаждане да държи в граници 6 ядрен феном а да не може да се справи с атлона.Самия биос съм му дал по подразбиране.Пробвал съм с 2 различни пасти-Cooler master high performance Thermal compuond kit (бяла на цвят) и cooler master (сива) Преинсталирах нов windows за да изключа това като проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Понякога докато играя flash игра и ми изписва "entering sleeping mode" но компютъра продължава да работи.За до се възстанови картината обаче,трябва да го изключа напълно от копчето.Н

Струва ми че видеокартата е проблема. А правил ли си овърклок на машината ? Пробвай с ресет на биос. Редактирано от NikitoY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва ми че видеокартата е проблема. А правил ли си овърклок на машината ? Пробвай с ресет на биос.

Рестартирах биоса всичко да е на default.Ако пробвам с отделна видеокарта се надявам да се оправи всико
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пусни един стрес тест от айдата и покажи графиката на температурите да видим как се покачват.

Когато процесора дигне над 70 градуса пипни охладителя ако той не е толкова горещ, че да не можеш да го пипнеш то тогава охладителя не смогва, ако охладителя/радиатора е студен то тогава куца преноса на топлина от процесора към радиатора и вероятно нещо при монтажа и слагането на пастата се е насмело.

Човек ти да не живееш в изба някаква тая температура на процесора от 29 градуса при толкова навън е леко странна.

Чшшшуу,аз кат казвам грахово зърно,имам в предвид това,да стигне количеството за равномерно размазване,а не кат тоя тарикат,дето го ползваш за настолна библия.Няма да учиш евреина и арменеца как да боравят с финикийски знаци,просто съм си изработил един начин,дето не ме е подвел до сега.

Ти може и кофа паста да слагаш което не означава непременно че е правилно. AMD процесорите са с голяма плочка така че оризовото зърно е малко недостатъчно, защото не се разнася по цялата плочка, но пък кристала на процесора не е колкото плочката а е само в средата не повече от 2 кв.см. Ако сте обърнали внимание контактната повърхност на самия боксов охладител особено при Intel е по-малка от капачката на процесора.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имах такъв проблем миналата година. Не помня какво АМД беше, но проблема беше в него. Видеото беше на дъното и когато пуснат флаш игри, се качваха температурите на ядрата .... и изключваше. Странното беше, че имаше разлика в двете ядра от около 20 градуса. С отделна видео карта не загряваше, но все пак ЦПУ-то не беше много в час. Смених процесора и нямаше проблеми с температурата. Според мен проблема е в ЦПУ-то.

Редактирано от gubarcho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ти може и кофа паста да слагаш което не означава непременно че е правилно. AMD процесорите са с голяма плочка така че оризовото зърно е малко недостатъчно, защото не се разнася по цялата плочка, но пък кристала на процесора не е колкото плочката а е само в средата не повече от 2 кв.см. Ако сте обърнали внимание контактната повърхност на самия боксов охладител особено при Intel е по-малка от капачката на процесора.

Някъде да си видял да се споменава за кофи или други подобни атрибути??Просто с течение на времето съм си изработил един метод/речи го начин на работа,обвързан с точно определени действия/процедури.Пък ти,ако искаш,и с мистрията слагай,както и правиш най вероятно..... :D Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.