Премини към съдържанието
FIGI_78

колко време се зарежда Нокия?

Препоръчан отговор

падна ми батерията и не знам всъщност за колко време да го включа да се зарежда,така че да се удължи животът на батерията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

падна ми батерията и не знам всъщност за колко време да го включа да се зарежда,така че да се удължи животът на батерията

Зависи от батерията и зарядното, за колко време ще се зареди батерията. Обикновено от 2 до 4 часа са нужни за пълно зареждане. Оставете го 4 часа на зарядното за да сте сигурна, че е зареден добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нов ли е телефона? Модел? За всички съвременни телефони се отнася, не е добре да се оставя да се изтощи напълно батерията. Зарежда се нормално, примерно два часа би трябвало да са достатъчни. И това, което обикновено обясняват продавач-консултантите, да се оставя при първо зареждане 12 часа, са пълни глупости. Освен това, пълния капацитет на батерията се достига след примерно месец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нов ли е телефона? Модел?

За всички съвременни телефони се отнася, не е добре да се оставя да се изтощи напълно батерията. Зарежда се нормално, примерно два часа би трябвало да са достатъчни. И това, което обикновено обясняват продавач-консултантите, да се оставя при първо зареждане 12 часа, са пълни глупости. Освен това, пълния капацитет на батерията се достига след примерно месец.

За 12-те часа съм съгласен че е глупост и няма нужда да се зарежда повече от това което показва устройтвото.Когато няма процес на зареждане е безмисленно да се държи на зарядното.За разреждането обаче ще поспорим.Добре е да се разреждат новите батерии първите поне 3 цикъла максимално.Вярно е че не едобре да изключи телефона от слаба батерия,защото то е равносилно да махнеш батерията без да си изключил телефона,което може да повлияе отрицателно на операционната система или софтуера.Ное добре да показва "батерията е празна" и тогава да се включи на заряд.След това може да се дозарежда неразредена батерия,но за по дълъг живот на батерията е добре поне веднъж на месец да се разрежда по същия начин,както когато е за пръв път! Редактирано от NEO76 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

докато изпише, че е напълно заредена ?! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.