Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Как мога да настроя wi-fi да хващам интернет на телефона си?.Знам ,че има такъв начин,но как да му задам да го направи.Със Две операционни системи windows 7 pro и LINUX UBUNTU 12.04 на лаптопа.А лаптопа е hp pro book 4530-s . Qualcomm Atheros AR9285 802.11b/g/n WIFI Adapter

post-320576-0-27371100-1342692925_thumb.

Редактирано от Serious_Mitko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какъв е тоя Wi-Fi модем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Eм .USB VIVACOM MODEM А ся тука нямам рутер с лан кабел .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

може да намерите видеоурок как да настроите лаптопа си за да може той да е рутера, ако нямате такъв. Трябва лаптопа Ви да използва итернет чрез кабел, а wifi картата му да я ползвате за да споделяте този интернет с други безжични устройства. Ако случаят не е такъв и имате рутер, и ползвате интернет чрез безжична мрежа би трябвало тази същата безжична мрежа да може да я хващате и през телефона си, ако той има wifi.

P.S. ако имате предвит "рутера" от снимката, то това не е рутер а вашата безжична карта на лаптопа. Просто си пуснете видеото и следвайте същите стъпки като на стъпката където пише "No authentication (open)" трябва да изберете "wpa2-personal" и да зададете парола за достъп до безжичната мрежа. После само като се връзвате от телефона си и ви поиска парола трябва да я въведете. Клипчето е направено за windows 7. Успех.

Eм .USB VIVACOM MODEM

А ся тука нямам рутер с лан кабел .

Няма значение просто трябва да изберете правилната връзка за споделяне, т.е. тази от която получавате интернет на лаптопа си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора не се изразява особено ясно, но това което аз успявам да отгатна е, че има 3G модул от мобилен оператор през който ползва интернет на мобилния си компютър, но иска оттам да го препраща и към телефона си. Общо взето не виждам каква е идеята защото за да се ползва нет на телефона лаптопа ще трябва да е пуснат, а след като е пуснат то със сигурност ползването на нет на него ще е доста по удобно. Идеята лаптопа да седи и да служи само като рутер е леко безумна, много скъп ще дойде тоя рутер. Иначе дали е възможно, би трябвало да е. В момента не разполагам с подобни устройства за да го тествам но логиката е следната. Връзката през 3G модула трябва да се вижда в мрежовите връзки и опцията от контекстното меню която трябва да се използва при XP се наричаше "Internet Connettion Sharing" а сега е "Bridge Connections" или иначе казано създаване на мост между две мрежови връзки.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята лаптопа да седи и да служи само като рутер е леко безумна, много скъп ще дойде тоя рутер.

Идеята не е никак безумна ако има двама човека в един апартамент и имат лаптопи и жична връзка с интернет, и ползват компютрите си. Но както и да е. Колкото до bridge connection и share this connection не съм много убеден, но мисля че и двете съществуват както при XP така и при win7. И както изглежда май са различни неща. Редактирано от wickerman (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Идеята не е никак безумна ако има двама човека в един апартамент и имат лаптопи и жична връзка с интернет, и ползват компютрите си. Но както и да е. Колкото до bridge connection и share this connection не съм много убеден, но мисля че и двете съществуват както при XP така и при win7. И както изглежда май са различни неща.

Ако беше чел внимателно щеше да разбереш, че не става въпрос за ползването на нета на два лаптопа, а от лаптопа на телефона.

"Internet Connettion Sharing" в ХР се задаваше на връзката през която ти идва нета и по този начин указваш че ще я споделяш или иначе казано ползваш РСто за рутер. Под 7 не се е налагало да го правя и не го открих а на негово място е "Bridge Connections". както споменах нямам условия да го пробвам но предполагам, че прави нещо подобно. А и като знам какви са скоростите на интернет през 3G особенно ако е някакъв с лимит по обем трафик и след това един юзер е тегаво да го ползва пък какво остава за повече едновременно. Не че преди десетина години и аз не съм захранвал по същия начин 6РСта с нет през телефона 33,6к, но вече сме разглезени потребители, а пък и сайтовете вече са доста по тежки.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора не се изразява особено ясно, но това което аз успявам да отгатна е, че има 3G модул от мобилен оператор през който ползва интернет на мобилния си компютър, но иска оттам да го препраща и към телефона си. Общо взето не виждам каква е идеята защото за да се ползва нет на телефона лаптопа ще трябва да е пуснат, а след като е пуснат то със сигурност ползването на нет на него ще е доста по удобно. Идеята лаптопа да седи и да служи само като рутер е леко безумна, много скъп ще дойде тоя рутер. Иначе дали е възможно, би трябвало да е. В момента не разполагам с подобни устройства за да го тествам но логиката е следната. Връзката през 3G модула трябва да се вижда в мрежовите връзки и опцията от контекстното меню която трябва да се използва при XP се наричаше "Internet Connettion Sharing" а сега е "Bridge Connections" или иначе казано създаване на мост между две мрежови връзки.

Напротив никак не е безумна идеята. Ако телефона му е с андроид (или въобще ако е смартфон) е много по удобно през телефона да си теглиш приложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ама това защо е в хардуерният раздел??? Аз сега виждам... Айде на правилното място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Телефона ми е с андорид и на братончед ми също е с андроид ,а братовчедка ми няма андроид и затова щъка на лаптопа и ми трябва начин да хващаме нет на телефоните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Напротив никак не е безумна идеята. Ако телефона му е с андроид (или въобще ако е смартфон) е много по удобно през телефона да си теглиш приложения.

Автора лично те е опровергал

Телефона ми е с андорид и на братончед ми също е с андроид ,а братовчедка ми няма андроид и затова щъка на лаптопа и ми трябва начин да хващаме нет на телефоните

Не става въпрос за теглене на приложение а трима потребители да браузват едновременно приз 3G модем. Освен да им пожелая успех с браузването .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Автора лично те е опровергал

Не става въпрос за теглене на приложение а трима потребители да браузват едновременно приз 3G модем. Освен да им пожелая успех с браузването .......

Ами ако на компютъра се отварят леки страници, а на телефона да се изтегли Opera mini не виждам какъв е проблема. :) Аз преди да си взема рутер ползвах на компютъра интернет през EDGE понеже телефона ми няма 3G и за отваряне на леки страници и чат по скайп ставаше.

Редактирано от sks1897 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами ако на компютъра се отварят леки страници, а на телефона да се изтегли Opera mini не виждам какъв е проблема. :) Аз преди да си взема рутер ползвах на компютъра интернет през EDGE понеже телефона ми няма 3G и за отваряне на леки страници и чат по скайп ставаше.

М дааа, всичките потребители на нет който познавам никога не отварят повече от един таб. Автора е леко на 15 предполагам и братовчедите са някъде там и за тях youtube е непозната страница апа те и сайтовете още преди да ги отвориш имат табели кой лек кой тежък. Я па да питам та те останаха ли леки?

Няма лошо нека автора за спорта да се побори ще научи нещо, но да не възлага недежди нета да става за нещо кат се накатерят и тримата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не че искам да се заяждам, но просто давах пример с двата лаптопа. Както и да е...а да, и продължавам да твърдя че и двете неща съществуват в уин7 (bridge connection & sharing internet connection) само че са на 2 различни места, но това няма значение :whist: Успех на автора с начинанието :super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

М дааа, всичките потребители на нет който познавам никога не отварят повече от един таб. Автора е леко на 15 предполагам и братовчедите са някъде там и за тях youtube е непозната страница апа те и сайтовете още преди да ги отвориш имат табели кой лек кой тежък. Я па да питам та те останаха ли леки? Няма лошо нека автора за спорта да се побори ще научи нещо, но да не възлага недежди нета да става за нещо кат се накатерят и тримата.

Кво имаш предвид това ,че youtube е непозната.Добре ако ми беше непозната ,защо нея ползвам ,а vbox7 хич не я отварям,а само съм я чувал?И това също повече от един таб аз отварям максимум 3 таба наведнъж.

Спорта ил да се боря. И за кой спорт искаш да се боря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.