Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

захранването ми пак изгоря, ест. няколко месеца след като му изтече гаранцията. Ще ми препоръчате ли някакво до към 150лв, поне 550W.

Да ми кажете и мнение за това Cooler Master GX Lite 700W http://www.multirama.bg/product/11243/zahranvane-cooler-master-gx-lite-700w.html

Благодаря предварително,

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи какво ще захранва.

Иначе за тези пари, това: SEASONIC SS-620GB BRONZE - 145 лв. Тоя CМ дето си го гледал не струва. От старите GX-ове е, от новите на Enhance се намират тука само по-малките мощности. Аз поне не съм срещал по-мощните.

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи какво ще захранва.

Една старичка вече конфигурация: QUAD Core 2.4GHz, Nvidia 8800GTS 640MB, 1 Hard 500GB, 4GB RAM, Creative Pro Gamer (звукова), като уж мисля да му сложа още един хард към 1ГБ и още една видео карта. Дъното ако е от значение - ASUS P5KC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-SEASONIC-SS-620GB-BRONZE Това ще ти стигне, дори и при сериозна консумация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно каква е другата видео карта. Предполагам е по-слабичка, щом не си я споменал, но тоя Seasonic ще има приложение и при смяна на платформата в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно каква е другата видео карта. Предполагам е по-слабичка, щом не си я споменал, но тоя Seasonic ще има приложение и при смяна на платформата в бъдеще.

Да, вероятно ще е по-слабичка, тъй като тази, с която съм в момента е 320 битова, а такива сега стръват 700+ лв. Не съм го обмислял сериозно просто.

Все пак някакво мнение за захранването, което съм посочил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя CМ дето си го гледал не струва. От старите GX-ове е, от новите на Enhance се намират тука само по-малките мощности. Аз поне не съм срещал по-мощните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хубаво, но този магазин, който сте посочили не ми вдъхва доверие, никакви контакти не са посочени...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много хора пазаруват от там и са коректни. Контакти имат тук: http://nikem-bg.net/kontakti.php

Винаги има и други варианти разбира се: http://www.sky.bg/De...s.aspx?ID=18671

Редактирано от The_Reaver (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Супер! Мерси :) Все пак ще се радвам и на др предложения или това е най-доброто за тези пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Взимай Сиисоника, предложен от The_Reaver и да знаеш, че си взел качествено захранване!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И това захранване ще ти е предостатъчно (с 40А на 12V линия, а Сийсоника е с 2 линии по 24А).

За да ти горят захранванията, или си взимал абсолютни боклуци за по 20-30лв., или имаш проблеми с мрежовото захранване (220V). Виж дали са ти занулени контактите.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря на всички на коментарите. Вчера взех SEASONIC-a и първите ми впечатления са, че по-малко шуми от предното ми захранване (CHIEFTEC 550W), но пък доста грее. За жалост не мога да сравня дали грее повече от предишното ми, тъй като отдавна не съм му объщал внимание. Имам едно въпросче още за захранването. Виждам, че има две PCI букси, но едната е с допълнително разклонение като за перка... да не би охлажданията на новите карти да се захранват отделно? И понеже, както съм писал по-горе, мисля да сложа още една видео карта (като старата ми, която също е посочена), ще има ли проблем да се захрани с тази втора букса? (изглеждат едни и същи) Относно последния коментар: въпросния CHIEFTEC струваше около 130лв, така че уж не е от най-големите боклуци, а и ми го бяха препоръчали точно в този форум. Колкото до контактите, за последните 2г и 6м съм сменил 3 квартири, така че вероятно не е от това :) п.п. Последното изгоря след като тока премигна за 1 сек (а уж имам защитни разклонители). Между другото чийфтека не беше напълно изгоряло, тръгваше си, но не можеше да захрани всичко. Вероятно някой кондензатор само е изгорял, но с по-предното ми захранване се случи същото и ми го оправиха за около 40-50лв. След ремонта държа има-няма половин година и за това сега реших направо нова да купя.

Редактирано от thumper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ебаси... Къде живееш, та тока е такъв? Честно казано ми се струва, че вашето енерго си заслужава 1 кофа лайна на входа... Имало е пик на напрежението и защитите на чифтека са сработили, та нищо друго не е изгоряло, но се е жертвал в името на рбаотещ компютър... Не мисля, че вината е в качеството на захранването, а точно обратното- добре, че е било качествено... Според мен трябва да си направиш една застраховка с/у късо съединение, после с 1 протоколче за късо ти се възстановяват парите, а застрахователят придобива право на регресен иск с/у енергото. Много обичам така да си решавам проблемите! Ама въпроса е, че и доказването на късо не е много лесно... Какво да се прави, държавата ни е една "приятна". Отвях се. Айде честито и със здраве да гоо ползваш и повече да няма такива теми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.