Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, реших да си купя една плочка рам. В момента съм със 2 ГБ рам ддр3 и имам един свободен слот. Та въпроса ми е как да избера памет която ще е съвместима с платката. Тоест да не стане да си взема рам и да не съвпадне. Просто не съм на ясно много много с рам-а. Тоест какъв сокет трябва да е и т.н. Ще дам каквото инфо трябва от speccy

http://oi45.tinypic.com/2n07m8h.jpg

Ще съм благодарен ако помогнете. Трябва ми 2 гб - 1 плочка за около 20 лева.. знам, че не е много но с това разполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сегашната ми памет е кингстон, а тази е друга марка, нали не пречи ? Ще ме извинявате за малоумните въпроси ама..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Желателно е да са с еднакъм размер и една марка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Желателно е да са с еднакъм размер и една марка.

Направо си е задължително :rolleyes: Освен ако нямаш чук подръка.

2GB DDR3 1333 KINGSTON HYPERX

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж каква е сегашната ти рам и си вземи още 1 плоча абсолютно същата

Редактирано от DD-WRT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как да разбера каква точно е плочката... ? Програмката speccy не дава кой знае какво инфо, кутията ли да отворя.. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как да разбера каква точно е плочката... ? Програмката speccy не дава кой знае какво инфо, кутията ли да отворя.. ?

Отварянето на кутията е един от вариалните. Другият вариант е да свалиш AIDA64 и да видиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

евереста (аида64) нищо не показа и ся го отворих обаче виждам само едни плочки и никфи надписи... тоест има некфи надписи ама не мисля, че са на модела или ддз.. да пусна снимки ако трябва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

глупости говорите ... не е задължително да са еднакви ! Моите са 2 плочки Кингстон и 1 А-дата ! И НИЩО НЕ СПЪВА !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как няма да ти покаже нищо трябва да е още в началото към общата информация за компютъра. Търси нещо подобно: post-299273-0-88310000-1342712329_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@уникат , това ми го пише, и като го написах в интернет не намерих нищо, сега хубаво си отворих компа и видях плочката и си намерих каквото ми трябва... Може да заключвате темата, поръчах си плочката.. :) ОМГ... сега си пускам компа, всичко ок, бръмчи си обаче нещо ми дава черен екран на монитора и това е ... иначе си върти вентилатора всичко.. ама черен екран.. и ми пише няма сигнал... аз сам извадих плочката и после пак я сложих.. да не съм бутнал нещо или ддз... ко да праяя... ;хх

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Автора има отделна тема по проблема, която преместих в правилният раздел... Няма смисъл да се води кореспонденция на 2 места, за това последните 2 мнения ще преместя там.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За RAM- та тест за съвместимост се прави,поне така са ми казвали ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

стига сте базикали автора.колега вземай една ддр3 на 1333мгхз и се радвай на живота не трябва да са еднаква марка просто трябва да са еднакви ддр типове и честоти или там каквито ти поддържа дъното :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво събуждате стари теми, които очевидно са и решени????

Може да заключвате темата, поръчах си плочката.. :)

Айде малко 1-во да четем, после да трупаме постове...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.