Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте имам проблем с компютър. от началото на тази година, компютъра на всеки месец сам се рестартира без причина (проверявам - нямам вируси) и се появяват за много малко време сини екрани. От една година съм с дъно ASRock G41C-VS, memmory 1GB, 153,2 GB RAM, CPU Intel Duo Core DDR 2 E2610 1.80 GHz, Video Card Nvidia GForce 9400 GT, захранване ISO 480p, Windows XP Profesionel Service Pack 3. Може ли да ми кажете от къде е проблема и евентуално как се решава. Проверих - нямам вируси,сканирането нищо не намери, температурата е нормална, захранването е студено, няма прах, компютъра изписа, че използва 4% от възможностите на процесора - това проверих веднага след последния рестарт. Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

или

Публикувано изображение

Който и да е от двата начина да използвате ще доведе до оставане на синия екран за да можете да прочетете съобщението и да ни кажете какво е и по него да се търси проблема и решението му.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

или

Публикувано изображение

Който и да е от двата начина да използвате ще доведе до оставане на синия екран за да можете да прочетете съобщението и да ни кажете какво е и по него да се търси проблема и решението му.

въпросът е че се появяват само цифри и нищо друго и то за около 1-2 секунди и това става веднъж на месец

въпросът е че това става веднъж на месец, атова което се появява е само цифри и то за 1-2секунди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Именно... Така няма да се появяват за 1-2 секунди, а ще седят докато можеш да ги снимаш или препишеш. Интересува ни по-конкретно след Stop: 0x000 какво има, конкретният цифров код на грешката............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Именно... Така няма да се появяват за 1-2 секунди, а ще седят докато можеш да ги снимаш или препишеш.

Интересува ни по-конкретно след Stop: 0x000 какво има, конкретният цифров код на грешката............

ще се опитам но това не знам кога ще стане обикновенно ставаше в началото на месеца мога да видя едно нещо - Event Viewer показва че проблема идва от Service Control Manager

понякога рестарта става когато включвам компютъра.

прочетох една статия. това са мойте проблеми които стават в тази статия.

Ако ви се рестартира компютъра.doc

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отваряш и оглеждаш хубаво за подути кондензатори. Сваляш Hiren's boot cd и тестваш РАМ и харда от съответния тест на производителя. Хубаво е да дадеш снимка от SMART статуса на харда, примерно с HD Tune може да го видиш. Разбира се чакаме грешката от синия екран.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мен ми е много интересно: "всеки месец", "началото на месеца". Толко строго избирателно да први проблеми ми навява към софтуерен проблем. Някой драйвър търсещ обновление, системни ъпдейти, нещо, което има някакъв график. Хардуера не може така да цепи времето и само избирателно да е в началото на месеца...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мен ми е много интересно: "всеки месец", "началото на месеца". Толко строго избирателно да први проблеми ми навява към софтуерен проблем. Някой драйвър търсещ обновление, системни ъпдейти, нещо, което има някакъв график. Хардуера не може така да цепи времето и само избирателно да е в началото на месеца...

мерси за отговора а от къде да изтегля дравейри и какви точно (между другото откакто съм качил експи не съм му давал да се ъпдейтва въобще - да си тегли от нета ъпдейти). трябва да добавя, че компютърът е от 2009, 2011 се наложи смяна на видеокартата (nvidia Gforce 8600) а покрай нея и дъното (GiGABYTE). друго не е сменяно. и от 2012 започнаха тези проблеми. обикновенно рестарта става в началота на месеца през първите две седмици. веднъж беше на 9или 10 февруари, 5 март - после оправихме компютъра (приятелят ми направи пълна проверка, провери всичко по отделно и пълен скан на системата - нищо не му дало като грешка, помолих го да преинсталира всичко) следващият беше на 23 март, април нямаше проблеми, и след това чак на 6 май, последният път беше на 22 или 23 юни (не си спомням точно кой ден, май беше към края на месеца) и последният път беше на 10 юли. просто се рестартира - примерно тъкмо включвам за деня компютъра и след като зареди нужните неща (steam, skype, utorent) и се реша да влезна в интернет и се рестартира сам ( на екрана се появяват за 1-2 секунди цифри - екрана не е тъмно син а светло син, цялата система се изключва включително и монитора) и всичко после се оправя. Друг път ставаше като гледах някой филм или клип, проверявах дали беше спрял токът - но не. веднъж беше спрял тока и компютърът работеше тогава (просто беше включен) но иначе всичко е нормално. казаха ми, че може и да е от батерията, но не знам. това е проблемът. Редактирано от Todor Skenderov Minev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изтегли WhoCrashed пускаш я горе в ляво има бутон за анализ и ще ти каже на коя дата какво се е счупило, заради което е имало сини екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изтегли WhoCrashed пускаш я горе в ляво има бутон за анализ и ще ти каже на коя дата какво се е счупило, заради което е имало сини екрани.

здравейте, благодаря за съвета и за тази програма изтеглих я и тя направи преглед и резултат е че проблем прави според тази програма антивирусната програма аваст (защото си търси някакви подновявания) аз обаче понеже не мога да намеря ъпдейти за нея не я ъпдейтвам, а чакам да изтече безплатният срок на използване и просто след това на ново я качвам. така направих в сряда. а ето и съобщението. ако е от тази програма може ли да ми кажете коя друга антивирусна програма да използвам (аз използвам Spybot Search & Destroy, Malware, Avast). другите само намират но нищо не чистят. и може ли проблема да е от дъното и ако е от него какво дъно да си взема за да съответства на тези параметри които имам като конфигурация.

Welcome to WhoCrashed.doc

Редактирано от Todor Skenderov Minev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те знам по какви сайтове ходиш но аз също ползвам Avast Free Edition сигурно от 5 години и не съм имал никога драми, въпреки че доста заразени РСта минават през мене. Няма проблеми с актуализации и т.н. актуализира се доста често. Освен антивирусна е хубаво и човека зад клавиатурата да е наясно къде ходи и какво прави. Avasta е на български така че просто трябва да се четат съобщенията внимателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не те знам по какви сайтове ходиш но аз също ползвам Avast Free Edition сигурно от 5 години и не съм имал никога драми, въпреки че доста заразени РСта минават през мене. Няма проблеми с актуализации и т.н. актуализира се доста често. Освен антивирусна е хубаво и човека зад клавиатурата да е наясно къде ходи и какво прави. Avasta е на български така че просто трябва да се четат съобщенията внимателно.

и аз това казвам значи не е от програмата проблема, а може ли да е от дъното или батерията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е съвсем така пишеш че не можеш да намериш ъпдейти и затова не я ъпдейтваш програмата а тя се случва няколко пъти дневно да прави такива. При мене никога не е имало драма с ъпдейтите така че дръпни си Free Edition от официалния сайт те ще ти дадат ключ за една година и не се занимавай с кракове и т.н. и не виждам причина да не се актуализира. Ако пак има драма ще го мислим. Не изключвам вариант да имаш гад който да блокира действието и ъпдейте и. Махни всичкия антивирусен софтуер който имаш като преди това си дръпнеш нова версия. Инсталирай новата версия без да рестартираш и планирай сканиране преди старт на операционната система, имай в предвид че може да трае и часове/може да го пуснеш нощеска да се върти/.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е съвсем така пишеш че не можеш да намериш ъпдейти и затова не я ъпдейтваш програмата а тя се случва няколко пъти дневно да прави такива. При мене никога не е имало драма с ъпдейтите така че дръпни си Free Edition от официалния сайт те ще ти дадат ключ за една година и не се занимавай с кракове и т.н. и не виждам причина да не се актуализира. Ако пак има драма ще го мислим.

Не изключвам вариант да имаш гад който да блокира действието и ъпдейте и.

Махни всичкия антивирусен софтуер който имаш като преди това си дръпнеш нова версия.

Инсталирай новата версия без да рестартираш и планирай сканиране преди старт на операционната система, имай в предвид че може да трае и часове/може да го пуснеш нощеска да се върти/.

това за тези ъпдейти които говорите го прави сама но после след време ми казва остават ви ...... дни на използване - обикновенно към края на месеца

а каква друга програма да използвам

това е най новата версия на аваста

а според съобщението от краш скана - проблема е в авастта

просто не знам какво да правя казват ми че може да е от времето защото и други се оплакват от това че им се скапват машините - проблем от магнинтните бури електричество, движение на остта и подобни. възможно ли е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто пуснете тема за проверка за вируси в съответния раздел на форума - щом има проблем с 'avast'. http://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/ - тук. Преди да пуснете нова тема - прочетете внимателно първата важна тема: 'системата ми е инфектиран, какво да правя сега' и сложете и логовете dds и athach.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Просто пуснете тема за проверка за вируси в съответния раздел на форума - щом има проблем с 'avast'.

http://www.kaldata.c...ackthis-логове/ - тук.

Преди да пуснете нова тема - прочетете внимателно първата важна тема: 'системата ми е инфектиран, какво да правя сега' и сложете и логовете dds и athach.

здравейте нищо не разбрах от вашия отговор. не съм специалист по компютри. моля обяснете ми го простичко. благодаря ви предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо прочитате тази тема и след това пускате нова тук.

здравейте отново, днес на 21 юли 2012 година компютъра пак сам се рестартира. прилагам като документ това което се появи на синия екран. ще чакам вашия отговор. благодаря ви предварително.

post-327042-0-25942300-1342900006_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    http://support.microsoft.com/kb/315335/bg - според microsoft - имаш проблем с паметта. Можете да я тествате с програма и/или да махнете една от банките памет (ако са няколко) и да пробвате дали пак ще има проблем. Ако все пак не можете - решението е сервиз. Копие от екрана или номера на грешката 0x0000008Е ще им е от помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://support.micro...om/kb/315335/bg - според microsoft - имаш проблем с паметта.

Можете да я тествате с програма и/или да махнете една от банките памет (ако са няколко) и да пробвате дали пак ще има проблем.

Ако все пак не можете - решението е сервиз.

Копие от екрана или номера на грешката 0x0000008Е ще им е от помощ.

мерси за отговора. имам само една памет 1 GB мемори. друга нямам освен рам - 153,2 гигабайта. но това е. а може ли да е от дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В такъв случай носите машината на сервиз - те имат там памет и ще пробват с друга... Можете да изтеглите и програмата memtest и да тествате с него наличната памет.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Май на там отиват нещата. Поне в сервиза имат инструменти и части за тестване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

мерси за отговора. имам само една памет 1 GB мемори. друга нямам освен рам - 153,2 гигабайта. но това е. а може ли да е от дъното.

здравейте,

относно моя проблем момчето, което подържа компютъра ми каза да изчистя регистъра и да направя скан. направихх го и след това компютъра започна да работи по - бавно и да забива. казаха ми да дам компютъра да му изчистат прах от процесора, от дъното, от видеокартата и след това да се направи ъпгрейд на биоса и пълна преинсталация, но момчето каза, че не от дъното (апропо то е още в гаранция), а според него е софтуерен проблемен и по този начин с изчистване на регистъра ще се оправи проблема. може ли да ми кажете прав ли е защото не разбирам. според мен проблемът е в дъното и паметта, и смятам че с ъпдейт , проверка на паметта и пълна преинсталация проблемът ще се поправи. но понеже нищо не разбирам се обръщам към вас за съвет. благодаря отново, че отделяте от времето си , за да ми помогнете с моя проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей, както ти казаха в предишните постове тази грешка се появява при нестабилна оперативна памет,така че намери някой да ти пусне един тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте ! Щом автора на темата каза че компютъра е гаранционен всички тестове и програми са излишни според мен . Грешката която показва диагностицира повредена памет . Носи компютъра в сервиза който му е посочен за обслужване ,преглеждат компютъра ,сменят му я ако се наложи и забравя за всичко останало . Програми за диагностика дал господ и какво ? Ще се пусне тест , ако в момента паметта работи в параметри какво ще се види ????? В последващ момент пак ще увисне и пак рестарт . За мен щом една машина е гаранционна и се появят сини екрани ,с такива грешки като описаната в тази тема ,има само едно правилно решение -носи се в сервиза ,защото има възможност да има и други дефектирали или неправилно работещи елементи .Иначе сладки приказки са възможни от здрач до зори и после отново . Лек ден на всички който четат темата и пишат по нея .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nero AN
        Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
      • от Tosho55
        Здравейте,имам бюджет 1500 лева искам настолен компютър максимално силен за гейминг,имам си монитор,не го включвайте!Благодаря предварително!  
      • от edokredo
        Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
      • от Hadjimehmed Shener
        Здравейте! Юли месец си купих Lenovo V310 и до сега го бях ползвал само 2-3 пъти ,тази година съм първокурсник , реших да си имам един преносим компютър. Проблема е там че понякога както си стоя на лаптопа забива и по никакъв начин не мога да го оправя освен да задържа копчето за захранването и да го изключа напълно . От какво може да е и как да го оправя че е доста дразнещо ? Благодаря предварително!
      • от ivanovr
        Описание на леновото :
        Процесор: Intel Core i3-3110M /2.40Ghz
        RAM Памет: 8GB
        Видео Карта: ATI Mobility Radeon HD8750M 2гб-ДДР3
        Твърд диск: 1000GB + 8GB SSHD
        Размер Дисплей: 15.6' (1366 x 768 Pixels)
        Цвят: Черен
        производител: Lenovo

CPU: Intel® Core™ i3-3110M Processor (2.40 GHz, 3M Cache) 
        Процесор: Intel Core i3 
        Graphics: AMD MOBILITY™ Radeon™ HD 8570M 2GB-DDR3 
        Видео: AMD Radeon 
        Памет: 4096 
        Твърд диск: 1TB+8GB SSHD 
        Размер на екрана: 15.6'' LED-backlit HD (1366 x 768 resolution) 
        Memory Type: DDR III 1600 
        Optical: DVD±RW 
        LAN: 10/100 
        WiFi: 802.11b/g/n
        Integrated Bluetooth®: Yes 
        USB 2.0: 1 
        USB 3.0: 2 
        RJ-45 (LAN): Yes 
        VGA port: Yes 
        HDMI: Yes 
        Card Reader: 2-in-1 
        Battery: 6-cell 
        Integrated camera: 720p HD webcam
        Въпросът ми е дали мога да го подобря защото много забива,лагва,засича.Хора моля дайте линкове за видео карта която ще ми свърши работа на  лаптопа ми просто който разбира на ми пише и да ми каже кое мога да подобря по лаптопа . Искам по тежките игри да ми тръгват спокойно без да засичат и моля помогнете !!!!!!!! примери GTA 5 ASASSEN CREED PUGB  по големите игри който си заслужават . много ще съм ви благодарен !!!!!!!!!!

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.