Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Понеже конфигурацията от подписа ми бе обсебена от сина ми, а за поправка на лаптоп-а ми искат 140$ за дъно, се налага да сглобявам още една.

Значи ще се ползва предимно за websurf, e-mail, youtube, от време на време DVD movie editing(рязане-лепене), игри няма да се играят

бюджет няма определен, но гледам да мина по-тънко, че доста се поохарчих със първата конфигурация.

Засега съм се спрял на :

Celeron G540

ASUS P8H61MLX Plus

1 x 4GB 1333 Patriot Signature

Corsair CX430 V2

DVD Samsung SH-222

HDD ще взема черния WD от системата на сина ми, тои едва ли ще го ползва,

а на него ще му остане SSD 64 GB предостатъчно му е , досега е download-нал само 1GB.

Mонитор един познат каза че ще ми даде един ASUS VH222H-P със счупена поставка за 80$

Kутия.... по-късно защото съм намислил нещо. Абе с две думи мисля по някакъв начин да сложа кутията зад монитора, така че да заприлича на тия от типа all in one..

Както виждате подбрал съм най-евтиното и най-бюджетното.

Иска ми се тая система да издържи 3 години, и след това сменям процесор, дъно, РАМ, а другите компоненти остават.

Така. Сега коментари препоръки, промени....

или другия вариант да му взема неговата система със i5, a да му дам тая със Целерона + големия монитор от подписа

казах че игри няма да игря, но ако видео картата ще помогне чувствително за едит на филмите ще бодна някоя, но каква NVidia или ATI ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DVD movie editing(рязане-лепене) - моля уточнете с каква програма, за да видим изискванията, че като знам какви програми има и колко са лакоми за рам и процесор....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а на него ще му остане SSD 64 GB предостатъчно му е , досега е download-нал само 1GB.

Което, при положение че остане да работи самостоятелно, и предвид сравнително малкият обем, ще си отиде скоропостижно. Всички дискови операции ще му се натрупат в клетките. Даунлоуда, който е еднократен запис и ъплоуда който е само четене са едни от най-малко вредните за SSD-то дейности.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За бюджетна конфигурация по-добрия избор е с AMD, заради много по-доброто вградено видео. Ще се ползва няколко години и се подменя платформата. Това с ъпгрейдите си е ала-бала глупости. Захранването което си избрал е чудесно, но е скъпо за бюджетна машина от такъв клас. Ето как се справя видеото на А3400 при игри и видео тестове. Паметта е много по-добре да е 2х2, отколкото 1х4 за производителността.

ASROCK A55M-HVS /AMD A55/FM1 - 1 бр. - 92.91 лв.

AMD A4-3400 X2 /2.7GHZ/FM1/BOX - 1 бр. - 115.13 лв.

2X2G DDR3 1600G A-DATA - 1 бр. - 44.81 лв.

PSU FORTRON HE-400 / 400W - 1 бр. - 70.68 лв.

LG GH24NS90 DVD RW SATA BLACK - 1 бр. - 28.20 лв.

Обща стойност - 351.74 лв. с ДДС

От това по-бюджетно и да върши работа за видео, фотошоп, интернет, не виждам какво.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASROCK A55M-HVS /AMD A55/FM1 - 1 бр. - 92.91 лв.

2X2G DDR3 1600G A-DATA - 1 бр. - 44.81 лв.

С една малка корекция- така убиваш възможността за разширяване на паметта, а приръстта в производителността не е чак толко голя, че да си заслужава. Аз бих минал с една плочка 4 GB памет :)

Със всичко друго съм съгласен и препоръчвам конфигурацията на питащият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изрично съм написал, че тази конфигурация няма да подлежи на ъпгрейд, а производителността при 2х2 вече я обсъждахме в други теми, че е осезаема в сравнение с 1х4. На тая конфигурация и 2х8GB RAM да се сложи, няма да се усети разликата с 4 GB. Това е моето мнение, и само давам предложенията, а за авторите остава избора.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DVD movie editing(рязане-лепене) - уточнете с каква програма,

Ами нямам избрана такава.Ако ми препоръчаш някоя безплатна.

Трябва ми да премахна рекламите от филмите които съм записал от кабелната, и след това да ги запиша така изчистени от рекламите на друг ДВД диск.че много ме дразни това през 10 мин реклама.

Филмите не са Hi Definitition. Може би са 720p или най вероятно 480.

Което, при положение че остане да работи самостоятелно, и предвид сравнително малкият обем, ще си отиде скоропостижно. Всички дискови операции ще му се натрупат в клетките

Тои и досега си работеше самостоятелно. Като проверих, всичкo заредено е на SSD-то.

Проблема е че сиситемата въобще не ме пита къде да складира download-a , директно го трупа на SSD-то.

Честно да ти кажа, засега сина ми използва PC-то само за Facebook, Youtube и online игри като Minecraft, Roblox..

А едининия GB, които съм писал че е downloud-нат, установих че е от update-ване на драивърите на системата и на Win-a.

Ами тука имам един въпрос.Как така Ultrabook са със SSD и ...Зaщото гледам в данните им липсва присъствие на HDD.Те със някакъв по-друг тип SSD-та ли са или ...?

За бюджетна конфигурация по-добрия избор е с AMD, заради много по-доброто вградено видео.Захранването е скъпо за бюджетна машина .AMD A4-3400 X2 /2.7GHZ/FM1/BOX - 1 бр. - 115.13 лв.PSU FORTRON HE-400 / 400W - 1 бр. - 70.68 лв.От това по-бюджетно и да върши работа за видео, фотошоп, интернет, не виждам какво.

благодаря ти, за по-различното предложение, но попаднах на едни тестове, в които темепературите на A4-3400 са доста по-високи от Celeron-а.http://www.xbitlabs....i3_8.html#sect0

А съм писал че искам да натикам всичкия чаркалък в нещо като мини кутия и даже още по-малко.което по-някакъв начин да закрепя около монитора.

С една дума, целта ми е да мога да си цъкам в леглото докато си почивам.ще бъде сложен на нещо подобно на това.

Докъде стигна мързела.

ето и едно друго сравнениеhttp://www.cpu-world.com/Compare/353/AMD_A4-Series_A4-3300_%28HX%29_vs_Intel_Celeron_Dual-Core_G540.html

Проблема може би идва оттам, че тука при мен цените са други, а и някои от частите съм ги взел на промоция, например:G540 e

48$ASUS P8H61 e 69$

RAM-a e 26$

DVD-тo e 26$

Corsair CX430 46$ цените са с включено ДДС

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

....

Проблема може би идва оттам, че тука при мен цените са други, а и някои от частите съм ги взел на промоция, например:

G540 e 48$

ASUS P8H61 e 69$

RAM-a e 26$

DVD-тo e 26$

Corsair CX430 46$ цените са с включено ДДС

Че те и тук цените са същите, че и по-евтини:

http://nikem-bg.net/...2MB-LGA1155-BOX

http://nikem-bg.net/...-M-LX3-SI--1155

http://nikem-bg.net/...DR3-1333-A-DATA

http://nikem-bg.net/...D-RW-SATA-BLACK

Общо: 228,81лв.

169$ * 1,6лв. = 270,4лв. ... голяма промоция ! :shock11:

Фактите са, че видеото на AMD бие това на целерона, а в крайна сметка няма безплатен обяд. За мултимедия всеки съвременен процесор се справя, но е нужно добро видео.

Редактирано от baikolio95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че те и тук цените са същите, че и по-евтини: 270,4лв. ... голяма промоция !

Фактите са, че видеото на AMD бие това на целерона, а в крайна сметка няма безплатен обяд. За мултимедия всеки съвременен процесор се справя, но е нужно добро видео.

Ами не съм в БГ бе човек. И при мен разликите в цените са по-големи.

А някои от компонентите дори ги няма.

Искаш да кажеш, че за рязането и лепенето на филмоте АMD-то ще ми помогне чувствително. Така ли да разбирам обосновката ти?

Игри не играя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Kакво стана сега...?

Някои питаше за едит програмите иии... се спотаи безмълвно.

Препоръчаите ми някоя free програма за рязането и лепенето на филмите.

И за SSD-то не разбрах

Ultrabook-a e със SSD. Те със някакъв по-друг тип SSD-та ли са или ...?

Те как издържат на ...ежеднeвните натоварвания ?

А моя :Което, при положение че остане да работи самостоятелно, и предвид сравнително малкият обем, ще си отиде скоропостижно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.